HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Wt, 09.07.2013 23:05

Kangurzyco, czy Ty też masz Syndrom Zakończonego Turnieju? Zwłaszcza Wielkiego Szlema to dotyczy, bo 2 tygodnie to naprawdę potężna dawka tenisa, emocji, po których nagle wszystko się kończy i jest nudno jak cholera jasna, głód meczowy daje się we znaki. Tenisiści na ogół robią sobie po tym nieco dłuższą przerwę. Z tego wszystkiego obejrzałabym mecz kogokolwiek z kimkolwiek, byle mała żółta latała w te i wewte. Za każdym razem mam to samo. No, ale nic to, bo już w poniedziałek zaczyna się Hamburg, w którym startuje Jurek i Łukasz. Agnieszka dopiero 22-go w Stanfordzie. Jakoś przetrzymamy do US Open, co ne? A potem, wiadomo, lecę do Ciebie na AO :-)

Teremi, jak to możliwe, że Druhna się obudziła w nowej rzeczywistości? Jakoś trudno mi uwierzyć, aby pan Wilk ledwie przez noc zdołał cokolwiek w Elblągu naprawić bądź popsuć :-) Niech Druhna się nie da medialnej propagandzie. Rzeczywistość jest wciąż ta sama, tylko władza nowa, której teraz trzeba na ręce patrzeć i rozliczać z obietnic. Miejmy nadzieję, że ta rzeczywistość będzie się zmieniała na lepsze dla pięknego Elbląga, który z pewnością na to zasługuje, jak i jego mieszkańcy. A jak nie, to się władzy pokaże wiadomo co. Naprawdę sympatie i antypatie polityczne nie mają większego znaczenia. Wzniecanie tego z pewnością komuś służy, bo wiadomo, że skłóconym społeczeństwem łatwiej manipulować. Ludziom nie służy na pewno. Konkrety się liczą, a władza musi czuć oddech społeczeństwa na swoich plecach cały czas.

Siatkarzom ostatnio lepiej poszło, uff, miejmy nadzieję, że równie dobrze, jak nie lepiej pójdzie im z Bułgarią w ten piątek. Mocno liczymy na awans!

Co do naszych tenisistów, to nie chce mi się nawet komentować tej medialnej nagonki. Ostatnio doszła sprawa odznaczenia przez Prezydenta Komorowskiego. Przykre, że ich sukcesy schodzą na plan dalszy.

Mnie też papież Franciszek się podoba i życzę mu wytrwałości w tych porządkach.

I spadam, bo późno.

Obrazek
Rys. Henryk Sawka
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Cz, 11.07.2013 19:15

Wybierz najlepszy limeryk od słuchaczy Dwójki:
http://www.polskieradio.pl/8/195/Artyku ... czy-Dwojki

Kurczę, jak ja to mogłam przeoczyć, wysłałabym swoje!!

Przypominam, że to Kangurzyca pierwsza wprowadziła limeryk na salony Halynki. Za sprawą moich urodzin to było. Dobrze pamiętam? Dlatego pozwalam sowie poinformować Druhny o tym konkursie i zachęcić do czytania limeryków słuchaczy. Naprawdę niektóre są super!

Będąc jeszcze w temacie jak wyżej wklejam jeden. Druhny się uśmiechnOM.

Pan John, tenisista z Molendów
wszedł do polskiego urzędu
a pani Henryka
okienko zamyka
więc skarcił kobietę z backhandu


L55
godło: ichtiostega
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 19.07.2013 11:01

Smacznego dla Druhen ktorych wczoraj zabraklo. Jagodzianki najlepsze w swiecie.
Obrazek

I jeszcze reczniki pana Rothko na otarcie poomdleniowych wzruszen.
Obrazek

Dzieki Maszmuniu. Dzieki Sowus. Wielkie dzieki.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 19.07.2013 14:53

za mało, za krótko, za, za, za, no ale dobrze, że w ogóle :P
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 21.07.2013 09:30

I ja tak uważam. W życiu piękne sOM tylko chwyle. Jestem emocjonalnie wytarmoszona.
I już odliczam dni do następnego spotkania!

W temacie pana Rothko wklejam znalezione w sieci. Okazuje się, że szukanie wymyślnych tytułów do jego kolorystycznych kompozycji to świetna zabawa:

Obrazek

I coś na deser. Może zainspiruje panią Gessler:

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 21.07.2013 10:31

Wczoraj na Placu Konstytucji zadebiutował "Czerwony Kapturek". Dzieci przeszczęśliwe, dorośli rozbawieni do łez. Matylda Damięcka w roli babki rewelacyjna. Babka absolutnie wymiata!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 28.07.2013 10:31

KJ była nieco ponad godzinę temu gościem Jarosława Kuźniara we "Wstajesz i wakacje" w TVN24.
Wywiad na Pl. Konstytucji. Featuring Sonia! :-)

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/krys ... t_id=12799

Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 29.07.2013 21:29

Kangurzyco, dzisiaj w Warszawie mieliśmy Australię pełnO gębO. Bez konieczności 24-godzinnego fruwania. Tylko Ciebie brakowało do kompletu... Mój zaokienny termometr wskazał dzisiaj w słońcu 52,5 C. Dziwne, że nie pierdyknął. Ale ponoć chłodny front idzie. Zimno, deszcz, burze, wichury i gradobicie. Nie posiadam się z radości :-)
Aaa, w telewizji pokazali taki super parasol, który wytrzymuje do 10 stopni w skali Beauforta! Kurczę, ile moich parasolek wylądowało ze złości w pierwszym lepszym ulicznym koszu na śmieci i obrażona szłam i mokłam na złość tej cholernej tandecie.

A co tam u Ciebie? Dawaj tu jakiegoś brejking niusa spod lodówki.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Wt, 30.07.2013 09:11

Małgoś, dzięki za wszystkie relacje. I za zdjęcia z Czerwonego kapturka i za wywiad z KJ. Wszystko bym przegapiła!

Upał ma dobre strony. Można całe noce na balkonie siedzieć, czytać, zapijać prosecco i nie trzeba się kocem owijać. Tylko jak potem dzień przetrzymać? :P

Uściski!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Wt, 30.07.2013 21:12

Małgoś, siadasz przed komputerem w pracy i dorbaldie, regularnie śpisz. Na powiekach malujesz sowie oczy i wygląda, jakbyś intensywnie pracowała. Na jakimś filmie widziałam kiedyś.

Już wspominałam przy okazji poprzedniej fali upałów, że ja uwielbiam ten pierwszy powiew chłodu po zmianie pogody. Żeby nie wiem jak chłodno było, to ja w krótkim rękawku, żeby poczuć ten chłód aż do kości. Sprawia mi to dziką przyjemność. Pewnie niektórym na ulicy może się wydawać, że nie jestem na bieżąco z prognozą pogody, ale nic bardziej mylnego.

Poniżej przypominam kilka przydatnych linków:

Rozkład temperatur w Europie w czasie rzeczywistym:
http://www.wetterzentrale.de/pics/Reurmett.html

Zagrożenie burzowe w Polsce (ale można też sprawdzić w innych częściach świata, np. u Kangurzycy spokój, u Emci też):
http://www.blitzortung.org/Webpages/ind ... bpage_0=15

Tu też można śledzić burze w Polsce i okolicach:
http://www.industry.siemens.com/service ... on_pl.aspx

Ściskam chłodno!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 01.08.2013 17:34

No to na ten upal. Z wczoraj. Przejezdzamy przez skrzyzowanie okupowane przez bezdomych. Typowe hasla wypisane na tekturze, to "Got Job?", "Will work for your money" etc. No i ludzie przejezdzaja dalej. Ale jeden gosciu nas zaskoczyl i rozsmieszyl co jest rzadkoscia:

"Wife and kids kidnapped by ninjas. Need money for karate lessons," W tlumaczeniu Alberci to bedzie:
"Zona i dzieci porwalne przez ninjow. Potrzebuje pieniedzy na lekcje karate"

U&U.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 02.08.2013 20:24

Dobre, Emcia!

Dzisiaj rano na przystanku przysiadł się do mnie facet około trzydziestki. Na wstępie zaznaczył, że nie jest agresywny, no to odetchnęłam z ulgą, bo faktycznie już szykowałam lewego sierpowego i prawego na ewentualną poprawkę. Popatrzył mi głęboko w oczy i zapytał, czy poratuję bezdomnego 20 groszami, bo dla mnie to nic. Nie wiem, po czym to wnosił, bo bynajmniej w futrze z norek nie siedziałam. Spojrzałam na niego - owszem, trochę leciał imprezą, ale na bezdomnego zupełnie nie wyglądał. I już chciałam mu to powiedzieć, ale mi się przypomniało, że nie jest agresywny, więc na wszelki wypadek szybko dałam mu 5 zeta. "Aż tyle?!" - zapytał ze wzruszeniem, w każdym razie bardzo się starał. Podziękował pięknie i się oddalił. Ponieważ nie miałam akurat innego zajęcia, to przez chwilę odprowadzałam go wzrokiem. I tak go odprowadziłam aż do samiuteńkiego monopolowego. Jak z niego wychodził, to zauważył, że wciąż siedzę na przystanku, więc skręcił w bok. No, dobre i to. Ale zdążyłam dostrzec ten błysk w oku. Mam nadzieję, że przynajmniej wypił za moje zdrowie.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 02.08.2013 22:00

Z innej beczki teraz. Chciałam Druhny zawiadomić, że naszOM haposkOM gwarOM już piszOM na portalach nawet, o!

Obrazek

http://sport.tvp.pl/11936780/radwanska- ... zna-wygrac
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 09.08.2013 18:57

Dzisiaj o godz. 18.00 gościem radiowej Dwójki była KJ. Cały wywiad można już odsluchać na stronie PR:

Krystyna Janda: mam gust jak przeciętny Kowalski
http://www.polskieradio.pl/8/1698/Artyk ... y-Kowalski

Czy Druhny, zwłaszcza w K-R, żyjO? Niestety, na dwa ostatnie dni musiałam się zabarykadować w dziupli, w trosce o swoje życie. W Warszawie tzw. "temperatura odczuwalna" sięgnęła 40 stopni. Nie wiem jak Druhny, ale ja przy takiej temperaturze nie odczuwam już nic.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 09.08.2013 19:14

A teraz burza idzie na Warszawę. Ale jaka, Druhny! Wkleić?
Wszystko zniosę, tylko niech już nie będzie takich upałów. W sondzie ulicznej jeden pan powiedział, że wolałby miesiąc odśnieżać. Phi, ja mogę nawet i dwa!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 09.08.2013 19:47

wklejaj! bo u nas jeszcze daleko!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 09.08.2013 20:51

Sowa Starsza nie puszcza mnie na balkon. Burza szła na Was, to już pewnie doszła. To Ty wklejaj. Najlepiej, niech T. zrobi zdjęcie.

A u nas nie ma wody. Żadnej! Co może mieć burza do wody? Piorun w rurę strzelił lub w hydrofor?! Jeśli któraś Druhna była w harcerstwie, to proszę o radę, jak zrobić, żeby z pół butelki Muszynianki napić się herbaty, pozmywać, zrobić pranie i się wykąpać. Powiedzmy, że z prania mogę jeszcze zrezygnować.

Prąd i internet na razie są.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB N, 11.08.2013 03:23

Do rozlicznych sierpniowych swiat dopisuje jeszcze jedno, bardzo wazne:
11 sierpnia – Swiatowy Dzien Bromby.
Z tej okazji westchnienie o Brombie, czyli Broni: „Historia Bromby należy do historii zawikłanych, pełnych zaskakujących niespodzianek i komplikacji, jednym słowem, przypomina samą Brombę, tę najniezwyklejszą postać ze wszyskich postaci zwykłych i małych. (...) Wszystkie Bromby, jak wiadomo, były skłonne do refleksji i może dlatego tak skromnie prezentuje się ich udział w wojnach i tym podobnych imprezach, w których umysły głębokie czyli refleksyjne, nigdy nie gustowały. Bo rzeczywiście, jak się dobrze pomyśli, to każda awantura, walka, pojedynek okazują się zajęciem ponurym, dość monotonnym, a nawet wręcz nudnym dla umysłu naprawdę dociekliwego. A ta Bromba należała do Bromb wyjątkowo dociekliwych, była, można by powiedzieć, najbardziej brombiasta z Bromb”.

Obrazek

Bronia, najbardziej brombiasta Brombo, obejrzyj sie czasem za siebie...
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 11.08.2013 10:18

cieszę się z tego święta, bo Światowy Dzień Bromby będzie dla mnie jednym z najważniejszych - tak jak i Bromba.
Powodzenia i w dniu Twojego święta - bądź szczęśliwa
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 18.08.2013 11:23

Wczoraj szlajałam się po Starówce do nocy prawie. Dawno nie byłam tam o tej porze. Ludzi więcej niż w centrum Warszawy w samo południe. Poszłam w końcu zobaczyć ten osławiony multimedialny pokaz na Podzamczu w parku fontann. Szkoda zmarnowanej pół godziny. To, co tam zobaczyłam wystarczyło skompilować na 5 minut maks, głównie kolorowe, tęczowe fantazje. Ogólnie kicz. Te laserowe sztuczki oglądałam już w latach 90-tych, tyle że na dymach. Ale w ciemności to naprawdę nie ma wielkiej różnicy między dymem a wodą :-) Do tego ten wielotysięczny tłum. No, chyba, że każdy przyszedł pierwszy raz, jak ja. A totalna żenada to bloczek reklamowy. Wiadomo jaki słynny brązowy gazowany napój sponsorował to całe show. Niedługo warunkiem wejścia do tramwaju bądź windy będzie obejrzenie bloku reklamowego. Phi, nie zdziwię się, jak będzie to warunkiem wejścia na forum.

Obrazek
Jaki pokaz, takie zdjęcie :-)

W drodze powrotnej, tuż przed Wizytkami, stał zaparkowany ten samochód. Ciekawe, do kogo należy..?

Obrazek

Dobrej niedzieli, Druhny.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne