HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez gocha Pt, 25.02.2011 18:12

Co do Portman i Balea - link dla angielskojezycznych:

http://movies.msn.com/academy-awards/ov ... ?GT1=28168

Dla nieangielskojezycznych tlumacze tytul (o ile sie to da przetlumaczyc, tu sie klania gietkosc angielskiego jezyka - poprosze inne druhny o pomoc): "Czy granie na calego (przerysowanie postaci) gwarantuje zdobycie Oskara?" Odpowiedz jest na "tak", bo autorka, jak Emcia, przewiduje oboje (Natalie and Christiana) do Oskarow. Co do Balea, zgadzam sie z nia w calej rozciaglosci - przerysowany (dowod jest na poprzednich stronach), co do Portman, chyba niezupelnie.

A jesli chodzi o aktorke w drugoplanowej roli, to ja jeszcze raz stawiam na Jackie Weaver. Albo na Helene, bo zagrala wbrew swojemu ekscentrycznemu genre i bardzo mi sie taka ciepla podobala. Zupelnie nie wiem za to, co wszyscy widza w "The Kids are all right", chyba tylko tematyke lesbijska. Wedlug mnie to zupelnie przecietny i przecietnie zagrany film. Sympatyczny i tylko tyle.
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba Pt, 25.02.2011 23:40

Dzień dobry zza krzaka.
Mniam, mniam, oskarenka. No to ziu!


OSKARENKA 2011

BEST PICTURE /stawiam na “The King’s Speech”, unikatowo bezblednie zrobiony film. MiSZCZostwo. Jednoczesnie uwazam, ze Akademia popelnila smierdzace faux pas, nominujac obok takiego wspanialego filmu gniot pt “The Social Network”, bum! PS A polskie tlumaczenie tytulu, czili “Jak zostac krolem” nominuje do zenady roku/(piekny, madry i potrzebny ludziom film, choc uwazam, ze Wallis Simpson byla troche przejaskrawiona, a Winston Churchill zupelnie siebie nie przypominal, no ale to sa detale...) #zasadniczo zgadzam się z szanownymi przedmówczyniami. Ja tym razem oceniam li tylko subiektywnie, żadnej polityki, ani zgadywania gustu publisi czy krytysi. Jednocześnie nie zamierzam przepuścić okazji i pochwalić się, że widziałam WSZYSTKIE filmy nominowane w tej kategorii. Zaraz znajdę, co Emcia pisała o The Kids Are All Right, bo u mnie było zdziwienie classic, że już nie wspomnę, że pora umierać!#
Black Swan (tytułu dla KR – Czarny łabędź) - Mike Medavoy, Brian Oliver and Scott Franklin
The Fighter - David Hoberman, Todd Lieberman and Mark Wahlberg
Inception Incepcja - Emma Thomas and Christopher Nolan
The Kids Are All Right Wszystko w porządku- Gary Gilbert, Jeffrey Levy-Hinte and Celine Rattray
***#### &&&&The King’s Speech Jak zostać królem? - Iain Canning, Emile Sherman and Gareth Unwin
127 Hours 127 godzin - Christian Colson, Danny Boyle and John Smithson
The Social Network - Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca and Ceán Chaffin
Toy Story 3 - Darla K. Anderson
True Grit Prawdziwe męstwo - Scott Rudin, Ethan Coen and Joel Coen
Winter’s Bone Do szpiku kości. ( w pracy mamy kolegę o nazwisku Winter i mowimy o tym filmie “Kość Wintera”, hi hi)- Anne Rosellini and Alix Madigan-Yorkin

ACTOR IN A LEADING ROLE /jednoglosnie Colin Firth. Za skromnosc i klase gry aktorskiej/(i za to ze nie dostal Oskara w roku ubieglym roku) #Zdecydowanie Colin. Sevres gry aktorskiej. Ciarki po plecach. Kto mówi, że film nudny i król jakiś taki żałosny, ten …no, nie wiem, niedobry!#
Javier Bardem - Biutiful
Jeff Bridges - True Grit
Jesse Eisenberg - The Social Network
*** #### &&&&Colin Firth - The King's Speech
James Franco - 127 Hours

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE /Christian Bale albo Geoffrey Rush. Stawiam na Fightera/(Christian Bale, bo on byl w tym filmie PRAWDZIWYM Fighterem. #Tu mam serce rozdarte, bo Geoffrey Rush też wspaniały. Ale Chrystianowi szacunek! I wiecie, na Fighterze olśniło mnie, że profesor Jerzy Wójcik, operator, dawno zdradził nam na studiach tajemnicę dobrego filmu i od razu ostrzegam, że to banalnie zabrzmi, a jest trudne prawie tak, jak zrobienie komedii – bohater musi przejść przemianę. Tyle. Zakończenie nie musi być szczęśliwe, dialogi nie muszą być doskonałe, ale jak zmienimy się razem z bohaterem, to jesteśmy w domu. Czyli dwa warunki dobrego filmu@Bronka i wiedza jej mistrzów - do stu minut i przemiana bohatera. BUM! I w ogóle, Fighter zrobił na mnie wrażenie, nie powiem, a oglądałam jako ostatni z listy#
***#### &&&&Christian Bale - The Fighter
John Hawkes - Winter's Bone
Jeremy Renner - The Town
Mark Ruffalo - The Kids Are All Right
Geoffrey Rush - The King's Speech

ACTRESS IN A LEADING ROLE /wbrew przepowiedniom Krysztalowej Kuli, ze wygra Natalie Portman, stawiam na Jennifer Lawrence. Lubie skromnie wyczarowane role, takie prawie paradokumentalne, prawdziwe, emocjonalne i szczere. Nie lubie rol prosto w twarz, chcacych wywrzec najwieksze wrazenie na publisi, podanych na zlotej tacy (sorki-rosolki Natalie P./krysztalowa kula nigdy sie nie myli. Albercia mowi, ze miedzy rolami Natalie P. I Jennifer L. mozna by zrobic bardzo ciekawe studium porownawcze. Taaaak, Natalie wyciaga z rekawa bez skrupulow wszystko co jej bozia dala. Epatuje tragedia, JEST primabalerina, gra na cala scene. Podczas kiedy, czek, Jennifer w swoim bolu i tragedii wtapia sie w krajobraz Ozarku. Dwie piekne, kontrastowe role, ktore doskonale pasuja do wlasnych filmow. Oskara dostanie Natalie, po to tez zeby calemu swiatu uzmyslowic, ze kobita-przy nadziei i zachwianiu hormonow doznaje dziwnych olsnien i skojarzen jak sie dorwie do mikrofonu zeby dziekowac za Oskara, hihi....BUM!) #Ech, ja daję Oskara Natalie lekko. Film dyskusyjny i w sumie wydmuszka, ale Natalie mnie tyka najcelniej.#
Annette Bening - The Kids Are All Right
Nicole Kidman - Rabbit Hole
***Jennifer Lawrence - Winter's Bone
#### &&&& Natalie Portman - Black Swan
Michelle Williams - Blue Valentine

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE /Hailee Steinfeld uratowala film braci C. I miedzy innymi za to (hi hi) nalezy jej sie nagroda/to az tak zle bylo z tym filmem? Hihi...no tak, jak cala Hameryka wali drzwiami i oknami na film do kina to nie moze byc dobrze, hihi...Tez obstawiam Hailee, ale bez cynicznych podtekstow, niech zyje mlodosc i talent. I niech sie Justin Bieiber uczy!)# Justin kto? Ok, każdy wiek ma jakiegoś potworka:) Ja stawiam na mamuśkę – ta fryzura, ten makijaż, ten nieświadomy dramat! Osobna nagroda dla Sióstr - if you know what I mean, hi hi#
Amy Adams - The Fighter
Helena Bonham Carter - The King's Speech
Melissa Leo - The Fighter &&&&
***####Hailee Steinfeld - True Grit
Jacki Weaver - Animal Kingdom

ANIMATED FEATURE FILM /Toy Story 3, za to ze jest to film nie tylko dla dzieci ale rowniez dla ich rodzicow. PS Emciu, “The Illusionist” jest o uwolnieniu krolika z klatki, no bo przeciez nie o pedofilii, auc! I chociaz wole styl animacji z Iluzjonisty, to i tak stawiam na Toy Story/(no wlasnie, ten "Iluzjonista" to moze jest dla rodzicow ale raczej nie dla dzieci...a i tak dosyc ciezko podany. Zostaje przy "Toy Story 3", choc uwazam, ze "Toy Story 4" jest juz zdecydowanie zbyteczna.) #Łeeeee, w takim towarzystwie, to łatwy wybór, ja się tak nie bawię!#
How to Train Your Dragon - Chris Sanders and Dean DeBlois
The Illusionist - Sylvain Chomet
***#### &&&& Toy Story 3 - Lee Unkrich

ART DIRECTION /proponuje dwie kategorie – Prawdziwy Set Decoration i Komputerowo Wyczarowany Set Decoration. Do Prawdziwego zaliczam “The King’s Speech”, do Komputerowego “Alice” albo Inception”/ (uwazam, ze sciana w pokoju Lionela z poczatkow filmu byla absolutnym szczytem artyzmu, wielka szkoda, ze ja pociagnieto swieza farba i do tego w fikusny falisty wzorek) #a ja Królowi tylko dlatego, że nie zwróciłam na nią uwagi. Czyli dla mnie była w sam raz#
Alice in Wonderland - Robert Stromberg (Production Design); Karen O'Hara (Set Decoration)
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - Stuart Craig (Production Design); Stephenie McMillan (Set Decoration)
Inception - Guy Hendrix Dyas (Production Design); Larry Dias and Doug Mowat (Set Decoration)
***#### &&& The King’s Speech - Eve Stewart (Production Design); Judy Farr (Set Decoration)
True Grit - Jess Gonchor (Production Design); Nancy Haigh (Set Decoration)

CINEMATOGRAPHY /za moje ulubione swiatlocienie - Danny Cohen/glownie za zimowe powietrze podczas przechadzek i przemowienia Bertiego, sfilmowac szron to troche trudniejsze niz uchwycic wielkie platki sniegu w "True Grit") #No dobra, dam coś Incepcji, bo jakiś to przełom był i na długo zapamiętam ten ból głowy po projekcji w 3D i obrazy, których nie mogłam wyrzucić z pamięci#
Black Swan - Matthew Libatique
&&&Inception - Wally Pfister
***####The King’s Speech - Danny Cohen
The Social Network - Jeff Cronenweth
True Grit - Roger Deakins

COSTUME DESIGN /No bez dwoch zdan “Alice”. Brawa dla Colleen Atwood/(niech zyje zdezelowany kapelusz Mad Hattera i kuse kiecki Alberci, tfu, Alicji!) #Ja tam boję sie Alicji, po wersji Burtona jeszcze bardziej. Może coś dla Prawdziwego męstwa? Jak sobie przypomnę, to od razu czuję ciężar tych ubrań i to mi jakoś pasuje w ich sytuacji…#[color]
[color=#000080]***
####Alice in Wonderland - Colleen Atwood
I Am Love - Antonella Cannarozzi
The King’s Speech - Jenny Beavan
The Tempest - Sandy Powell
&&& True Grit - Mary Zophres

DIRECTING /David O. Russell za to, ze poradzil sobie ze zwariowana rodzinka Fighterow/(obstawiam "Fightera" za sceny na ringu ktorych nie widzialam, hihi....) [color=#0000FF#]Hm, tu każdemu bym dała za coś innego, ale niech tam – idę z Druhnami, oprzeć się pokusie nowoczesności i szybszego tempa to sztuka#[/color]
Black Swan - Darren Aronofsky
***#### &&& The Fighter - David O. Russell
The King’s Speech - Tom Hooper
The Social Network - David Fincher
True Grit - Joel Coen and Ethan Coen

DOCUMENTARY FEATURE /”Restrepo” - za prawdziwy dokument, bez epatowania propaganda, bez pouczania i wskazywania jedynej slusznej drogi. PS “Exit through the Gift Shop” powinien znalezc sie w zupelnie innej kategorii pt “manipulacja publisia”. I prosze mi nie wmawiac, ze graffiti to jest ART. Jak mawia Pan Fizyk, jest art i ART/ (Scianu, czy "Restrepo" to nie jest przypadkiem dokument wojenny? Auuuc! Dobra, dobra, sama sprawdze, mam zamowiony, powinnam zdazyc przed Oskarami. Obstawiam "Exit through the gift shop", bo pokazuje jak plynna jest granica miedzy pasja a szalenswem, sztuka a SZTUKA, profesjonalizmem a amatorszczyzna) #Nic nie widziałam, pozostaję bez oddania głosu#[color]
[color=#BF4040]####
Exit through the Gift Shop - Banksy and Jaimie D'Cruz
Gasland - Josh Fox and Trish Adlesic
Inside Job - Charles Ferguson and Audrey Marrs
***Restrepo - Tim Hetherington and Sebastian Junger
Waste Land - Lucy Walker and Angus Aynsley

DOCUMENTARY SHORT SUBJECT /wybieram w ciemno i stawiam na dzieci/(ja tez w ciemno, stawiam na ludzi) #Stracę opinię, ale niech będą dzieci# A Druhny czytały może w ostatnich Wysokich obcasach, jak samotny trzydziestolatek nakrywał ciasto szmatką, żeby nie zmarzło? Jak nie czytam WO, tak to mi się trafiło i zostanie#
Killing in the Name - Jed Rothstein
Poster Girl - Sara Nesson and Mitchell W. Block
***Strangers No More - Karen Goodman and Kirk Simon
Sun Come Up - Jennifer Redfearn and Tim Metzger
#### &&& The Warriors of Qiugang - Ruby Yang and Thomas Lennon

FILM EDITING /czili poradnik jak zmontowac oczywisty film tak, zeby zaskoczyc i nie zanudzic widzow, brawo!/](dla pana Jona Harrisa, ze wyedytowal tak, ze dalo sie ten film przynajmniej czesciowo ogladac, brrrr....) #znów muszę się zgodzić, bo to, co wyprawiało się wśród tych kamieni z kamerą zasługuje na nagrodę. I dlaczego brr? Jak sobie pościelesz trochę…#
Black Swan - Andrew Weisblum
The Fighter - Pamela Martin
The King’s Speech - Tariq Anwar
***#### &&& 127 Hours - Jon Harris
The Social Network - Angus Wall and Kirk Baxter

FOREIGN LANGUAGE FILM /obstawiam w ciemno, bo z opisu filmow czuje, ze to jest metafora naszych czasow. Niech sie “The Social Network” uczy metafor/(widzialam tylko Biutiful i szarpnal mna wystarczajaco i to w bardzo ludzki sposob. Oskar raz! Zara, zara, jezeli to jest film z Meksyku, to dlaczego akcja rozgrywa sie w Barcelonie?) #To ja daję po znajomości.#
####Biutiful - Mexico
***Dogtooth - Greece
&&& In a Better World - Denmark
Incendies - Canada
Outside the Law (Hors-la-loi) - Algeria
MAKEUP /az strach sie bac/(tak dla draki obstawiam Adrien Morot i "Barney's Version". Zastanawia mnie czy w "Wilkolaku" makijaz nie zostal uwypuklony podczas edycji z pomoca komputera....I z calym szacunkiem dla opowiesci syberyjskiej, ale pytam, jakiego talentu trzeba zeby twarze aktorow zrobic na upaprane blotem i znojem? Widzialam tylko Barneygo, zeby nie bylo.) #Nie wiem, nie znam się. I dalej nie rozumiem, dlaczego raz nominowanych jest dziesięć filmów, a raz trzy#
####Barney’s Version - Adrien Morot
The Way Back - Edouard F. Henriques, Gregory Funk and Yolanda Toussieng
***The Wolfman - Rick Baker and Dave Elsey

MUSIC (ORIGINAL SCORE) /Hans Zimmer w demonicznej formie/(dla rownowagi obstawiam pana Desplata, za pare pamietnych motywow, np. gdy krol George wedruje korytarzem jak na stracenie przed mikrofon przy dzwiekach symfonii Beethovena , hihi..., no i zeby te wszystkie nominacje dla "Kings Speech" nie poszly na marne.) #A niech SE nie idą. I w nosie mamy wyniki widowni w kinach, co ne?#
How to Train Your Dragon - John Powell
***Inception - Hans Zimmer
#### &&& The King’s Speech - Alexandre Desplat
127 Hours - A.R. Rahman
The Social Network - Trent Reznor and Atticus Ross

MUSIC (ORIGINAL SONG) /bez dwoch zdan “If I Rise”/(oj jak ja mam ochote zbojkotowac te kategorie...Przepraszam ale to nie sa, nie powinny byc, piosenki oskarowe, czy juz nie ma teksciarzy z krwi i kosci? I juz od kilku lat to samo...Albercia mimo wszystko stawia na milosc. Niech ma.) #Miłość jest najważniejsza, trudno, hi h#i
Country Strong "Coming Home" - Music and Lyric by Tom Douglas, Troy Verges and Hillary Lindsey
####Tangled "I See the Light" - Music by Alan Menken; Lyric by Glenn Slater
*** &&& 127 Hours "If I Rise" - Music by A.R. Rahman; Lyric by Dido and Rollo Armstrong
Toy Story 3 "We Belong Together" - Music and Lyric by Randy Newman

SHORT FILM (ANIMATED) /widzialam tylko jeden, no to stawiam na prosta ale jednak wymowna historie/(Gruffalo to jedyny film ktorego nie udalo mi sie zobaczyc w tej kategorii, BARDZO podobal mi sie "Madagaskar carnet de voyage" za wyobraznie i efektowne polaczenie wielu stylow graficznych. #Ja się znów nie znam, mimo że oczy od oglądania bolą#
Day & Night - Teddy Newton
***The Gruffalo - Jakob Schuh and Max Lang
Let’s Pollute - Geefwee Boedoe
The Lost Thing - Shaun Tan and Andrew Ruhemann ####Madagascar, carnet de voyage (Madagascar, a Journey Diary) - Bastien Dubois

SHORT FILM (LIVE ACTION) /Afryka, bum!/ (tych chwilowo nie obstawiam, mam nadzieje, ze jeszcze z nimi zdaze przed oskarowa gala) #kurka wodna, jak wyżej#
The Confession - Tanel Toom
The Crush - Michael Creagh
God of Love - Luke Matheny
***Na Wewe - Ivan Goldschmidt
Wish 143 - Ian Barnes and Samantha Waite

SOUND EDITING /dla samego dzwieku warto obejrzec ten film/(tak? Ja stawiam na "Incepcje" i zamawiam budzenie ze snu metoda Edith Piaf...non, rien de rien...tra la la la...) #Ja Ci dam tra la la - baczność! Oj, nuda trochę#
#### &&& Inception - Richard King
Toy Story 3 - Tom Myers and Michael Silvers
Tron: Legacy - Gwendolyn Yates Whittle and Addison Teague
True Grit - Skip Lievsay and Craig Berkey
***Unstoppable - Mark P. Stoeckinger

SOUND MIXING /pamietam dzwiek tylko z tego filmu/(za wszystkie dzwiekowe subtelnosci) #Incepcja dwa! Zgrać obraz z dźwiękiem tutaj to była gimnastyka, Social Network niech się nie wychyla#
&&& Inception - Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo and Ed Novick
***####The King’s Speech - Paul Hamblin, Martin Jensen and John Midgley
Salt - Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan and William Sarokin
The Social Network - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick and Mark Weingarten
True Grit - Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter F. Kurland

VISUAL EFFECTS /za oryginalna onirycznosc/(hihi...ja za to samo ale inny film) #Hm, to ja za efekty, które zmarnowały się w złożeniu z resztą#
####Alice in Wonderland - Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas and Sean Phillips
&&& Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - Tim Burke, John Richardson, Christian Manz and Nicolas Aithadi
Hereafter - Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky and Joe Farrell
***Inception - Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley and Peter Bebb
Iron Man 2 - Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright and Daniel Sudick

WRITING (ADAPTED SCREENPLAY) /za mrocznosc, prosty styl i brak zbednych fajerwerkow/(za wplecenie w opowiesc coenowskiego humoru, ktory tym razem nie poszedl w groteske, bo bez tego to bylby jeden dluuuugi i nuuuudny western...Hihi...niech sie pan Aaron Sorkin uczy od Miszczow!) #za ilość słów na stronę bez zgubienia jakiegoś tam jednak sensu, hi hi! Ja i tak zapamiętam z tego filmu tylko wioślarzy, sorry!#
127 Hours - Screenplay by Danny Boyle and Simon Beaufoy
&&& The Social Network - Screenplay by Aaron Sorkin
Toy Story 3 - Screenplay by Michael Arndt. Story by John Lasseter, Andrew Stanton and Lee Unkrich
####True Grit - Written for the screen by Joel Coen and Ethan Coen
***Winter’s Bone - Adapted for the screen by Debra Granik and Anne Rosellini

WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY) /za to, ze sa jeszcze dobre scenariusze z ktorych mozna zrobic dobry film. Wciaz pozytywnie dziwie sie, ze ten film odnosi takie sukcesy. Niech zyje HOPE, kuzynka Alberci, ktora kocha dobre kino. Wiecej takich filmow zycze sobie, Druhnom oraz Panstwu w 2011/ (AMENT. To jest film ktory wchodzi na moja osobista polke z filmami ogladnymi w chwilach calkowitej desperacji.) #W mordę! Znów muszę się zgodzić, choć przez ułamek sekundy wahałam się z Fighterem. A Druhny też musiały niektórym tłOmaczyć, o czym jest King’s Speech? Dorośli, trochę przystosowani autystycy, łączcie się!#
Another Year - Written by Mike Leigh
The Fighter - Screenplay by Scott Silver and Paul Tamasy and Eric Johnson. Story by Keith Dorrington, Paul Tamasy and Eric Johnson
Inception - Written by Christopher Nolan
The Kids Are All Right - Written by Lisa Cholodenko and Stuart Blumberg
***#### &&& The King’s Speech - Screenplay by David Seidler

/***Sciana/(####Emcia) #&&&& Bronka, choć nie ma mnie, oj, nie ma. I dziękuję Druhnom za ułatwienie w kolorowaniu TAM 8)#
Ostatnio edytowano So, 26.02.2011 00:39 przez Bromba, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 27.02.2011 16:33

Emciu, czy będzie relacja na żywo? Nie to, żebym była roszczeniowa. Ale lubię Twoje wejścia LIVE!:)
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 28.02.2011 18:26

Maszmunku, soooorrry....Wejscia live nie moglo byc bo ja jestem zbanowana! Czili, nie mam dostepu do HalYnki z domu...

To tylko wspomnieniowo powiem, ze Kirk Douglas dal czadu wreczajac Oscara Melissie Leo. Ile on moze miec lat? Ze 150? To byl tez jeden z pierwszych zwycieskich typow naszej oskarenki, bo pierwsze 10 minut byly bez trafien. Zdziwienie na sali (to moja subiektywna obserwacja, bo jakies tam brawa byly...), ze "Social Network" dostal Oscara za muzyke i montaz. W zestawieniu z innymi filmami nominowanymi w tych kategoriach to raczej plama, tym bardziej ze odbierajacy nagrody szanowni panowie Trent Reznor, Atticus Ross (za muzyke), oraz panowie Angus Wall i Kirk Baxter (za montaz) nawet czapki nie uchylili w strone pozostalych nominowanych filmow. Ja osobiscie WOGOLE muzyki z "Social Network" nie pamietam, z wyjatkiem kilkusekundowych scen barowych. No chyba zeby uznac obecnosc w tym filmie Justina Timberlake'a jako dodatkowy element muzyczny...A montaz...hmmmm tu tez nic mi nie przychodzi do glowy Z "SN" z wyjatkiem zjazdow na lince z komina do basenu. Czy mozna ten "wyczyn" porownywac z czlowiekiem przyczepionym do skaly, Fighterem na ringu, czy chocby sprawnym montazem scen baletowych? No mowie-smiech na sali!
Uklony dla Druhny Sciany i Broni za celne typy w kategorii filmow dokumentalnych ("Strangers No More") i zagranicznych ("In a Better World"). Moj W. prawidlowo wytypowal krotkometrazowy film animowany "The Lost Thing" i bardzo byl z tego dumny bo ten film go kompletnie oczarowal, mnie nie, ale cos w nim jest dziwnego, nie potrafie tego nazwac, ale cos w nim jest...
Zaluje, ze "Mowa Krola" nie dostala Oskara za zdjecia, bo to uczyniloby z niej film analogiczny do powiedzmy "Titanika", czili filmow ktore jako nieliczne w historii zdobyly Oskary za rezyserie, najlepszy film i zdjecia wlasnie i staly sie automatycznie "the classic art films" (info ze statystych oskarowych), ale kto by sie tam takimi statystykami przejmowal, ne?. I nie m a co narzekac, bo maMY cztery Oskary w waznych kategoriach. Colin Firth oczywiscie odbieral swoja nagrode z klasa i PH-czem. Bravo! Bravo! A Tom Hopper za rezyserie z urocza puenta, ze "zawsze powinno sie sluchac matki", bo to ona podsunela mu adaptacje sceniczna "Mowy Krola" jako nastepny projekt filmowy. No i bialowlosy David Saidler podsumowujacy przyznanie mu Oskara w tak poznym wieku jako zgodny z jasnowidztwem jego ojca, ze "will be a late bloomer", czili ze pozno rozkwitnie. Oskary dla "Incepcji" za efekty specjalne, sound mixing i sound edyting, czek, bez specjalnych zaskoczen, choc wbrew naszym typom (a nie, po powtornym wgladzie w oskarenke, zgodnie z typami...). Nagrody dla Alicji za kostiumy i strone art, czek, czesciowo zgodne z typami oskarenkowymi. Bronia, hihi...a ja sie wlasnie po tej burtonowskiej adaptacji w koncu przekonalam do Alicji!

No to tyle. Do nastepnych Oskarow Druhny!

PS Aaaaa....Anne Hathaway, jako prowadzaca wg mnie naturalna i zabawna choc zbyt malo kontrowersyjan, hihi... James Franco jakby go przed chwila wyciagnieto spod glazu.

O MY GOD! Zapomnialabym o mowie Natalki P.! Hihihi....o tak! Natalie P. ponownie, podobnie jak podczas Golden Globow zawedrowala w podczas odbierania Oskara w dziwne rewiry, tym razem wspominala swoje przyjaciolki, babci juz dala spokoj, hihi...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 04.03.2011 00:11

Czwartkowy! Tlusty! Prawie bym przegapila ale u nas w radiowym geo-quizie padlo pytanie "Jaki to kraj w ktorym dzisaj kazdy zajada sie paczkami?" Paczki w Warszawie.No to smacznego! Druhny sie pochwala ile tych paczkow wciely, co? Bo ja ani jednego, tzn. nie bede bogata w tym roku, hihi...phi!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 04.03.2011 22:22

2.5 pączka. I od razu trójka w lotto. W systemie. Płacą 80 zł za taką trójkę :D .
Cholera, mogłam zjeść więcej.

Dobrej nocy. Przede mną GÓRY!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 05.03.2011 00:51

Hmmm....znaczi si awatar juz spakowany do torby?

Maszmuniu, nie pogub Hobbitu na stoku!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 06.03.2011 16:57

z okazji Światowego Dnia Ściany (może być i cały tydzień) wszystkiego co najpiękniejsze i najlepsze
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba N, 06.03.2011 21:00

Cze!
Właśnie, Ścianu, a kuku! Dopiero dobiegłam do komputera, jestem przygotowana (tylko zamiast "młodych" czytaj "małych", hi hi). Dróg jasnych, filmów dobrych i oceanów szerokich! U&U

DROGOWSKAZ
Jestem drogowskazem,
który nie może ruszyć w drogę,
którą pokazuje.
Jeżeli ruszę nią,
kto za mnie wskaże kierunek tym,
którzy nadchodzą?
Młodzi, wciąż nowi!
Próbowano odwracać mnie wielokrotnie,
abym wskazywał mylną drogę
nadchodzącym.
Ale jestem jak słonecznik.
Pokazuję wciąż ten sam kierunek:
wciąż ku słońcu!

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
http://wishermil.wrzuta.pl/audio/2ru3Ge ... drogowskaz

Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Pn, 07.03.2011 15:05

MUS, sto lat, Twoje zdrowie! Dla Ciebie kolejny wierszyk z mojego szkolnego pamietnika:

Idz przez zycie z dumna minka,
Badz jak jestes ZUCH dziewczynka!

No i prezent:

Obrazek

Walec wibracyjny XCMG - XS120PD z bębnem okołkowanym. Przeznaczony jest do zagęszczania na średnią i dużą skalę sypkich i półsypkich gruntów. Przednia i tylna część maszyny połączone na złączu przegubowym. Walec wyposażono w napęd hydrauliczny na obie osie. Kabina wyciszona, ogrzewana, z klimatyzacją i amortyzowanym fotelem. Łatwa w odczycie deska rozdzielcza. W standardzie - centralny układ smarowania. Maszyna posiada Certyfikat CE.

Silnik
Model CUMMINS QSB 3.9-C spełniający normy UE co do emisji spalin, szesciocylindrowy z bezpośrednim wtryskiem, chłodzony płynem, turbodiesel.
Moc netto przy 2500 obr/min ....... 97 kW (132 KM)

Parametry użytkowe
Masa ...................................................... 12 400 kg
Obciążenie bębna ...................................... 7 200 kg
Statyczny nacisk liniowy ........................... 355 N/cm
Minimalny promień skrętu ........................ 5 900 mm
Pokonywanie wzniesień bez wibracji .................. 55%
Pokonywanie wzniesień z wibracją .................... 45%
Promień łamania ......................................... ± 35 st
Prędkość jazdy ....................................... 0-12 km/h
Siła odśrodkowa .................................... 260/160 kN
Częstotliwość ............................................ 30-35 Hz

Parametry wibracji
amplituda ................................................... 0,9 mm
częstotliwość ................................................. 35 Hz
siła zagęszczania ......................................... 190 kN
zakres II
amplituda ................................................... 1,8 mm


I ku sloncu!
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 07.03.2011 20:14

Ja rozumiem, ze juz tradycyjnie swietujemy Miedzynarodowy Dzien NUS-a bez NUS-a a raczej z NuS-em zakopanym w jakiejs koreanskiej klombie...hihi, ale juz bez wierszenki swietowac sie nie da...No to siu!



PROFESOR PĘDUSZKO I WIOSNA

Mając dość mieszkaniowych kłopotów
Opuściłem z walizką Mokotów.
Myślę: Kraków czy Pruszków już wprost!
A tu patrzę- ktoś idzie przez most…

Jestem wiosna i spieszę w tej sprawie
By zamieszkać na skwerach w Warszawie.
Moc radości mnie czeka co krok
Bo nie było mnie tutaj już rok.
Rzuć staruszku niewczesne pomysły
Nie smuć Wiosny, Warszawy i Wisły
Zostań z nami bo wierzaj mi, wierzaj mi, że…
Bez nas ciężko będzie i źle.

I poczułam – coś gardle mnie ściska
I wypadła mi z ręki walizka.
Zapachniały fiołki i bez
A ja – do niej – wzruszony do łez:
Mnie nie nęci już Kraków ni Pruszków
Pani do mnie tak ślicznie: „Staruszku”
Moje serce to przecież nie stal
I Warszawy i pani mi żal.
Ja przyznaję- to nie jest rzecz prosta-
Z Łazienkami na wiosnę się rozstać
I jak kwitną nie patrzeć, nie patrzeć przez łzy-
Pałacyki w alejach i bzy.

I już dalej szli razem pod ręke
Nucąc sobie wiosenną piosenkę.
A któż inną by drogą dziś szedł.
Jak nie ulic szefową – Wu Zet.
Szepczą sobie przechodnie na uszko:
„Patrzcie –z Wiosną profesor Pęduszko.
Melon z wdziękiem zsunięty, zsunięty na skroń
Dziś „Eterek” fiołków na woń”

JP



PROFESOR PĘDUSZKO I WIOSNA (czili niespodziewane spotkanie Pana Fizyka i Druhny Sciany zwanej rowniez Panna Wiosna.)

Mając dość mieszkaniowych kłopotów(eee tam, od razu klopoty, ot przeprowadzka. Normalka w XXI wieku.)

Opuściłem z walizką Mokotów.(Pan Fizyk jest minimalista, caly dobytek wchodzi mu do jednej kieszonki, tfu walizki)

Myślę: Kraków czy Pruszków już wprost!(no...nie zebym cos miala przeciwko Pruszkowowi, /hihi...czy tak to sie odmienia? Pisze do Profesora Miodka!/, ale zdecydowanie Krakow!)

A tu patrzę- ktoś idzie przez most…(Heeej, Druhny Stoliczne, jaki to bedzie most przy Mokotowie, Druhny wyjrza przez okno i sprawdza, co?)

Jestem wiosna i spieszę w tej sprawie(toc mowie, ze Druhna Wiosna! Druhna troche zwolni kroku, bo trudno utrzymac takie tempo, nie kazdy ma to nascie lat, eh?)

By zamieszkać na skwerach w Warszawie.(o YEAH! Mieszkanie na skwerach! Zielono i trendy!)

Moc radości mnie czeka co krok(z okazji Obchodow MDS-u, skwery obsypaly radoscia! Co za zbior!)

Bo nie było mnie tutaj już rok.(co tez Druhna Wiosna baja, przeciez dopiero byla oskarenka.)

Rzuć staruszku niewczesne pomysły(no tak przy Pannie Wiosnie to nawet dziarski skadinad Pan Fizyk tetryczeje.)

Nie smuć Wiosny, Warszawy i Wisły(no juz! Guciu usmiechnij sie! Dzisiaj swieto! Moze nawet zrobiMY manife z tej okazji, phi!)

Zostań z nami bo wierzaj mi, wierzaj mi, że…(zostan zwlaszcza na pory mgliste)

Bez nas ciężko będzie i źle.(a bez mgly to juz WOGOLE nic nie bedzie...)

I poczułam – coś gardle mnie ściska(noooo....tylko bez rozsiewanie zarazow w wierszence!)

I wypadła mi z ręki walizka.(cala zawartosc znalazla sie na chodniku az Hobbitu musieli zrobic barykade zeby przechodnie nie zadeptali dobytku Pana Fizyka)

Zapachniały fiołki i bez(co tez Druhna Wiosna wyskakuje z majowymi zapachami? Przeciez jeszcze nie bylo pierwiosnkow i kaczencow. Mowilam, ze za szybkie tempo.)

A ja – do niej – wzruszony do łez:(chlip, chlip...i nie moze znalezc haftowanej husteczki.)

Mnie nie nęci już Kraków ni Pruszków(nie...? To gdzie jedzieMY?)

Pani do mnie tak ślicznie: „Staruszku”(a nie lepiej juz "Stary" tak jak Kangurzyca na swojego?)

Moje serce to przecież nie stal(KONKURS! Z czego jest zrobione serce Pana Fizyka?)

I Warszawy i pani mi żal.(dlatego mowia o nim glupi)

Ja przyznaję- to nie jest rzecz prosta-(jak taki z niego Pan Fizyk to niech uprosci ta rzecz! Rzeczy proste sa piekne! Skomplikowanych podarunkow urodzinowych nie przyjmujemy! Zara, zara...Alberciu, nie pyskuj i spadaj, to nie sa twoje urodziny! NO!)

Z Łazienkami na wiosnę się rozstać(Lazienek na wiosne nie widzialam, Sowus, Maszmuniu, Bronia, do zdjec!)

I jak kwitną nie patrzeć, nie patrzeć przez łzy-(luuudzie ile tu lez sie leje w tej wierszence...Dorbaldie wiosenny deszcz.)

Pałacyki w alejach i bzy.(wkliec!)

I już dalej szli razem pod ręke(a walec tuz za nimi)

Nucąc sobie wiosenną piosenkę.(znaczi si wyspiewywali WSZYSTKO! I nawiasy i cytaty, hihi...i nawet niezle kolory im wychodzily)

A któż inną by drogą dziś szedł.(Bronia kaze zeby droga byla prosta, hihi...ja tam nie wiem...Kiedys Trzynastka wkleila byla prosta droge w HalYnce i dopiero byly protesty...)

Jak nie ulic szefową – Wu Zet.(dzisiaj Wu-Zet jutro Broadway...)

Szepczą sobie przechodnie na uszko:(kuzynki nie plotkowac!)

„Patrzcie –z Wiosną profesor Pęduszko.(pieknie sie prezentuja, wprawdzie dzieli ich jakies pol wieku, od czego sa efekty specjalne, ne?)

Melon z wdziękiem zsunięty, zsunięty na skroń(Pan Fizyk ma szyk i styl! I tu nalezy zaznaczyc, iz Pan Fizyk zdecydowanie i kategorycznie bojkotuje ubiory projektowane przez Johna Galliano. BUM!)

Dziś „Eterek” fiołków na woń” (podejrzewam, ze w tej puencie jest literowka, ale niech tak zostanie...PUENTA!)

Miszczu JP+(Emcia)
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez gocha Pn, 07.03.2011 23:50

Zupelnie przez przypadek trafilam w weekend na czarno-bialy angielski film z 1966 "Georgy Girl", z Lynn Redgrave w roli tytulowej, Jamesem Masonem, Alanem Batesem i Charlotte Rampling. Kto widzial? Ja wczesniej nie. A kto pamieta tytulowa piosenke? I film i piosenka polecane na poprawienie nastroju na przedwiosniu. Z dedykacja dla S.

Seekers Georgy Girl Lyrics:
[All:]
Hey, there Georgy, girl,
Swingin' down the street so fancy free.
Nobody you meet could ever see,
The loneliness there,
[Judith:] Inside you.

Hey there Georgy, girl,
why do all the boys just pass you by?
[All:]
Could it be you just don't try,
Or is it the clothes you wear?

[Judith:]
You're always window-shopping,
But never stopping to buy.
[All:]
So, shed those downy feathers,
And fly,
[Judith:] A little bit.

[All:]
Hey, there Georgy, girl,
There´s another Georgie deep inside,
Bring out all the love you hide,
And, oh, what a change there'd be.
The world would see, a new Georgy, girl.

[Instrumental break featuring whistling & vocal stylings.]

[All:]
Hey, there Georgy, girl,
Dreamin' of the someone you could be.
Life is a reality,
You can't always run away.

[Judith:]
Don´t be so scared of changing,
And rearranging yourself,
[All:]
It´s time for jumping down
From the shelf,
[Judith:] A little bit.

[All:]
Hey, there Georgy, girl,
There´s another Georgie deep inside,
Bring out all the love you hide,
And, oh, what a change there'd be.
The world would see, a new Georgy girl.

[Whistling over:]
(Hey there, Georgy, girl.)
Wake up Georgy, girl.
(Hey there, Georgy, girl.)
[Fade.]
Come on Georgy, girl.
(Hey there, Georgy, girl.)
Wake up Georgy, girl.
(Hey there, Georgy, girl.)
Come on Georgy...

I filmowy dodatek do originalnego tekstu:

"who needs a perfect lover when you're a mother at heart...better try to tell yourself that you've got your way...now you've got a future planned for you...at least he's a millionaire...you're rich, Georgy Girl."
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 13.03.2011 17:18

wszystkim Krystynom i Bożenom rozsianym po różnych tematach życzę pięknej wiosny przez cały rok
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 21.03.2011 18:19

chciałam tylko ogłosić, że mamy już wiosnę i pora wyjść z zimowych norek
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 21.03.2011 19:15

Prosze bardzo. Z pierwszym dniem wiosny Hobbitu wkaraczajO do akcji. Pan Peter Jackson zaczyna (???) realizacje swojego nowego filmu o Hobbitach. Wszyskie Hobbitu jakO ten jeden maz ruszajO na plan filmowy. Hihi....oj gesto bedzie na wyspach, hihi...A jak dobrze pojdzie to juz na Swieta Bozego Narodzenia, ale nie na te, tylko na nastepne (taaaa...) bedziemy szli do kina na pierwszy seans o Hobbitach. Pierwszy, bo bedzie tez drugi, troszku pozniej, hihi...
The Hobbit, NYT

Peter Jackson probuje czy drzwi dobrze zamocowane w ziemankach.
Obrazek

Oprocz Hobbitu w filmie wystapia (???) miedzy innymi: Cate Blanchett, Soirse Ronan, Ian McKellen, Elijah Wood, Martin Freeman.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 27.03.2011 20:31

Emciu wiosna wiosną a za oknem śnieg i mróz a miało być tak pięknie

a z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru tylko wspaniałych spektakli - nam widzom - życzę
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 05.04.2011 14:42

"Gdzie są kolory?"

To jest problem chwilowej niecierpliwości
Jeśli nie umiem czuć się dobrze tam, gdzie jestem
Gdyby tylko wystarczył gest, jeden Twój sygnał
Byśmy znów byli naturalni
Lecz to tylko wydaje się tak łatwo mówić
A to już miesiąc, gdy nie wiem nawet, jak się czujesz
Jesteśmy w tym samym pokoju i jest dystans między nami

Mogłabym objąć Cię, by zburzyć ten mur
I zbudować jeszcze tę przyszłość
Z bezsennymi nocami przy świetle świec
I z Tobą, który chcesz nauczyć się gotować
A tymczasem siedzę z założonymi rękami
Zastanawiając się, gdzie jesteś
Jesteśmy w tym samym pokoju i jest dystans między nami

Gdzie są kolory?
Słowa, którymi oddychasz w piosenkach
Gdzie są tajemnice?
Te miłe, które tylko pobudzają Ci wyobraźnię
Nie ma Cię za rogiem domu
Czekającego na mnie za drzwiami
I opowiadającego o wszystkim aż do świtu
By potem zjeść śniadanie

Gdzie są kolory?
Te uśmiechy rozpalone przez nasze pokusy
Gdzie są błędy?
Żyliśmy w więzieniu, teraz natomiast jesteśmy wolni
Pragnąc żyć, podnosić się i upadać
Czując wszystko
I spójrz mi w oczy!
I powiedz mi, co myślisz!
I powiedz mi, czy mnie słyszysz!
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita. Pt, 15.04.2011 19:47

Teremi, jaki smutny material na wieszenke !

Wybralam tylko fragment i dodaje kilka pytan...

Gdzie są kolory? ||Gdzie sa kolorowe wierszenki ?||
Słowa, którymi oddychasz w piosenkach ||Slowa dopisywane do piosenek i wierszy||

Gdzie są tajemnice? ||Gdzie sa tasiemki ?||
Te miłe, które tylko pobudzają Ci wyobraźnię ||Te tajemnicze historie z zycia Hobbitow i Alberci ||

Gdzie sa Druhny ????

A kto pyta ? ||Ita||
Avatar użytkownika
Ita.
 
Posty: 839
Dołączył(a): Śr, 05.07.2006 10:49
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 17.04.2011 16:41

Wczoraj byly chrzciny mojej mlodszej wnuczki Kalinki ma juz 3 miesiacei 6dni.......URL=http://img687.imageshack.us/i/p4160919.jpg/]Obrazek[/URL]
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 17.04.2011 16:44

a to majeczka.......starsza siostra
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron