HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 20.02.2012 22:22

Bronia, niektóre filmy można obejrzeć na youtube:

Wild Life
Sunday
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

Niech mnie nawet Druhny nie wkurzajom. W niedzielę Oskary, a ja w lesie. Co ja gadam - w dziewiczej puszczy.

A jutro w Londynie o godz. 21.00 naszego czasu wręczone zostaną Brit Awards. Jak ktoś przegapił Adelkę na Grammy lub tak jak ja spał w tym czasie, to jutro ma szansę nadrobić. Transmisja na żywo na brytyjskim kanale ITV1.

A Whitney mi żal...jak pięknie mówił Kevin Kostner, aż mi się oczodoły spociły...i Clive Davis...ale to może kiedyś, gdzieś, na osobny troczek.

Dobrej nocy
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Wt, 21.02.2012 02:47

Oskarenka III
Niebieska Bronka, Zielona Emcia i Czerwona Sciana.

Klaniam sie nisko.

NAJLEPSZY FILM

+++ *** The Artist (Artysta)
The Descendants (Spadkobiercy)
### Extremely Loud And Incredibly Close (Strasznie głośno, niesamowicie blisko)
The Help (Służące)
Hugo (Hugo i jego wynalazek)
Midnight in Paris (O północy w Paryżu)
Moneyball
The Tree of Life (Drzewo życia)
War Horse (Czas wojny)

#myślę, myślę, nie widziałam tylko Drzewa życia i trochę mnie dziwi ten zestaw, bo tak – Artysta ciekawy, ale dla mnie to taki fajerwerk, o którym za chwilę nikt nie będzie o nim pamiętał; Spadkobiercy ok., ale zaraz najlepszy? Służące chwalone nad wyraz – główna bohaterka sama piła te herbatki w towarzystwie, z którym niby walczyła, Hugo – eeee, nuda, panie! O północy w Paryżu niedorobione jednak, Moneyball – najnudniejszy film o baseballu, jaki widziałam, a ilość telefonów z transferami zawodników zdecydowanie przesadzona. I Czas wojny – nuda jak nie wiem i psychologiczne dno; stawiam na Strasznie głośno, choć pewnie nie wygra, ale jako jedyny dotknął eeee, mojej duszy#
(nieee...Bronia, "The Artist", to jest absolutna rewelacja! Moze i fajerwerek, ale jaki! Dorbaldie rozswietlil cale niebo. Kolega ktory siedzi w staych filmach opowiadal, ze podczas ostatniego seansu w starym kinie, wlasciciel pytal widownie ile osob bylo na "Artyscie", bo jemu sie zdaje, ze fekwencja u niego w kinie wzrosla odkad pojawil sie "Artysta". Nie dziwi nic. Taki pieknie wyszlifowany klejnocik. Ale ja osobiscie nic przeciwko Tomkowi Hanksowi nie mam. Ksiazki sie swietnie slucha, jestem na trzeciej plycie, Thomas wyrusza wlasnie na miasto.)
/Emciu! Przybij piątkę! „The Artist” zdecydowanie najlepszy w tej kategorii/

AKTORKA PIERWSZOPLANOWA

Glenn Close - Albert Nobbs
Viola Davis - The Help (Służące)
+++ ### Meryl Streep - The Iron Lady (Żelazna dama)
Rooney Mara - The Girl with the Dragon Tattoo (Dziewczyna z tatuażem)
*** Michelle Williams - My Week with Marilyn (Mój tydzień z Marilyn)

# tu nie mam wątpliwości, Meryl jest genialna; nominacja dla Tildy też mogłaby być, a Marilyn ciągle przede mną, ciekawość: 10!#
(jak uwielniam Meryl, nagrode dostanie Michelle. Iron Lady jest "wspaniala!"@Kj, ale wydzwiek zbyt pesymistyczny jak na kraj, ktory odsuwa ludzi starych i chorych poza nawias spoleczenstwa, niezaleznie od ich zyciowych dokonan. A poza tym, hihi...ile razy mozna nagradzac za role wziete z zycia Brytyjczykow? Albo to Hameryka nie ma wlasnych krolow z wada wymowy, czy zelaznych dam?! PHI! Dobrbaldie glupawka juz przy grugiej kategorii. Alberciu wycisz sie!)
/wyrzucamy Wiolkę i wstawiamy Tildę. Zdecydowanie i kategorycznie musi wygrać Kobieta z Żelaza. Ale ucieszy mnie nagroda dla każdej z Pań. Świetne kobiece kreacje, bomba!/

AKTOR PIERWSZOPLANOWY

*** Demián Bichir - A Better Life (Lepsze życie)
### George Clooney - The Descendants (Spadkobiercy)
+++ Jean Dujardin - The Artist (Artysta)
Gary Goldman - Tinker Tailor Soldier Spy (Szpieg)
Brad Pitt - Moneyball

#sorry Ściana, właśnie, że Żorżyk, bo zagrał zwyczajnie i bez ozdobników – myślałam, że już nie umie! I chłopciec ze Strasznie głośno mógłby się znaleźć w tym gronie, moim skromnym zdaniem, oczywiście!#
(powinien wygrac Jean Dujardin albo Gary Goldman, ale Akademia odda glos na nielegalnych emigrantow, czili nagroda dla oczyszczenia sumienia, za role Demiana Bichira, bo ktos o te palmy w Beverly Hills musi dbac.)
/wyrzucamy z tej kategorii Żorżyka z Bradem i wstawiamy Leosia (J. Edgar), Dominica Coopera (The Devil’s Double) oraz kUnia Joey (War Horse) z psem Uggy (The Artist), hi hi. A Żorżyka wysyłamy na dodatkowe lekcje aktorstwa. Jak zagrać prawdziwe emocje? Niech się Żorżyk uczy od Jeana, bum!/

AKTORKA DRUGOPLANOWA

+++ Berenice Bejo - The Artist (Artysta)
Jessica Chastain - The Help (Służące)
Melissa McCarthy - Bridesmaids (Druhny)
### Janet McTeer - Albert Nobbs
*** Octavia Spencer - The Help (Służące)

#nie trzeba dużo mówić, a wszystko wiadomo#
(no dobra poddaje sie presji otoczenia, Oscara dostanie Octavia. Albert Nobbs jeszcze przede mna. Powinna wygrac Jessica Chastain, BUM!)
/jak wygra Octavia, to Albercia rzuci się z pobliskiego mostu. Przecież tego typu kreacji i zagrywania było już tysiące, phi. Jessica Chastain to jedyna perełka w tym filmie (The Help), tuż obok Sissy Spacek, reszta to stereotypowe odgrzewane kotlety! Janet McTeer jest naprawdę świetna, ale po namyśle stawiam na B.B./

AKTOR DRUGOPLANOWY

Kenneth Branagh - My Week with Marilyn (Mój tydzień z Marilyn)
Jonah Hill - Moneyball
Nick Nolte - Warrior (Wojownik)
+++ *** Christopher Plummer - Beginners (Debiutanci)
### Max von Sydow - Extremely Loud And Incredibly Close (Strasznie głośno, niesamowicie blisko)

#właściwie, jak wyżej#
(zagrac starosc i umieranie tak zeby wzbudzic czulosc i usmiech widzow to jest SZTUKA)
/Nick Nolte bardzo mi się podobał, ale coś czuję, że w tym roku te błogosławieństwa spłyną na Krzycha/

REŻYSERIA

+++ ### Michel Hazanavicius - The Artist (Artysta)
Alexander Payne - The Descendants (Spadkobiercy)
Martin Scorsese - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
Woody Allen - Midnight in Paris (O północy w Paryżu)
*** Terrence Malick - The Tree of Life (Drzewo życia)

#coś dla Artysty, za wyobraźnię#
(relacje, uczucia, cala PRAWDA o rodzinie przekazana rewelacyjnie! Panie Scorsese, pan to widzi?)
/za wyobraźnię, dbałość o detale, miłość do kina. Wszystko w jednym, PERFEKCJA!/

SCENARIUSZ ADAPTOWANY

Nat Faxon, Jim Rash, Alexander Payne - The Descendants (Spadkobiercy)
John Logan - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon - The Ides of March (Idy marcowe)
Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin - Moneyball
+++ ### *** Bridget O’Connor, Peter Straughan - Tinker Tailor Soldier Spy (Szpieg)

#może trudno się połapać, ale uważam, że precyzja doskonała#
(za wysoki stopien komlikacji, prawie niedostepny we wspolczesnym hamerykanskim kinie, hihi...)
/Poradnik: Jak z interesująco napisanej książki wyplątać same perełki i zagmatwać je precyzyjnie. Brawo!/

SCENARIUSZ ORYGINALNY

Michel Hazanavicius - The Artist (Artysta)
Annie Mumolo, Kristen Wiig - Bridesmaids (Druhny)
J.C. Chandor - Margin Call (Chciwość)
### Woody Allen - Midnight in Paris (O północy w Paryżu)
+++ *** Asghar Farhadi - Jodaeiye Nader az Simin (Rozstanie)

#jak przy Globach – za pomysł, już mniejsza o szczegóły emocjonalne w historii głównych bohaterów#
(no wlasnie za te wszystkie niuanse emocjonalne i moralne. Czili obsesyjnie z Albercia i Hobbitami stawiaMY na rodzine.)
/za dialogi. Już dawno nie widziałam/słyszałam tak świetnie napisanych dialogów. Niech się Hollywood uczy!/

DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY

*** Une vie de chat (Kot w Paryżu) - Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
### Chico & Rita (Chico i Rita) - Javier Mariscal, Fernando Trueba
Kung Fu Panda 2 - Jennifer Yuh Nelson
Puss in Boots (Kot w butach) - Chris Miller
+++ Rango - Gore Verbinski

#oceniam jako dorosły – w animacjach dla dzieci brak mi płytszego i głębszego sensu, a więc oddaję głos na Chico za świetne połączenie muzyki z historią; Emciu, jakie jest zdanie Matki Kury i chłopaków?#
(Bronia, mamy troche zaleglosci, wiec ja osobiscie lece raczej po trailerach, czili zajawkach. Wygra "Un vie de chat", tez polnoc i tez Paryz, ale nie Woody Allen, hihi.)
/Hobbitu sOM oburzone, że nie ma żadnego filmu o nich. Cichajta HobbitU, toż Pan Peter Jackson kręci i kręci, żeby zdążyc na Oskary 2013/

FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

Rundskop
Hearat Shulayim
Monsieur Lazhar
+++ ### *** In Darkness (W ciemności)
Jodaeiye Nader az Simin (Rozstanie)

#wybitny i koniec! I to jest także moja odpowiedź na dyskusję, dlaczego nie Róża#
(gratulacje pani Agnieszko! Trzymamy wszystkie dostepne kciuki za pania w tej kategorii. Ament.)
/trzymaMY kciuki za Panią Agnieszkę. Brawo!!!/

ZDJĘCIA

Guillaume Schiffman - The Artist (Artysta)
Jeff Cronenweth - The Girl with the Dragon Tattoo (Dziewczyna z tatuażem)
Robert Richardson - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
+++ *** Emmanuel Lubezki - The Tree of Life (Drzewo życia)
###Janusz Kamiński - War Horse (Czas wojny)

#tu się waham jeszcze nad Dziewczyną z tatuażem, ale patriotyzm i zdjęcia efektowne, ale nie efekciarskie przeważają, szkoda, że historia taka wydmuszkowata#
(moj P. mowi, ze polowa "Drzewa Zycia" to zdjecia ala National Geografic. PHI. Jak sie komus nie podoba, to druga polowa wystarczy za calosc. A wizje dzieci biegnacych w oparach DDT zostana ze mna do konca.)
/jak wygra “The Artist”, to się nie obrażę, ale to Pan Emmanuel stworzył UNIKATOWĄ POEZJĘ/

MONTAŻ

+++ *** Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius - The Artist (Artysta)
Kevin Tent - The Descendants (Spadkobiercy)
Kirk Baxter, Angus Wall - The Girl with the Dragon Tattoo (Dziewczyna z tatuażem)
### Thelma Schoonmaker - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
Christopher Tellefsen - Moneyball

#no niech, montażysta się napracował#
(zupelnie subiektywnie, ale w Artyscie wszystko sie tak ladnie laczy.)
/albo “The Artist” albo “The Girl”. A gdzie jest nominacja dla “Tinker, Tailor, Soldier, Spy” w tej kategorii?! Tam to dopiero jest sprawny montaż!/

CHARAKTERYZACJA

Lynn Johnston, Martial Corneville, Matthew W. Mungle - Albert Nobbs
Yolanda Toussieng, Edouard F. Henriques, Gregory Funk - Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2)
+++ ### *** Mark Coulier, J. Roy Helland - The Iron Lady (Żelazna dama)

#Nobbs też dobry, ale Żelazną damę chyba jeszcze raz obejrzę, żeby się lepiej przyjrzeć. Albercia też się pisze na drugi raz - te broszki!#
(i jeszcze raz glebokie uklony dla panow charakteryzatorow!)
/czy można przyznać trzy Oskary w tej kategorii?/

SCENOGRAFIA

### *** Laurence Bennett, Robert Gould - The Artist (Artysta)
Stuart Craig, Stephenie McMillan - Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2)
+++ Dante Ferretti, Francesca LoSchiavo - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
Anne Seibel, Helene Dubreuil - Midnight in Paris (O północy w Paryżu)
Rick Carter, Lee Sandales - War Horse (Czas wojny)

#w dobie wszechobecnego koloru i efektów komputerowych taka dbałość i przełożenie na czarno-biały świat to nie lada sztuka#
(bezdyskusyjnie Artysta. BUM!)
/w zeszłym/tym roku, trzeba przyznać, że pięęęęęękneeeee mieliśmy wizualno-estetyczne doznania w filmach. Scenografie zdecydowanie lepsze niż scenariusze, auuuuć!/

KOSTIUMY

+++ Lisy Christl - Anonymous (Anonimus)
### Mark Bridges - The Artist (Artysta)
Sandy Powell - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
Michael O'Connor - Jane Eyre
Arianne Phillips - W.E.

#a Żelazna dama gdzie? No to Artysta za poczucie, że postacie kostiumy to druga skóra postaci#
(dlatego bojkotuje te kategorie. Niezaleznego Oscara dostaje "Zelazna Dama".)
/za suknie królowej/

MUZYKA

John Williams - The Adventures of Tintin (Przygody Tintina)
+++ ** Ludovic Bource - The Artist (Artysta)
Howard Shore - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
### ** Alberto Iglesias - Tinker Tailor Soldier Spy (Szpieg)
John Williams - War Horse (Czas wojny)

#to się pamięta! Z pozdrowieniami dla Maszmuna:)#
(hihi, no dobra, dziele moja nagrde na dwie czesci. CIACH!)
/byle tylko nie John Williams, hi hi. Muzyka w “Szpiegu” genialna, ale w “Artyście” gra rolę pierwszoplanową/

PIOSENKA

Muppety: Bret McKenzie ("Man or Muppet") http://www.youtube.com/watch?v=-WWWTW1P8rQ
+++ ### *** Rio: Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett ("Real in Rio") http://www.youtube.com/watch?v=tejf2pvjgM4

#niestety, te Muppety dla mnie to badziew ogromny, a już piosenki szczególnie, sorry!#
(prawie przegapilam te kategorie, hihi...stawiam na melodie z kryminalnej stolicy swiata, hihi...Cha-Cha!)
/tylko dwie piosenki?! Proponuję rozszerzyć kategorię i dać szansę odgrzewanym kotletom wegetariańskim. Piosenka „La mer” z „Tinker Tailor Soldier Spy” – filmowa rewelka!/

DŻWIĘK

###David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Bo Persson - The Girl with the Dragon Tattoo (Dziewczyna z tatuażem)
+++ Tom Fleischman, John Midgley - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco, Ed Novick - Moneyball
Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush, Peter J. Devlin - Transformers: The Dark of the Moon (Transformers 3)
*** Stuart Wilson, Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson - War Horse (Czas wojny)

#jak dla mnie w Hugo przefajnowali (ładne słowo?), w koniu wszystko sztuczne, a w Dziewczynie w sam raz#
(Bronia, jak to sztuczne, przeciez bylo widac i slychac szarze kawalerii, i konie rzaly i bagnety swistaly. Dziewczyne bojkotuje. Podrobka.)
/w tej kategorii to dla mnie tylko Hugo, Hugo i jeszcze raz Hugo. PS Emciu, nie bojkotuj Dziewczyny. To nie jest podróbka, z ręką na sercu, przysięgam jako wielka fanka książek oraz filmów ze Szwecji, serio!/

MONTAZ EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH

Lon Bender, Victor Ray Ennis - Drive
Ren Klyce - The Girl with the Dragon Tattoo (Dziewczyna z tatuażem)
+++ ### *** Eugene Gearty, Philip Stockton - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
Ethan Van Der Ryn, Erik Aadahl - Transformers: The Dark of the Moon (Transformers 3)
Richard Hymns, Gary Rydstrom - War Horse (Czas wojny)

#no dobra, zgrać te wszystkie trybiki nie było łatwo#
(i jeszcze za wspinaczki po schodach i stukot malych stop i psich pazurow w zaulkach stacji)
/a nie mówiłam, że Hugo?/

EFEKTY SPECJALNE

+++ ### Tim Burke, Greg Butler, David Vickery, John Richardson - Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2)
Alex Henning, Robert Legato, Joss Williams, Ben Grossma - Hugo (Hugo i jego wynalazek)
John Rosengrant, Erik Nash, Dan Taylor, Swen Gillberg - Real Steel (Giganci ze stali)
*** Dan Lemmon, R. Christopher White, Daniel Barrett, Joe Letteri - Rise of the Planet of the Apes (Geneza Planety Małp)
Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler, John Frazier - Transformers: The Dark of the Moon (Transformers 3)

#auć!#
(strzelam w ciemno, widzialam tu tylko jeden film, ale ta planeta malp kusi)
/Harry, yes!!!/

ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

###Wild Life - Amanda Forbis, Wendy Tilby
Dimanche/Sunday - Patrick Doyon
+++ A Morning Stroll - Grant Orchard, Sue Goffe
*** The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore - William Joyce, Brandon Oldenburg
La Luna - Enrico Casarosa

#gdzie te filmy można obejrzeć w K-R?#
(nie wiem Bronia, nie wiem, u nas graja tylko ten tydzien w malym kinie, wlasnie wrocilismy z krotkich animowanych. Baaaardzo lubie te miniatury. Latajace ksiazki urzekajace. W. oddaje glos na "A Morning Stroll", brrrr...cos w nim jest ale troche obrzydliwy.)
/HobbitU znowu grymaszOM i wychodzOM na poranny spacer/

AKTORSKI FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

+++ Tuba Atlantic - Hallvar Witzo
Pentecost - Eimear O'Kane, Peter McDonald
### Raju - Max Zähle, Stefan Gieren
The Shore - Terry George, Oorlagh George
*** Time Freak - Andrew Bowler, Gigi Causey

#po tytule, hi hi#
(tutaj po zjawkach, "Time Freak" tryska w niej PH-czem.)
/Tuba, raz!/

DŁUGOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

Hell and Back Again - Danfung Dennis, Mike Lerner
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front - Marshall Curry, Sam Cullman
Paradise Lost 3: Purgatory - Charles Ferguson, Audrey Marrs
+++ *** ### Pina - Wim Wenders, Gian-Piero Ringel
Undefeated - T.J. Martin, Daniel Lindsay

#zostaje w pamięci#
(chcialabym zeby to byla Pina, ale byc moze, ze Akademia odda, jak co roku w jakims filmie, hold zolnierzom powracajacym, lub nie...z wojny, czili byc moze "Hell and Back Again")
/widziałam trzy pierwsze i przyznam się DruhnOM, że załamka. Tematy bardzo ciekawe ale okropnie zrobione dokumenty. Dno dna! Stawiam w ciemno na Wima/

KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY

The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement - Robin Fryday, Gail Dolgin
God Is the Bigger Elvis - Julie Anderson, Rebecca Cammisa
Incident in New Baghdad - James Spione
+++ ###Saving Face - Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy
*** The Tsunami and the Cherry Blossom - Lucy Walker, Kira Carstensen

#nie znam się, strzelam!#
(troche trudny wybor chyba bedzie w tej kategorii...)
/dobry tytuł dla tegorocznych nominacji szanownej Akademii, hi hi/

#Bronka, czyli co – ojcostwo, magia kina, biografie znanych kobiet i samotne dzieci po przejściach. Czekam na Druhny, przy Globach poszło nam całkiem nieźle, co ne?#
(Emcia, rodzina, cierpienie wszelkiego rodzaju, i ucieczka w swiat wyobrazni)
/Ściana: wspaniałe scenografie, kostiumy, charakteryzacje, rewelacyjne zdjęcia, montaże, efekty specjalne, fatalnie zrobione dokumenty, kiepskie scenariusze, niezasłużone nominacje/nagrody za role zagrane beznadziejnie, byle jak, po łebkach lub nudnie stereotypowo. Dobry rok dla aktorek, kilka naprawdę unikatowych ról. A tak naprawdę to tylko „The Artist”, Meryl Streep i końcówka „Tinker Tailor Soldier Spy”/
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Wt, 21.02.2012 09:36

Widziałam wczoraj Artystę i ... Emciu, nie uwierzysz, ale zgadzam się z Tobą (i Ścianą, ale ze Ścianą filmowo się częściej zgadzam niż z Tobą, więc tego nie podkreślam:). Jaki film, jakie smaczki, detale (no nie te DETALE:), kino w kinie, lustra, tytuły filmów ilustrujące sceny:), no rozczulające to wszystko po prostu. I moim zdaniem ten film to nie jest fajerwerk (sorry Bronia:), ale zostanie /w nas i nie tylko/ na pewno! Reżyseria, aktorzy, oj posypią się Oskary! No i zgadzam się, że muzyka w tym filmie pełni perwszoplanową rolę i dlatego NIE powinna dostać oskara! BUM! Tylko Szpieg! (przepraszam, że się upieram przy polskim tytule, ale krócej:).

I mała korekta ostatniego nawiasu Ściany!

/Ściana: wspaniałe scenografie, kostiumy, charakteryzacje, rewelacyjne zdjęcia, montaże, efekty specjalne, fatalnie zrobione dokumenty, kiepskie scenariusze, niezasłużone nominacje/nagrody za role zagrane beznadziejnie, byle jak, po łebkach lub nudnie stereotypowo. Dobry rok dla aktorek, kilka naprawdę unikatowych ról. A tak naprawdę to tylko „The Artist”, Meryl Streep i końcówka „Tinker Tailor Soldier Spy I GENIALNE FILMY NIEANGLOJĘZYCZNE!/

Ps A Tilda to nie zakwilifikuje się w przyszłym roku? Nie znam do końca tych zasad oskarowych, ale może to w tym roku wyświetlany film?
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Wt, 21.02.2012 18:59

W ten piątek, 24 lutego, o godz. 21.00 rozpocznie się ceremonia wręczenia Cezarów w paryskim Théâtre du Châtelet. Nasz Romek nominowany w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany za "Rzeź". Ponadto będzie wręczał honorowego Cezara dla Kate Winslet. Aż 10 nominacji dla "Artysty".

Pełna lista nominowanych:

http://www.academie-cinema.org/ceremonie/nommes.html
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba Wt, 21.02.2012 22:13

Globy, Maski, Niedźwiedzie, Cezary, Oscary - oszaleć można, a Albercia i tak jest tylko jedna!
Ale to radocha napisać wierszenkę jako pierwsza i potem czytać z wypiekami dalsze dopi(y)ski, hi hi! Widzę, że wyszedł Żorżyk niezgody - która wygra, ta napisze, co u niej słychać - co Wy na to? Booooo... Może być TAM, dobra? I dzięki, Sowuś, za linki do yotutube'a. Nie sądziłam, by w tym najprostszym, ale jednocześnie dośc konsekwentnie pilnującym prawa autorskie miejscu szukać tych filmików. Widać biznes nie idzie i dystruybutor, ani twórca nie ptrotestuje... Latające książki urocze - aż sobie przypomniałam, że jestem ...filologiem! Czy jeszcze można zmienić zdanie w głosowaniu?
Ściskam Was dzisiaj czule, a co!
Bronka

P. S. Moja, eee, rezerwa do Warszawy jest nieustająca. Dzisiejszy przykład. Tramwaj nr 4. Zawsze jeździł na Pragę - nawet piosenki o tym są! Potem, ja wiem, z 10 lat jeździł gdzieś prosto, jakieś ostatnie dwa lata znów na Pragę. Jadę dziś, ciach - jedzie prosto. Oszaleć można! Żadnej informacji. Proszę skrolować, tak mię naszło. Dyg!

P. S. 2 Wspięlam się już po Drzewie życia. Ale piętro@Męskie-żeńskie!
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Śr, 22.02.2012 19:43

Oskary szaleją wszędzie - z okazji ich wręczania mój kot dostał taką oto ofertę (skopiowałam z e maila, który otrzymałam)
"z pewnością Twój ulubieniec to prawdziwa gwiazda zasługująca na zaszczyty i nagrody! Z myślą o nim, z okazji ceremonii rozdania Oscarów w najbliższą niedzielę, w zooplus przygotowaliśmy wspaniałe oscarowe promocje!
Tylko teraz możesz zgarnąć super nagrodę - Przysmak Cat Caviar gratis!"

:lol:
dziękuję za oskarenkę - wiem co wybierać
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 22.02.2012 20:23

Cze Druhny, tez Was sciskam czule, a co, tylko Bronia moze? PHI. I bedO punkty.

Oskarenka piekna, jak nigdy dotad. Scianu, dziekuje za podkolorowanie, odcien troche nie taki, ale moze byc na ten raz, AUUUC! A "Anonymous" jakos przegapilam, a tam przeciez Venessa Redgrave i Joely Richardson graja krolowa, ze juz o kostiumach nie wspomne. Hihi...dobra, dam "Dziewczynie z tatuazem" szanse, ale musze troche poczekac, bo ja takie brutalne filmy moge ogladac raz na pare miesiecy. Teraz mam na DVD zalegla "The Maid" z Chile, hihi...to juz bardziej w moich klimatach. Podpisano Kura-the maid.

Maszmuniu, czek, chyba wiecej w tym roku bylo filmow, ktore nie byly miedzy nami "Zorzykiem niezgody"@Bronia. Tylko ten feralny "Paryz in Midnight"...hihi...No i nie jestem pewna czy ja przetrawie "Rzez" pna Romka..., ale to u nas jeszcze chwila zanim wejdzie do kin.
PS Co do Tildy to chyba bedzie musiala zagrac cos nowego. Co nie jest w sumie takie zle. Konkurencja byla ostra w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa. No i moze sie Akademia skrzywila na tematyke? Tylko to mi przychodzi do glowy.

Bronia, oczywiscie ze mozna zmienic, do samych Oskarow wszystko mozna. Ja tez byc moze cos zmienie, bo wybierm sie na "Decendants", hihihi...Ale jednak troche tak, zeby sie utwierdzic w przekonaniu, ze Zorzykowi to jednak glebia psychologiczna nie wychodzi.

Sowus, dzieki za nominacje do Cezarow, hihi...zboaczyMY czy sie Francuzi poznaja na "Artyscie". "Le Havre" na mojej osobistej liscie do obejrzenia.

Dobre Teremi, dobre! No to smacznego dla Myszki!

PA.
Ostatnio edytowano Śr, 22.02.2012 20:25 przez M.C., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Śr, 22.02.2012 20:23

"Nie sądziłam, by w tym najprostszym, ale jednocześnie dośc konsekwentnie pilnującym prawa autorskie miejscu szukać tych filmików. Widać biznes nie idzie i dystruybutor, ani twórca nie ptrotestuje..."

Bronia, ależ jedno nie wyklucza drugiego. Przecież youtube jest legalnym serwisem. To że można tam również znaleźć filmy, które łamią prawa autorskie wcale nie znaczy, że nie ma tam filmów całkowicie legalnych (zresztą nielegalnie zamieszczane filmy są w miarę systematycznie usuwane a konta ich użytkowników likwidowane). Zauważ, że filmy Wild Life i Sunday są zamieszczone na youtube przez samego producenta, którym jest National Film Board of Canada. W miejscu gdzie jest "przesłane przez" zawsze można znaleźć nazwę użytkownika (na niebiesko), która linkuje do jego kanału. W tym wypadku http://www.youtube.com/user/nfb Bardzo dużo ciekawych rzeczy do obejrzenia na niejeden wieczór!

Co więcej - to wcale nie musi oznaczać, że biznes nie idzie. Nietrudno przewidzieć, że w związku z nominacjami do Oskara zainteresowanie tymi filmami wzrośnie, a co za tym idzie - ich oglądalność. Dla producenta oznacza to, że będzie mógł pozyskać reklamodawcę, który na jego kanale zamieści swoją reklamę i mu za to zapłaci. Czy Druhna nie widzi reklam? :) Z wyświetlanych informacji widać, że oba filmy zamieszczone zostały ok. 1 miesiąc temu i w ciągu tego czasu Wild Life miał 11610 wyświetleń a Sunday 8412, a przecież uroczystość wręczenia Oskarów wciąż przed nami, a i potem przez jakiś czas zainteresowanie nominowanymi filmami nie słabnie, także tymi, które ostatecznie nagrody nie zdobędą. Pytałaś gdzie można te filmy u nas obejrzeć. Przyznam się, że nie wiem, a jeśli nie można, to nie wiem dlaczego, mogę się tylko domyślać. Spece od tych spraw wiedzą lepiej, a producent na pewno zrobi wszystko, aby rozreklamować swój film i przy okazji zarobić. Szczerze powiem - nie znam lepszego od internetu medium, które na taką skalę i w takim tempie może spopularyzować cokolwiek, że już o zarabianiu w internecie na reklamach nie wspomnę. W każdym razie przykro, że ta kategoria jest trochę marginalizowana w tym całym oskarowym szumie. A przecież mamy i my na tym polu osiągnięcia oskarowe dzięki niezwykle utalentowanemu Tomkowi Bagińskiemu. Uwielbiam i ja te filmiki!

P.S. A na różne niespodzianki komunikacyjne polecam tę stronę:
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&l=1
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Mzimu Śr, 22.02.2012 20:38

Bromba napisał(a):
P. S. Moja, eee, rezerwa do Warszawy jest nieustająca. Dzisiejszy przykład. Tramwaj nr 4. Zawsze jeździł na Pragę - nawet piosenki o tym są! Potem, ja wiem, z 10 lat jeździł gdzieś prosto, jakieś ostatnie dwa lata znów na Pragę. Jadę dziś, ciach - jedzie prosto. Oszaleć można! Żadnej informacji. Proszę skrolować, tak mię naszło. Dyg!


a druhny warszawianki co tak zamurowaO ? nie czuwajO ??

Otóż Brombo, bo to jest tak; rzekł Poeta-.. obyś w ciekawych czasach żył. No może, może wiedział co mówi, ale raczej nie. Nie sprawdziło się. Słusznie i naukowo, a zwłaszcza aktualne jest tylko: obyś w ciekawym mieście żył. Niech żyje CIACH.

Druhny sie nie zapominajO i czuwajO.
...lecz ludzi dobrej woli jest więcej

Mzimu
 
Posty: 5220
Dołączył(a): Wt, 31.08.2010 11:14

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 24.02.2012 21:05

Dobry wieczór

Właśnie rozpoczyna się w Paryżu 37 ceremonia wręczenia Cezarów. Transmisja na żywo tylko we francuskim Canal+ i o ile mi wiadomo, jest to jedyna stacja na świecie transmitująca galę na żywo. Relacja w polskim Canal+ dopiero jutro. Obrażam się. Niech żyje internet. Miłego oglądania. Dziś paRlamy po fRąsusku DRuhny! AlbeRcia pobiegła po Rozmówki.

http://www.canalplus.fr/pid3580-c-live-tv-clair.html
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 24.02.2012 23:04

Jest Cezar dla Romka, gratulacje! Tylko Romka nie ma... :(

Kto inny wręczał Kate honorowego Cezara. A Cezara dla Romka i Yasmine odebrała Kate :)
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Piotr Sila Pt, 24.02.2012 23:29

w Polsce nikt o tym nie pisze, nikt nie ogląda, bo po co?
Avatar użytkownika
Piotr Sila
 
Posty: 2837
Dołączył(a): Pt, 08.12.2006 14:20
Lokalizacja: Dublin

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 24.02.2012 23:49

włala, mersiboku Grejsu! Fajne! Artysta wygrywa!
Rozgrzewka przed Oskarami!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 25.02.2012 01:05

Piotrze, w Hameryce tez nikt o tym nie pisze. Hihi...wreczenie Cezarow to wydarzenie wewnetrznohalYnkowe. Dzieki Sowus.


PS To ze Artysta wygrywa to nie wrozy dobrze na nasze glosy na Artyste w oskarence. Albercie si rozkrakala. Poszla stad!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 25.02.2012 11:53

Cezary wydarzeniem wewnątrzhalynkowym, dobre, Emcia!

Obok BAFTY i Berlinale jest to najważniejsza impreza filmowa w Europie. Choćby ze wzgledu na Polańskiego można było jakąś wzmiankę zamieścić w naszych mediach. Wstyd. Okazuje się, że te już żyją hamerykańskimi Oskarami (i Złotymi Malinami!), ale od lat już nie transmitują gali dla ogółu (tylko dla abonentów Canal+).
Tymczasem francuski Canal+ odkodował ceremonię wręczenia Cezarów i dzięki temu można było ją za darmochę obejrzeć również w internecie na oficjalnej stronie Canal+, i to na żywo. No, prawie, bo dzisiaj już chyba tego typu imprez nie transmituje się na żywo nigdzie na świecie, lecz z niewielkim kilkuminutowym poślizgiem, żeby był czas na wypikanie tego, co się komuś może w silnych emocjach wypsnąć, tudzież dodanie tłumaczenia w przypadku obcojęzycznego tekstu, jak również uatrakcyjnienia całości przez dodanie migawek z tego, co było wcześniej, dzięki montażowym sztuczkom. Chwalić przy tym należy bardzo wysoką jakość transmisji Canal+ przez internet, co widać na poniższych screen cap-ach. No i przede wszystkim to, że nie pokazał się czarny ekran i napis informujący o tym, że w moim kraju nie mogę tego obejrzeć, jak to często ma miejsce przy oglądaniu imprez brytyjskich. Ale muszę powiedzieć, że ten fakt (transmisji Cezarów w internecie) nie był wcale szeroko reklamowany nawet na francuskiej stronie Canal+ i stronie Cezarów. Co więcej - i tak dyskretna informacja o odkodowanej transmisji w internecie została usunięta ze strony Canal+ jakieś 2 dni przed imprezą, więc tak naprawdę do końca nie wiedziałam, czy będzie można ją obejrzeć, dlatego nie zamieściłam wcześniej informacji w Halynce, dopiero w chwili rozpoczęcia transmisji, kiedy już to było pewne. Ale lepiej późno niż wcale

Co się zaś tyczy samej ceremonii - chyba już kiedyś o tym pisałam, że nie wymyślono jak dotąd nic lepszego jeśli chodzi o schemat tego typu imprez, więc tu niespodzianek nie było. Natomiast zadbano, aby cała reszta była jednak jak najbardziej francuska, z francuską żywiołowością, bezpośredniością, zwariowanym humorem a nawet szaleństwem - czy Druhny wyobrażają sobie faceta odświętnie wystrojonego, który wbiega na scenę i nie wyhamowując przed pulpitem z mikrofonem ląduje na nim i roztrzaskuje go w dro-bia-zgi na oczach wszystkich? Tak było. A Meryl Streep odbierając maskę BAFTA zaczęła swoje przemówienie od uroczego: "Gorzej już być nie mogło". Otóż Pani Streep - zapewniam Panią, że mogło :)
Ha, był też na scenie konkurent i parodysta Uggi'ego (ale innej rasy)! Ubaw po pachy! Co ten pies wyczyniał!

Natomiast wręczenie honorowego Cezara dla Kate Winslet to Francuzi nieco spieprzyli moim zdaniem. Nie wiem, jakie są doświadczenia Druhen w tym względzie, ale dla mnie Francuz mówiący po angielsku, to wciąż Francuz mówiący po francusku. Trzeba się nieźle nawysilać, żeby usłyszeć cokolwiek po angielsku i jeszcze to zrozumieć. Dlatego tym bardziej powinni organizatorzy zadbać o to, aby tę nagrodę wręczał ktoś mówiący naprawdę dobrze po angielsku (tak jak to miało miejsce na Berlinale podczas wręczania honorowego Złotego Niedźwiedzia dla Meryl Streep. I tak Kate z mężem pewnie deczko się nudzili podczas całej imprezy nie rozumiejąc ni w ząb (nie zauważyłam tłumacza obok), to jeszcze mieli podobne problemy, kiedy te-o-re-ty-cznie mówiono w ich ojczystym języku. Kate na scenie chwilami zataczała się ze śmiechu. Całe szczęście, że jest świetną aktorką :) No i ma pehacza!

Tu pełna lista nagrodzonych:
http://www.academie-cinema.org/ceremonie/palmares.html

Emciu, wśród nominacji do najlepszego filmu jest także "Le Havre" ("Człowiek z Hawru"). Też wpisuję na sowią listę. Na starość zamieszkam sowie w "zapomnianym przez świat portowym mieście", to od zawsze jest moje marzenie!!!
Artysta z 10 nominacji zgarnął 6!
Ciekawostką jest, że w kategorii "najbardziej obiecująca rola żeńska" przyznano aż dwie nagrody ex equo!
Ponieważ ostatnio pisałyśmy trochę o filmach animowanych, więc zwracam uwagę Druhen na zwycięski "Le chat du Rabbin" ("The Rabbi's cat"): http://www.youtube.com/watch?v=tPYiV1cRlrM Na razie nie udało mi się znaleźć wersji angielskiej, że o polskiej nie wspomnę.
Wśród filmów nominowanych w kategorii Najlepszy film zagraniczny jest również wspominany tu w Halynce "Chłopiec na rowerze". W tej kategorii wygrało jednak irańskie "Rozstanie". Wśród filmów dokumentalnych chcę zwrócić uwagę Druhen na film o genialnym francuskim kompozytorze i pianiście jazzowym Michelu Petruccianim, z wrodzoną karłowatością, zmarłym w 1999 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://www.canalplus.fr/pid3580-c-live-tv-clair.html
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 25.02.2012 14:35

Klip z najlepszymi momentami z Nocy Cezarów można obejrzeć tu:
http://cesar.canalplus.fr/video/ceremon ... 97703.html
Aha, w 2 minucie i 14 sekund pojawia się pies!
W 5 minucie i 22 sekund Kate odbiera honorowego Cezara. KONIECZNIE!!! :lol:
Pod tym samym linkiem można obejrzeć klipy ze wszystkimi najważniejszymi momentami uroczystości.
Muszą je Druhny same sowie wybrać za pomocą strzałek, bo nie ma do nich osobnych linków.
Jest też klip z calym psim występem, z tym że pies pojawia się dopiero w 3 minucie i 39 sekund, bo najpierw występuje "pańcia".

Zdjęcia z ceremonii można obejrzeć tu:
http://cesar.canalplus.fr/image/ceremon ... 97670.html
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 26.02.2012 10:54

Dzień dobry Oskarowy!

Ale zanim przejdę do Oskarów, to jeszcze na chwileczkę wrócę do Cezarów.
Tu w całości ceremonia wręczenia Kate honorowego cezara (z wgranym lektorem francuskim, nie znalazłam wersji oryginalnej), bo w klipie z najlepszymi momentami uroczystości wykorzystano jedynie jej fragmenty. Kate bardzo ładnie mówi o Romku:
http://www.youtube.com/watch?v=W0sM0dt4 ... re=related

A tu wywiad z Kate tuż po wręczeniu honorowego Cezara (w oryginalnej wersji):
http://www.youtube.com/watch?v=b0JJcpXIQb8

Jeśli wierzyć Kaśce, to wszystko świetnie zrozumiała i faktycznie śmiała się tylko z dowcipnego "tłumaczenia" wiersza z francuskiego na angielski. No, niech jej będzie :)
Ostatnio edytowano N, 26.02.2012 23:11 przez GrejSowa, łącznie edytowano 1 raz
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 26.02.2012 11:33

Obrazek

Oficjalna strona akademii:
http://www.oscars.org/

A tu można na żywo podglądać przygotowania do gali przed Kodak Theatre. Uwaga, strona nie odświeża się automatycznie, więc trzeba odświeżać "ręcznie", najlepiej za pomocą Ctrl i F5.
Obrazek
http://www.ontheredcarpet.com/Oscars-20 ... od/8546967

Ceremonię wręczenia Oskarów będzie można obejrzeć na żywo w internecie pod tymi linkami:
http://oscar.go.com/
http://watch-oscar-online.com/

Moje typy i przemyślenia zachowam na później (z poniższym wyjątkiem), jak już będzie po wszystkim, żeby nie było na mnie, jak coś :) Czuję, że będzie trochę niespodzianek.

W kategorii Krótkometrażowy film dokumentalny zwracam uwagę Druhen na film "God is the bigger Elvis". Film o młodej, obiecującej aktorce hollywoodzkiej Dolores Hart (aktualnie 73-letnia Matka Dolores), która w latach 60-tych rzuciła nagle w cholerę cały ten blichtr i wstąpiła do zakonu, w którym jest do dzisiaj. W związku z nominacją filmu do Oskara, weźmie udział w dzisiejszej gali, a nawet przejdzie się po czerwonym dywanie. Czy Druhny wyobrażają sowie zakonnicę na czerwonym dywanie? To będzie COŚ!
Film wyprodukowany został przez HBO. Moim zdaniem to właśnie ten film zdobędzie tegorocznego Oskara.

Obrazek
fot. East News
Z Hollywood do zakonu

Obrazek
fot. Wendy Carlson dla The New York Times
A Nun Returns to the Red Carpet

Nie znalazłam nigdzie oficjalnego trailera filmu, ale udało mi się znaleźć na kanale youtube stacji ABC zapowiedź tego filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=6H39k9jfKMw

A tu wywiad z Dolores Hart emitowany w stacji ABC:
http://www.youtube.com/watch?v=BrCT1kD0z-A

Tutaj wywiad z nią, w którym mówi o przyjaźni z Patricią Neal, zmarłą w 2010 roku:
http://www.youtube.com/watch?v=IvpmywFyoow

Dolores Hart jest jedyną zakonnicą, która równocześnie jest członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej (podobno w dokumencie nie ma o tym ani słowa). Na oskarowej gali pojawi się dzisiaj pierwszy raz od 1962 roku. Premiera filmu w amerykańskim HBO 5 kwietnia.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 26.02.2012 16:28

Przepraszam Druhny, ale mam głupawkę przedoskarowO. Tak sowie myślę, żeby tylko jakiś reporter na czerwonym dywanie nie zapomniał się i nie zapytał z rozpędu Matkę Dolores "What are you wearing?", hihi. No, chyba że słynni projektanci szyjO też habity...?
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Mzimu N, 26.02.2012 17:46

oskary? pfff.
...lecz ludzi dobrej woli jest więcej

Mzimu
 
Posty: 5220
Dołączył(a): Wt, 31.08.2010 11:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne