HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 21.09.2013 23:43

Cze, sobotni, cudnodeszczowy. Pierwszy deszcz tego lata, kierowcy zapomnieli jak to jest w deszczu na hi weju. Samochody prawie fruwaja nad jezdnia, bloto tez. Trzeba uwazac na wariatow.

Sowus, podziekowania za "Moj rower", CUDO! Dzisiaj oglada mlodziez, musowo!

Z kulturalnych to przedostani weekend wystawy Richarda Diebenkorna (ten pospiech mnie wykonczy). Wspolczesny Marca Rothko, ale nie poszedl az tak daleko. A co szedl w abstrakcje, to wracal do obrazow figuratywnych (figuralnych?). I cale szczescie jak dla mnie. Bo wprawdzie u niego te kolory to zawsze niesamowite (zolte, zlote, brazowe, bardzo suche..., soczyste zielenie i wilgotne blekity) ale jednak widac u niego wyrazniej zwiazek z ta naszO ziemia, a konkretnie czesto z CA, gdy pojawi sie na obrazie choc zarys jakiegos dachu, czy ulicy. I dla mnie wtedy te obrazy bardziej konkretnieja..., no prawie realizm hihi...A na powaznie to NAPRAWDE zachwycil mnie jeden, ktory nizej.

Obrazek
Siedzaca postac z kapeluszem. Richard Diebenkorn, 1967.
Pozowala zona artysty.

Dobrego!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 24.09.2013 18:11

a u mnie pierwszy deszcz tej jesieni, chociaż to była raczej ulewa no i typowo jesienny wiatr i spadają kasztany i lecą liście z drzew i aż chce się śpiewać
"...a mnie jest szkoda lata...?
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Wt, 24.09.2013 18:25

Z niedzielnej wycieczki ....juz jesieńObrazek
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 25.09.2013 12:08

Reniu, piękna jesień na Twoim zdjęciu!

Emciu, ale tło takie ręcznikowate trochę nie?:)

A ja nieustająco polecam Guercino!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 25.09.2013 18:06

Aaaa....Guercino w starym dobrym europejskim muzeum. Marzenie scietej glowy.

Maszmunku, to bardzo ciekawe co piszesz o recznikach, bo wyobraz sobie, ze w komentarzu do tego obrazu napisano, ze kobieta patrzy na obraz (hihi...oczywiscie wiadomo czyj) i rownoczesnie jakby sama do niego nalezy a czesciowo (spodnica zwisajaca poza rame) jest poza nim. Czili Twoja obserwacja na poziomie zawodowcow. Brawo!

Jak dla mnie to nie zaden recznik ale sucha laka, skoszone siano tym razem. Jest takie jedno zdjecie w katalogu, na ktorym siedzi mlody Diebenkorn, obok, jego zona w tej samej pozie co na obrazie. Siedza na drewnianym tarasie. Rozmawiaja. w poblizu laciaty pies. Nie widac na co patrza, ale jestem pewna, ze to wlasnie ten zolty recznik/siano.

Dobrego wsiem.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Cz, 26.09.2013 21:22

Emciu, no patrz, Diebenkorn nie poszedł aż tak daleko, co Rothko, ale kobietę umiał namalować, o! Parę rzeczy mi się tu nie zgadza, ale pewnie tak miało być. Phi, sama do tego doszłam! I kupuję wersję z sianem, łąką, a może być też ze zbożem..?

A co do Cate Blanchett - widziałaś może "Niebo"?

Jesień w tym brzydszym wydaniu na razie przeważa, ale też urokliwie. Są jednak dobre strony - mniej rowerzystów pędzących po chodnikach i przejściach dla pieszych.

Pa!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 27.09.2013 19:42

Taaak, Sowus, "Niebo" to piekny film i piekna rola CB. Chyba nawet ogladalam ten film wiecej niz jeden raz.

A dynie takie w tym roku:
Obrazek
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 04.10.2013 23:56

Piękne! Uwielbiam je oglądać i uwielbiam jeść. Pestki z dyni mogę jeść na okrągło. Dynia w occie obowiązkowo na świątecznym stole, ale i na co dzień też. Dynie kojarzą mi się z moim ulubionym czasem w roku - od "polecia" do Sylwestra. U nas babie lato się rozkręca, jesienny, kolorowy zawrót głowy, trochę zimno, ale słońce na szczęście grzeje.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 14.10.2013 16:25

Dzien poniedzialkowy na filmowo. Nominacje do miedzynarodowych Oskarow pelne kontrowersji w tej edycji. Takze za sprawa naszej pani Agnieszki, ale tez Indie i Chiny na ustach wielkiego swiata filmowego. Lista poczatkowa jest dluga. Pewnie cos z nich jest na WIFF-ie, co nie Maszmunku? Bo u nas tylko "Wadjda", na ktora mam wielka ochote, ale nie wiem czy zdaze.

Dluga lista filmow miedzynarodowych w przedbiegach do Oskara 2013

PS#1 O prosze bardzo "Omar " jest.
PS#2 "Gravity" pana Alfonsa Cuarona z kreseczka nad o dominuje hamerykanskich w kinach. Wszyscy zachwyceni. George Clooney znany i sprawdzony, czili znowu nie zagral nic nowego. Sandra Bullock, eeee tam. Ja tam nie wiem, ja sie nie znam na filmach o kosmosie. Podobno od strony astrofizycznej nawet zgodny z realiami. Mnie tylko braly nudnosci jak widzialam ziemie z oddali. Lek wielkiej wysokosci i przestrzeni. Zdjecia Emmanuel Lubezki.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pn, 14.10.2013 17:10

Emciu, tak tak, Dziewczynka w trampkach (taki u nas tytuł filmu z Arabii Saudyjskiej) koniecznie! Musisz zdążyć.
A ja mam dzisiaj Erratum z Argentyny, nie nominowane jak widzę.
Miłego wieczoru

__________
I po filmie. Nic dziwnego, że nie nominowany. Niestety debiut, ale taka banalna historia, że można sobie darować.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 19.10.2013 18:38

A odczucia odnosnie "Grawitacji" w Tygodniku Kulturalnym bardzo na plus i wszyscy zgromadzeni przy stole co do niego zgodni. No dobra. "Ten film odbieramy zmyslami" powiedzieli. To prawda. 3-D gora. Niestety dla mnie ten watek primodrialnego zejscia z kosmosu i wyjscia z wody, ktory w TK tak sie spodobal, dosyc naciagniety. No trudno.

Zdazylismy na Wadjde, czili "Dziewczynke w trampkach". Uffff! Swietny, choc dla mnie poczatek troche sie ciagnal. Koniec jednak nadrobil wszystko. Albercia ocierala lzy. Feministka a beczy, phi. Polecam go od dzisiaj wszytkim moim znajomym, zwlaszcza matkom corek dorastajach w Hameryce. Niekoniecznie ze wzgledow dydaktycznych, ale dlatego ze to piekna opowiesc. I tez taki "dotykowy" bardzo, co ne? Tak sie czuje powolne ruchy kobiet, goraco w taksowkach czekajacych w upale, platery z goracym jedzeniem ustawiane na niskich stolikach. Super!

Dobrego!

PS1 A taka ciekawostka, rezyserka filmu "Wadjda", Haifaa al-Mansour, sceny uliczne robila z wnetrza samochodu zaparkowanego na ulicy, zdalnie porozumiewala sie z aktorami i obsluga, bo inaczej nie mogla.
PS2 Persymon za oknem zmienia wlasnie kolor z zoltego na morelowy, choc W. twierdzi, ze to bardziej mandarynka.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 20.10.2013 17:20

Emciu, a ja zawsze uwielbiałam filmy o kosmosie, znaczy si sajens fikszyn! Ale żeby Ziemię zobaczyć z oddali i to jeszcze w 3D plus przestrzenne efekty dźwiękowe? Jak znam siebie, to dostałabym ataku paniki i musieliby z noszami po mnie przyjść. Kangurzyca miałaby ubaw po torbę.

A taki film Druhny znajO? Pora umierać :-)
http://www.youtube.com/watch?v=wJB6pZxQMfc
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 20.10.2013 17:37

Jesienny Wilanów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 20.10.2013 23:38

"Rdzawe liscie straca z drzew wiatr jesienny i gna wstecz
poniesione w sina dal nie powroca nigdy wstecz..."
tra-la-la-la-la-la...

Kazio Tetmajer, Mietek Karlowicz spiew oczywiscie A...MJ, tfu Albercia!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 27.10.2013 12:11

Mają Druhny pozdrowienia od moich koleżanek z warszawskiego zoo, z którymi widziałam się wczoraj:

Obrazek

Obrazek

Weekend cudny, ciepły, jesienny i słoneczny, ale ponoć zima tuż, tuż...Od dzisiaj czas zimowy. Jeszcze tylko Halloween, Wszystkich Świętych i rozpocznie się Mikołajowe szaleństwo.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 28.10.2013 16:49

Pan Tadeusz Mazowiecki. Chyba juz o tym gdzies kiedys pisalam. Ale to dla mnie takie zywe wspomnienie. Male i pewnie w sumie niewazne. Ale jest.

Warszawa. Lato. Dawno temu. Lata osiemdziesiate. Juz po grudniu. Wedruje z tatem po ulicach, zirytowni jestesmy oboje bo ciagnie nas w inne miejsca. Na jakiejs ulicy i w jakiejs bramie wybranej przez tata wpadamy w drzwiach na szczuplego mezczyzne. Ma szerokie, ciemne spodnie, troche jakby niedoprasowane i przydeptane. Moj tato, "Ach panie Tadeuszu, ja jestem ... z ...., czy nie zechcialby pan do nas przyjechac" Boze jak Ci rodzice potrafia zawstydzic dzieci...Nie wierzylam wlasnym uszom, ze moj tato do nieznajomego z zaprosinami...Ale ten czlowiek bez zmruzenia oka wyciagnal reke, zapytal kiedy by pasowal jego przyjazd i czy to corka z tylu. Cos tam jeszcze uzgadniali, a ja przestalam sie wstydzic, bo to bylo na serio, on nas traktowal powaznie. Odszedl szybkim krokiem, pochylony z wielka teczka. "To Tadeusz Mazowiecki, przyjedzie na spotkanie" powiedzial moj tato. Moj Boze, czy sa jeszcze tacy ludzie?
A wszystkich Swietych tuz tuz.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 02.11.2013 17:53

Z okazji Światowego Dnia Sowy czyli Małgosi M. wszelkiej pomyślności i tylko dobrych bardzo dni ze wspaniałą pogodą
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 03.11.2013 09:47

Teremi, bardzo dziękuję za pamięć i życzenia, oby się spełniły! Ja wczorajsze urodziny spędziłam u rodziny pod Warszawą. Było wystrzałowo, nie tylko w przenośni, ale i dosłownie, hihi. Oto laurka, jaką dostałam od moich ukochanych bratanków. Druhny, które mnie dawno nie widziały lub nigdy, mają okazję zobaczyć, jak wyglądam :-)

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 03.11.2013 12:05

Uwielbiam takie laurki.Sowus jestes sliczna .Wszystkiego najlepszego :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 03.11.2013 17:09

ten uśmiech od ucha do ucha cudowny! :P
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne