HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Cz, 10.02.2011 01:15

Moja Ulubiona Kangurzyco - spoznione ale szczere zyczenia sklada rowniez TUS.
Na deser - sfatygowany walec, jak znalazl do szaroniebieskiego kapelusza.
Obrazek
@Gun Powder Ma (zdjecie znalezione w Internecie)

Wszystkim Druhnom oraz Panstwu klania sie nisko w Nowym Roku Chinski Krolik.

PS W temacie filmowym:
1. The 61st Berlin International Film Festival
2. Oraz dwa filmy godne obejrzenia (poza festiwalem w Berlinie):
"The Way Back" rez. Peter Weir, w rolach glownych m.in. Ed Harris i Colin Farrell. Film o uciekinierach z gulagu (uwaga dla Bronki: oni w tym filmie idO i idO).
"Fair Game" rez. Doug Liman, w rolach glownych Sean Penn oraz Naomi Watts. Film o prawdzie i klamstwach. Tak w skrocie.

U & U
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Cz, 10.02.2011 04:35

Dzieki wielkie, Scianus. P r z e a n a l i z o w a l a m Twoje zyczenia. I tak: przy 'Moja Ulubiona Kangurzyco' i 'szczere' tak sie wzruszylam, ze przypomnial mi sie wierszyk z mojego szkolnego pamietnika:
Chocby mi tygrys watrobe wygryzl,
chocby mi pchano szpilke w kolano,
to nie zapomne o Tobie
az w grobie.
Ode mnie dla Ciebie. Z drugiej strony, czego Sciana moze zyczyc 'szczerze' Kangurzycy? Chytrze nie wyjawila, pozostawiajac otwarte pole do najsmielszych domyslow. No i na koniec deser, czyli zdjecie. Tu juz jawna zaczepka. Przyjmij wiec, Scianus, do wiadomosci, ze od kilku dni mam 10 razy szybszy internet i teraz to juz w zyciu mnie nie dogonisz swoim rzechem ze zdjecia. 'Znalezione w internecie'! Dobre. Akurat!
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Cz, 10.02.2011 12:28

Do rozowego kapelusza Alberci dolaczam kolejne zdjecia jej samochodu, jednego z wielu. Poprzednie zrobilam na Kangaroo Island.
Tym razem Ola przyuwazyla odjazdowy pojazd Alberci na jednym z parkingow podczas ostatniej wycieczki z goscmi na Great Ocean Road. Nie bylo mnie tam z nimi, ale czujne dziecko zrobilo zdjecia. Druhna jak nic.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez gocha Cz, 10.02.2011 16:41

Sie spoznilam, Marysiu, ale i tak ci przesylam wielkiego Huga przez ocean. Tym razem bez zdjec, bo ImageShack koniecznie chce mi usuwac nieistniejace wirusy z kompa i chyba musze wymyslic cos innego.

W tematach australijskich, ze szczegolnym uwzglednieniem Melbourne, obejrzalam wczoraj "Animal Kingdom" (z napisami po angielsku, hi, hi, bo nijak nie moglam tego ichniego australijskiego zrozumiec - czy wy tez tam mowicie po australijsku z polskim akcentem? :) ). Mocne. Drazylo mnie przez pol nocy, bo musialam przemyslec dalszy ciag. Chetnie przeczytam inne dalsze ciagi, jak juz wiecej druhenek obejrzy film. Swietnie zagrany, nie tylko przez oskarowa Jacki Weaver. Zdecydowanie widzialabym ja ze statuetka. Marysiu, mam nadzieje, ze dzisiejsze Melbourne juz nie jest takim "miastem bezprawia", jakim bylo w latach 80-tych. Wlasciwie cala rzecz moglaby sie rownie dobrze dziac w Chicago.
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 10.02.2011 20:27

No wlasnie Gocha, ja mam to samo z imageshakiem...Do tego u mnie te programy nie bardzo chca sie wylaczyc, trzeba dopiero grzebac w aplikacjach. Gdyby wiec ktos mial jakis inny program zdjeciowy to tez jestem w potrzebie. Czili HEEELP!

Czuj, czu dla czujnej Oli z Kangurowa za uchwycenie kolorowych autek Alberci!

Scianu, witaMY na posterunku filmowym. To juz kolejne Berlinale?! A ja dopiero co widzialam "Milk of Sorrow" pani Claudi LLosy i bardzo mi sie podobal. Kiedy on dostal Zlotego Niedzwiedzia? Chyba dwa lata temu. Nienawidze poslizgow w dystrybucji filmow ale tylko dzieki nim moj filmowy organizer jeszcze nie pekl, hihi...
W tym roku pani Isabella Rosellini przewodniczy jurorom. I jest pani Sandy Powell ktora cenie za kostiumy. A calej reszty nie rozpoznaje, uppps...

Rekomendacje filmowe odnotowuje. Czek, czek, czek. Gocha, jezeli "Animal Kingdom" jest mocny to trzeba koniecznie polecic Maszmunowi, hihi...auuc!
Ostatnio edytowano Pt, 11.02.2011 18:09 przez M.C., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Pt, 11.02.2011 16:00

Gocha, wielkie dzieki za wielkiego Huga. Bardzo mi potrzebny w tym trudnym okolourodzinowym czasie. :) Bo juz od kilku lat przemyslenia w rodzaju: „Mlodosci, twe wspomnienie doprowadza do rozpaczy!” (M. Vargas Llosa, „Ciotka Julia i skryba”) i/albo „Tak malo czasu na wszystko” (Gocha).
Filmu nie widzialam, ale na pewno to nadrobie. Melbourne – „miasto bezprawia”. Dobre, Gocha, dobre. :) A australijski angielski to „najlepszy, najprostszy i najbardziej naturalny angielski na swiecie” (Stary). Normalnie napisalabym cos wiecej na oba tematy, ale u mnie prawie druga, a w planach jeszcze salatka. Bo wracaja goscie! Wszystkie Kangury sie ciesza, jak nie wiem co. :)
Ps. Gocha, dopoki Twoje dzieci kraza po Australii, to goraco odradzam Ci obejrzenie innego australijskiego filmu, tytul – „Wolf Creek”. Moglabys sie zamartwic na amen. U&U :)
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 13.02.2011 19:38

jednym słowem Ola ma refleks a samochodzik cudny

Kangusiu ja optuje jednak za różowym kapeluszem, ale może dlatego ze nie mam mustanga

a poza tym to przypominam, że 17 lutego światowy dzień kota - muszę pomyśleć nad stosownym prezentem i bankietem z tej okazji - Emciu Myszka zaprasza na bankiet Twojego Jimmiego
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 18.02.2011 23:34

Teremi, czy juz po bankiecie? Jimmy troche spozniony...jak to kot. U nas deszcz, zimno i trudno go wyciagnac z piernatow.

Tera pytanio-prosba. Czy ktoras Druhna obejrzala juz moze "Iluzjoniste" pana Sylvka Chometa? No i co? Czy ktos mi moze ten film przelozyc na nasz? Bo ja ma pewne problemy z interpretacja...Taki jakis denny ten film jest, choc wizualnie piekny i chcialoby sie do Edynburga...

A u nas dzisiaj wchodza filmy krotkometrazowe nominowane do Oskarow. Short Films 2010. Zdaje sie ze sa nawet na I-tunes, ale czy w Kraju-Raju tez to juz nie jestem pewna...

Dobrego weekendu! BUM!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 19.02.2011 16:10

no fakt już po bankiecie - było wino musujące w dużych ilościach, tort chałwowy zwany tureckim, kawa, tańce - świętowanie trwało aż trzy dni. Życzenia lekko mnie wkurzały, bo np. telefonuje przyjaciółka z Niemiec i tylko po to ażeby złożyć Myszce życzenia (ze mną już nie chciała rozmawiać). Myszka dostała super wołowinę no i pozwoliłam jej faktycznie poszaleć - wszystko fruwało. Na szczęście goście byli tylko dwunożni :lol:

Emciu to tyle relacji a filmu tradycyjnie nie widziałam więc nic nie wyjasnię

Maszmunku - dzięki
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 21.02.2011 19:54

Dzien calkowicie poniedzialkowy i troche chlodny.

Hihi...Teremi, trzydniowy fruwajacy bankiet brzmi imponujaco. Mam nadzieje, ze wszystko i wszyscy bezpiecznie wyladaowali...

Melduje tez, ze obejrzalam nowy film pana Mike Leigha. "Another Year". Jego kolejny bardzo prawdziwy film o zwyczajnym zyciu. Niekiedy zabawnym, niekiedy smutnym. I o ludziach, ktorzy w rozny sposob radza sobie z tym co niosa kolejne dni...Jak dobrze, ze sa takie przytulne domy jak ten Gerri i Toma, kuchnie pachnace smakowitym jedzeniem, stoly na dwa kilometry przy ktorych mozna usiasc przy kubku goracej herbaty i ludzie-kotwice ktorzy w potrzebie przygarna, przytula i moze jakos-jednak-niechcacy wskaza droge...I naj wazniejsze!!! Absolutnie i bezblednie wkomponowany w calosc ogrodek warzywny czili dzialka! Dorbaldie majstersztyk!!! Hihi...pan Reymont by sie nie powstydzil. Ta scena z Gerri wachajacej dojrzale pomidory tak mna poruszyla, ze mialam ochote pedzic na zlamanie karku i wachac wszystko dookola...

Another Year, strona oficjalna

Obrazek

Zobaczymy jak wyjdzie z tym nowym imageshakiem...No tak imageshack cos szwankuje, prosze wiec wlaczyc wyobraznie i zobaczyc oczodolami Gerri i Toma na dzialce.

Dobrego!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 21.02.2011 20:04

tak się odpoczywa po szaleństwach

Obrazek

(a u mnie dziala i to bez problemów)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez gocha Wt, 22.02.2011 16:36

Hej. Wczoraj moje dzieci w podrozy przezyly bez szwanku na ciele trzesienie ziemi w Christchurch, w Nowej Zelandii, gdzie ich akurat w tym czasie ponioslo. Chwile grozy przezylam nie ja, ale Ola od Kangurzycy, do ktorej pierwszej dotarly wiadomosci. Ola zaprzyjaznila sie z moimi dziecmi, kiedy goscily u Kangurow w Melbourne (dwa razy zreszta). Na szczescie Kuba dzwonil i do mnie i do Marysi, zeby dac znac, ze u nich wszystko w porzadku, nie liczac traumatycznego przezycia samego w sobie. Ufff....
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 22.02.2011 18:12

Gocha to wielkie ufff...Widzialam zdjecia, pisali ze wiele osob stracilo zycie. Podobno to trzesienie ziemi bylo bardziej odczuwalne niz poprzednie wrzesniowe. Ja znam tylko takie na 4 z czyms i bylo ono bardzo niemile.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Śr, 23.02.2011 00:24

Tu relacja Marty i Kuby, dzieci Gochy:

http://www.nastopach.pl/

Aussie z Kiwi podsmiewaja sie i odwrotnie (choc jak spotkaja sie gdzies w swiecie, to najwieksi przyjaciele), ale w takich momentach bardzo solidaryzuja sie, tak ze w austr. mediach we wszystkich newsach glownie NZ. Na miejscu sa juz austr. ratownicy, policjanci, sluzby medyczne itp.
Wczoraj podali, ze przy glownej ulicy Christchurch zniszczonych zostalo ok. 60% budynkow, dzisiaj, ze zginelo 75 osob, 300 'zaginionych'. Bardzo nam smutno, bo chociaz dalismy stamtad drapaka, to czujemy ogromny sentyment do tego malutkiego kraju, a Piotrek to juz w ogole, wszak tam sie urodzil, z czego jest dumny.
Kiedy uslyszalam o trzesieniu, nie pomyslalam, ze jest az tak zle, nie mowiono o ofiarach smiertelnych. Kiedy tam mieszkalismy, bylo kilka trzesien ziemi, z czego moze ze dwa ledwo odczulismy, a reszta przetoczyla sie z dala od miast. Dopiero wieczorem tak naprawde dotarlo do mnie, ze Marta i Kuba znalezli sie w centrum tragicznych wydarzen, katastrofy. Martwilismy sie o Nich jak o najblizszych nam ludzi. Swoje przezyla Ola, przez durnych rodzicow, ktorzy nie zostawili jej wiadomosci, ze z Nimi wszystko OK. Ola: "Wrocilam do domu, nikogo nie bylo, wlaczylam tv, mowili, ze w NZ zginelo ponad 60 osob, w tym jeden backpacker. Tak zaczelam ryczec..."
Zycie... Wychodzisz na lunch, a tu bum! wali ci sie na glowe sciana, a ziemia ucieka spod nog...
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Śr, 23.02.2011 02:19

U nas rowniez Czarny Wtorek/Sroda. Telefony i mejle do/od najblizszych. Gocha, doskonale rozumiem i wyobrazam sobie Twoje emocje.
Nie moge o tym pisac...

Uciekam, jak zawsze, w filmy. Emciu, nie tuptaj juz dluzej, toz czuje Twoj oskarenkowy oddech na karku.


OSKARENKA 2011

BEST PICTURE /stawiam na “The King’s Speech”, unikatowo bezblednie zrobiony film. MiSZCZostwo. Jednoczesnie uwazam, ze Akademia popelnila smierdzace faux pas, nominujac obok takiego wspanialego filmu gniot pt “The Social Network”, bum! PS A polskie tlumaczenie tytulu, czili “Jak zostac krolem” nominuje do zenady roku/

Black Swan - Mike Medavoy, Brian Oliver and Scott Franklin
The Fighter - David Hoberman, Todd Lieberman and Mark Wahlberg
Inception - Emma Thomas and Christopher Nolan
The Kids Are All Right - Gary Gilbert, Jeffrey Levy-Hinte and Celine Rattray
***The King’s Speech - Iain Canning, Emile Sherman and Gareth Unwin
127 Hours - Christian Colson, Danny Boyle and John Smithson
The Social Network - Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca and Ceán Chaffin
Toy Story 3 - Darla K. Anderson
True Grit - Scott Rudin, Ethan Coen and Joel Coen
Winter’s Bone - Anne Rosellini and Alix Madigan-Yorkin

ACTOR IN A LEADING ROLE /jednoglosnie Colin Firth. Za skromnosc i klase gry aktorskiej/

Javier Bardem - Biutiful
Jeff Bridges - True Grit
Jesse Eisenberg - The Social Network
***Colin Firth - The King's Speech
James Franco - 127 Hours

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE /Christian Bale albo Geoffrey Rush. Stawiam na Fightera/

***Christian Bale - The Fighter
John Hawkes - Winter's Bone
Jeremy Renner - The Town
Mark Ruffalo - The Kids Are All Right
Geoffrey Rush - The King's Speech

ACTRESS IN A LEADING ROLE /wbrew przepowiedniom Krysztalowej Kuli, ze wygra Natalie Portman, stawiam na Jennifer Lawrence. Lubie skromnie wyczarowane role, takie prawie paradokumentalne, prawdziwe, emocjonalne i szczere. Nie lubie rol prosto w twarz, chcacych wywrzec najwieksze wrazenie na publisi, podanych na zlotej tacy (sorki-rosolki Natalie P./

Annette Bening - The Kids Are All Right
Nicole Kidman - Rabbit Hole
***Jennifer Lawrence - Winter's Bone
Natalie Portman - Black Swan
Michelle Williams - Blue Valentine

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE /Hailee Steinfeld uratowala film braci C. I miedzy innymi za to (hi hi) nalezy jej sie nagroda/

Amy Adams - The Fighter
Helena Bonham Carter - The King's Speech
Melissa Leo - The Fighter
***Hailee Steinfeld - True Grit
Jacki Weaver - Animal Kingdom

ANIMATED FEATURE FILM /Toy Story 3, za to ze jest to film nie tylko dla dzieci ale rowniez dla ich rodzicow. PS Emciu, “The Illusionist” jest o uwolnieniu krolika z klatki, no bo przeciez nie o pedofilii, auc! I chociaz wole styl animacji z Iluzjonisty, to i tak stawiam na Toy Story/

How to Train Your Dragon - Chris Sanders and Dean DeBlois
The Illusionist - Sylvain Chomet
***Toy Story 3 - Lee Unkrich

ART DIRECTION /proponuje dwie kategorie – Prawdziwy Set Decoration i Komputerowo Wyczarowany Set Decoration. Do Prawdziwego zaliczam “The King’s Speech”, do Komputerowego “Alice” albo “Inception”/

Alice in Wonderland - Robert Stromberg (Production Design); Karen O'Hara (Set Decoration)
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - Stuart Craig (Production Design); Stephenie McMillan (Set Decoration)
Inception - Guy Hendrix Dyas (Production Design); Larry Dias and Doug Mowat (Set Decoration)
***The King’s Speech - Eve Stewart (Production Design); Judy Farr (Set Decoration)
True Grit - Jess Gonchor (Production Design); Nancy Haigh (Set Decoration)

CINEMATOGRAPHY /za moje ulubione swiatlocienie - Danny Cohen/

Black Swan - Matthew Libatique
Inception - Wally Pfister
***The King’s Speech - Danny Cohen
The Social Network - Jeff Cronenweth
True Grit - Roger Deakins

COSTUME DESIGN /No bez dwoch zdan “Alice”. Brawa dla Colleen Atwood/

***Alice in Wonderland - Colleen Atwood
I Am Love - Antonella Cannarozzi
The King’s Speech - Jenny Beavan
The Tempest - Sandy Powell
True Grit - Mary Zophres

DIRECTING /David O. Russell za to, ze poradzil sobie ze zwariowana rodzinka Fighterow/

Black Swan - Darren Aronofsky
***The Fighter - David O. Russell
The King’s Speech - Tom Hooper
The Social Network - David Fincher
True Grit - Joel Coen and Ethan Coen

DOCUMENTARY FEATURE /”Restrepo” - za prawdziwy dokument, bez epatowania propaganda, bez pouczania i wskazywania jedynej slusznej drogi. PS “Exit through the Gift Shop” powinien znalezc sie w zupelnie innej kategorii pt “manipulacja publisia”. I prosze mi nie wmawiac, ze graffiti to jest ART. Jak mawia Pan Fizyk, jest art i ART/

Exit through the Gift Shop - Banksy and Jaimie D'Cruz
Gasland - Josh Fox and Trish Adlesic
Inside Job - Charles Ferguson and Audrey Marrs
***Restrepo - Tim Hetherington and Sebastian Junger
Waste Land - Lucy Walker and Angus Aynsley

DOCUMENTARY SHORT SUBJECT /wybieram w ciemno i stawiam na dzieci/

Killing in the Name - Jed Rothstein
Poster Girl - Sara Nesson and Mitchell W. Block
***Strangers No More - Karen Goodman and Kirk Simon
Sun Come Up - Jennifer Redfearn and Tim Metzger
The Warriors of Qiugang - Ruby Yang and Thomas Lennon

FILM EDITING /czili poradnik jak zmontowac oczywisty film tak, zeby zaskoczyc i nie zanudzic widzow, brawo!/

Black Swan - Andrew Weisblum
The Fighter - Pamela Martin
The King’s Speech - Tariq Anwar
***127 Hours - Jon Harris
The Social Network - Angus Wall and Kirk Baxter

FOREIGN LANGUAGE FILM /obstawiam w ciemno, bo z opisu filmow czuje, ze to jest metafora naszych czasow. Niech sie “The Social Network” uczy metafor/

Biutiful - Mexico
***Dogtooth - Greece
In a Better World - Denmark
Incendies - Canada
Outside the Law (Hors-la-loi) - Algeria

MAKEUP /az strach sie bac/

Barney’s Version - Adrien Morot
The Way Back - Edouard F. Henriques, Gregory Funk and Yolanda Toussieng
***The Wolfman - Rick Baker and Dave Elsey

MUSIC (ORIGINAL SCORE) /Hans Zimmer w demonicznej formie/

How to Train Your Dragon - John Powell
***Inception - Hans Zimmer
The King’s Speech - Alexandre Desplat
127 Hours - A.R. Rahman
The Social Network - Trent Reznor and Atticus Ross

MUSIC (ORIGINAL SONG) /bez dwoch zdan “If I Rise”/

Country Strong "Coming Home" - Music and Lyric by Tom Douglas, Troy Verges and Hillary Lindsey
Tangled "I See the Light" - Music by Alan Menken; Lyric by Glenn Slater
***127 Hours "If I Rise" - Music by A.R. Rahman; Lyric by Dido and Rollo Armstrong
Toy Story 3 "We Belong Together" - Music and Lyric by Randy Newman

SHORT FILM (ANIMATED) /widzialam tylko jeden, no to stawiam na prosta ale jednak wymowna historie/

Day & Night - Teddy Newton
***The Gruffalo - Jakob Schuh and Max Lang
Let’s Pollute - Geefwee Boedoe
The Lost Thing - Shaun Tan and Andrew Ruhemann
Madagascar, carnet de voyage (Madagascar, a Journey Diary) - Bastien Dubois

SHORT FILM (LIVE ACTION) /Afryka, bum!/

The Confession - Tanel Toom
The Crush - Michael Creagh
God of Love - Luke Matheny
***Na Wewe - Ivan Goldschmidt
Wish 143 - Ian Barnes and Samantha Waite

SOUND EDITING /dla samego dzwieku warto obejrzec ten film/

Inception - Richard King
Toy Story 3 - Tom Myers and Michael Silvers
Tron: Legacy - Gwendolyn Yates Whittle and Addison Teague
True Grit - Skip Lievsay and Craig Berkey
***Unstoppable - Mark P. Stoeckinger

SOUND MIXING /pamietam dzwiek tylko z tego filmu/

Inception - Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo and Ed Novick
***The King’s Speech - Paul Hamblin, Martin Jensen and John Midgley
Salt - Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan and William Sarokin
The Social Network - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick and Mark Weingarten
True Grit - Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter F. Kurland

VISUAL EFFECTS /za oryginalna onirycznosc/

Alice in Wonderland - Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas and Sean Phillips
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - Tim Burke, John Richardson, Christian Manz and Nicolas Aithadi
Hereafter - Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky and Joe Farrell
***Inception - Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley and Peter Bebb
Iron Man 2 - Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright and Daniel Sudick

WRITING (ADAPTED SCREENPLAY) /za mrocznosc, prosty styl i brak zbednych fajerwerkow/

127 Hours - Screenplay by Danny Boyle and Simon Beaufoy
The Social Network - Screenplay by Aaron Sorkin
Toy Story 3 - Screenplay by Michael Arndt. Story by John Lasseter, Andrew Stanton and Lee Unkrich
True Grit - Written for the screen by Joel Coen and Ethan Coen
***Winter’s Bone - Adapted for the screen by Debra Granik and Anne Rosellini

WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY) /za to, ze sa jeszcze dobre scenariusze z ktorych mozna zrobic dobry film. Wciaz pozytywnie dziwie sie, ze ten film odnosi takie sukcesy. Niech zyje HOPE, kuzynka Alberci, ktora kocha dobre kino. Wiecej takich filmow zycze sobie, Druhnom oraz Panstwu w 2011/

Another Year - Written by Mike Leigh
The Fighter - Screenplay by Scott Silver and Paul Tamasy and Eric Johnson. Story by Keith Dorrington, Paul Tamasy and Eric Johnson
Inception - Written by Christopher Nolan
The Kids Are All Right - Written by Lisa Cholodenko and Stuart Blumberg
***The King’s Speech - Screenplay by David Seidler

/***Sciana/
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 23.02.2011 09:37

Ścianu! Przybij piątkę! Black Swan u Ciebie przepadł. Co za ulga! Tylko jak Emcia to zniesie? AUĆ!
A Króla widzieliśmy wczoraj i że zacytuję jednego z bohaterów "I am speechless". Rewelacja!

Wszystkich gorąco pozdrawiam. Uściski zwłaszcza dla tych przeżywających chwile grozy.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 23.02.2011 22:02

No, NARESZCIE jest oscarenka! A DruhnOM cos chyba umknelo podczas ogladania "Czarnego Labedzia" a zwlaszcza NatalieP., hihi...

Tymczasem, nie w temacie, wklejam cos co narysowal J. Ja sie usmialam, czili proba PH-czu.
Tylul :"Albercia na chmurze pylowej"
Obrazek

Kangurzyco, usciski dla zaplakanej Oli.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez gocha Śr, 23.02.2011 22:41

Dzieciaki zarobily "newsa" w Wyborczej:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... Nowej.html
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 24.02.2011 17:51

Dzien dobry. Trzy i pol dnia do Oskarow. Hobbitu czyszczO czerwone chodniki a Albercia nie wychodzi od szwaczki.

Oscarenka cd.

OSKARENKA 2011
BEST PICTURE /stawiam na “The King’s Speech”, unikatowo bezblednie zrobiony film. MiSZCZostwo. Jednoczesnie uwazam, ze Akademia popelnila smierdzace faux pas, nominujac obok takiego wspanialego filmu gniot pt “The Social Network”, bum! PS A polskie tlumaczenie tytulu, czili “Jak zostac krolem” nominuje do zenady roku/(piekny, madry i potrzebny ludziom film, choc uwazam, ze Wallis Simpson byla troche przejaskrawiona, a Winston Churchill zupelnie siebie nie przypominal, no ale to sa detale...)

Black Swan - Mike Medavoy, Brian Oliver and Scott Franklin
The Fighter - David Hoberman, Todd Lieberman and Mark Wahlberg
Inception - Emma Thomas and Christopher Nolan
The Kids Are All Right - Gary Gilbert, Jeffrey Levy-Hinte and Celine Rattray
***####The King’s Speech - Iain Canning, Emile Sherman and Gareth Unwin
127 Hours - Christian Colson, Danny Boyle and John Smithson
The Social Network - Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca and Ceán Chaffin
Toy Story 3 - Darla K. Anderson
True Grit - Scott Rudin, Ethan Coen and Joel Coen
Winter’s Bone - Anne Rosellini and Alix Madigan-Yorkin

ACTOR IN A LEADING ROLE /jednoglosnie Colin Firth. Za skromnosc i klase gry aktorskiej/(i za to ze nie dostal Oskara w roku ubieglym roku)

Javier Bardem - Biutiful
Jeff Bridges - True Grit
Jesse Eisenberg - The Social Network
***########Colin Firth - The King's Speech
James Franco - 127 Hours

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE /Christian Bale albo Geoffrey Rush. Stawiam na Fightera/(Christian Bale, bo on byl w tym filmie PRAWDZIWYM Fighterem.

***####Christian Bale - The Fighter
John Hawkes - Winter's Bone
Jeremy Renner - The Town
Mark Ruffalo - The Kids Are All Right
Geoffrey Rush - The King's Speech

ACTRESS IN A LEADING ROLE /wbrew przepowiedniom Krysztalowej Kuli, ze wygra Natalie Portman, stawiam na Jennifer Lawrence. Lubie skromnie wyczarowane role, takie prawie paradokumentalne, prawdziwe, emocjonalne i szczere. Nie lubie rol prosto w twarz, chcacych wywrzec najwieksze wrazenie na publisi, podanych na zlotej tacy (sorki-rosolki Natalie P./krysztalowa kula nigdy sie nie myli. Albercia mowi, ze miedzy rolami Natalie P. I Jennifer L. mozna by zrobic bardzo ciekawe studium porownawcze. Taaaak, Natalie wyciaga z rekawa bez skrupulow wszystko co jej bozia dala. Epatuje tragedia, JEST primabalerina, gra na cala scene. Podczas kiedy, czek, Jennifer w swoim bolu i tragedii wtapia sie w krajobraz Ozarku. Dwie piekne, kontrastowe role, ktore doskonale pasuja do wlasnych filmow. Oskara dostanie Natalie, po to tez zeby calemu swiatu uzmyslowic, ze kobita-przy nadziei i zachwianiu hormonow doznaje dziwnych olsnien i skojarzen jak sie dorwie do mikrofonu zeby dziekowac za Oskara, hihi....BUM!)

Annette Bening - The Kids Are All Right
Nicole Kidman - Rabbit Hole
***Jennifer Lawrence - Winter's Bone
####Natalie Portman - Black Swan
Michelle Williams - Blue Valentine

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE /Hailee Steinfeld uratowala film braci C. I miedzy innymi za to (hi hi) nalezy jej sie nagroda/to az tak zle bylo z tym filmem? Hihi...no tak, jak cala Hameryka wali drzwiami i oknami na film do kina to nie moze byc dobrze, hihi...Tez obstawiam Hailee, ale bez cynicznych podtekstow, niech zyje mlodosc i talent. I niech sie Justin Bieiber uczy!)

Amy Adams - The Fighter
Helena Bonham Carter - The King's Speech
Melissa Leo - The Fighter
***####Hailee Steinfeld - True Grit
Jacki Weaver - Animal Kingdom

ANIMATED FEATURE FILM /Toy Story 3, za to ze jest to film nie tylko dla dzieci ale rowniez dla ich rodzicow. PS Emciu, “The Illusionist” jest o uwolnieniu krolika z klatki, no bo przeciez nie o pedofilii, auc! I chociaz wole styl animacji z Iluzjonisty, to i tak stawiam na Toy Story/(no wlasnie, ten "Iluzjonista" to moze jest dla rodzicow ale raczej nie dla dzieci...a i tak dosyc ciezko podany. Zostaje przy "Toy Story 3", choc uwazam, ze "Toy Story 4" jest juz zdecydowanie zbyteczna.)

How to Train Your Dragon - Chris Sanders and Dean DeBlois
The Illusionist - Sylvain Chomet
***####Toy Story 3 - Lee Unkrich

ART DIRECTION /proponuje dwie kategorie – Prawdziwy Set Decoration i Komputerowo Wyczarowany Set Decoration. Do Prawdziwego zaliczam “The King’s Speech”, do Komputerowego “Alice” albo “Inception”/(uwazam, ze sciana w pokoju Lionela z poczatkow filmu byla absolutnym szczytem artyzmu, wielka szkoda, ze ja pociagnieto swieza farba i do tego w fikusny falisty wzorek)

Alice in Wonderland - Robert Stromberg (Production Design); Karen O'Hara (Set Decoration)
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - Stuart Craig (Production Design); Stephenie McMillan (Set Decoration)
Inception - Guy Hendrix Dyas (Production Design); Larry Dias and Doug Mowat (Set Decoration)
***####The King’s Speech - Eve Stewart (Production Design); Judy Farr (Set Decoration)
True Grit - Jess Gonchor (Production Design); Nancy Haigh (Set Decoration)

CINEMATOGRAPHY /za moje ulubione swiatlocienie - Danny Cohen/glownie za zimowe powietrze podczas przechadzek i przemowienia Bertiego, sfilmowac szron to troche trudniejsze niz uchwycic wielkie platki sniegu w "True Grit")

Black Swan - Matthew Libatique
Inception - Wally Pfister
***####The King’s Speech - Danny Cohen
The Social Network - Jeff Cronenweth
True Grit - Roger Deakins

COSTUME DESIGN /No bez dwoch zdan “Alice”. Brawa dla Colleen Atwood/(niech zyje zdezelowany kapelusz Mad Hattera i kuse kiecki Alberci, tfu, Alicji!)

***####Alice in Wonderland - Colleen Atwood
I Am Love - Antonella Cannarozzi
The King’s Speech - Jenny Beavan
The Tempest - Sandy Powell
True Grit - Mary Zophres

DIRECTING /David O. Russell za to, ze poradzil sobie ze zwariowana rodzinka Fighterow/(obstawiam "Fightera" za sceny na ringu ktorych nie widzialam, hihi....)

Black Swan - Darren Aronofsky
***####The Fighter - David O. Russell
The King’s Speech - Tom Hooper
The Social Network - David Fincher
True Grit - Joel Coen and Ethan Coen

DOCUMENTARY FEATURE /”Restrepo” - za prawdziwy dokument, bez epatowania propaganda, bez pouczania i wskazywania jedynej slusznej drogi. PS “Exit through the Gift Shop” powinien znalezc sie w zupelnie innej kategorii pt “manipulacja publisia”. I prosze mi nie wmawiac, ze graffiti to jest ART. Jak mawia Pan Fizyk, jest art i ART/[/color](Scianu, czy "Restrepo" to nie jest przypadkiem dokument wojenny? Auuuc! Dobra, dobra, sama sprawdze, mam zamowiony, powinnam zdazyc przed Oskarami. Obstawiam "Exit through the gift shop", bo pokazuje jak plynna jest granica miedzy pasja a szalenswem, sztuka a SZTUKA, profesjonalizmem a amatorszczyzna)

####Exit through the Gift Shop - Banksy and Jaimie D'Cruz
Gasland - Josh Fox and Trish Adlesic
Inside Job - Charles Ferguson and Audrey Marrs
***Restrepo - Tim Hetherington and Sebastian Junger
Waste Land - Lucy Walker and Angus Aynsley

DOCUMENTARY SHORT SUBJECT /wybieram w ciemno i stawiam na dzieci/(ja tez w ciemno, stawiam na ludzi)

Killing in the Name - Jed Rothstein
Poster Girl - Sara Nesson and Mitchell W. Block
***Strangers No More - Karen Goodman and Kirk Simon
Sun Come Up - Jennifer Redfearn and Tim Metzger
####The Warriors of Qiugang - Ruby Yang and Thomas Lennon

FILM EDITING /czili poradnik jak zmontowac oczywisty film tak, zeby zaskoczyc i nie zanudzic widzow, brawo!/](dla pana Jona Harrisa, ze wyedytowal tak, ze dalo sie ten film przynajmniej czesciowo ogladac, brrrr....)

Black Swan - Andrew Weisblum
The Fighter - Pamela Martin
The King’s Speech - Tariq Anwar
***####127 Hours - Jon Harris
The Social Network - Angus Wall and Kirk Baxter

FOREIGN LANGUAGE FILM /obstawiam w ciemno, bo z opisu filmow czuje, ze to jest metafora naszych czasow. Niech sie “The Social Network” uczy metafor/(widzialam tylko Biutiful i szarpnal mna wystarczajaco i to w bardzo ludzki sposob. Oskar raz! Zara, zara, jezeli to jest film z Meksyku, to dlaczego akcja rozgrywa sie w Barcelonie?)

####Biutiful - Mexico
***Dogtooth - Greece
In a Better World - Denmark
Incendies - Canada
Outside the Law (Hors-la-loi) - Algeria

MAKEUP /az strach sie bac/(tak dla draki obstawiam Adrien Morot i "Barney's Version". Zastanawia mnie czy w "Wilkolaku" makijaz nie zostal uwypuklony podczas edycji z pomoca komputera....I z calym szacunkiem dla opowiesci syberyjskiej, ale pytam, jakiego talentu trzeba zeby twarze aktorow zrobic na upaprane blotem i znojem? Widzialam tylko Barneygo, zeby nie bylo.)

####Barney’s Version - Adrien Morot
The Way Back - Edouard F. Henriques, Gregory Funk and Yolanda Toussieng
***The Wolfman - Rick Baker and Dave Elsey

MUSIC (ORIGINAL SCORE) /Hans Zimmer w demonicznej formie/(dla rownowagi obstawiam pana Desplata, za pare pamietnych motywow, np. gdy krol George wedruje korytarzem jak na stracenie przed mikrofon przy dzwiekach symfonii Beethovena , hihi..., no i zeby te wszystkie nominacje dla "Kings Speech" nie poszly na marne.)

How to Train Your Dragon - John Powell
***Inception - Hans Zimmer
####The King’s Speech - Alexandre Desplat
127 Hours - A.R. Rahman
The Social Network - Trent Reznor and Atticus Ross

MUSIC (ORIGINAL SONG) /bez dwoch zdan “If I Rise”/(oj jak ja mam ochote zbojkotowac te kategorie...Przepraszam ale to nie sa, nie powinny byc, piosenki oskarowe, czy juz nie ma teksciarzy z krwi i kosci? I juz od kilku lat to samo...Albercia mimo wszystko stawia na milosc. Niech ma.)

Country Strong "Coming Home" - Music and Lyric by Tom Douglas, Troy Verges and Hillary Lindsey
####Tangled "I See the Light" - Music by Alan Menken; Lyric by Glenn Slater
***127 Hours "If I Rise" - Music by A.R. Rahman; Lyric by Dido and Rollo Armstrong
Toy Story 3 "We Belong Together" - Music and Lyric by Randy Newman

SHORT FILM (ANIMATED) /widzialam tylko jeden, no to stawiam na prosta ale jednak wymowna historie/(Gruffalo to jedyny film ktorego nie udalo mi sie zobaczyc w tej kategorii, BARDZO podobal mi sie "Madagaskar carnet de voyage" za wyobraznie i efektowne polaczenie wielu stylow graficznych.

Day & Night - Teddy Newton
***The Gruffalo - Jakob Schuh and Max Lang
Let’s Pollute - Geefwee Boedoe
The Lost Thing - Shaun Tan and Andrew Ruhemann
####Madagascar, carnet de voyage (Madagascar, a Journey Diary) - Bastien Dubois

SHORT FILM (LIVE ACTION) /Afryka, bum!/ (tych chwilowo nie obstawiam, mam nadzieje, ze jeszcze z nimi zdaze przed oskarowa gala)

The Confession - Tanel Toom
The Crush - Michael Creagh
God of Love - Luke Matheny
***Na Wewe - Ivan Goldschmidt
Wish 143 - Ian Barnes and Samantha Waite

SOUND EDITING /dla samego dzwieku warto obejrzec ten film/(tak? Ja stawiam na "Incepcje" i zamawiam budzenie ze snu metoda Edith Piaf...non, rien de rien...tra la la la...)

####Inception - Richard King
Toy Story 3 - Tom Myers and Michael Silvers
Tron: Legacy - Gwendolyn Yates Whittle and Addison Teague
True Grit - Skip Lievsay and Craig Berkey
***Unstoppable - Mark P. Stoeckinger

SOUND MIXING /pamietam dzwiek tylko z tego filmu/(za wszystkie dzwiekowe subtelnosci)

Inception - Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo and Ed Novick
***####The King’s Speech - Paul Hamblin, Martin Jensen and John Midgley
Salt - Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan and William Sarokin
The Social Network - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick and Mark Weingarten
True Grit - Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter F. Kurland

VISUAL EFFECTS /za oryginalna onirycznosc/(hihi...ja za to samo ale inny film)

####Alice in Wonderland - Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas and Sean Phillips
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 - Tim Burke, John Richardson, Christian Manz and Nicolas Aithadi
Hereafter - Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojansky and Joe Farrell
***Inception - Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley and Peter Bebb
Iron Man 2 - Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright and Daniel Sudick

WRITING (ADAPTED SCREENPLAY) /za mrocznosc, prosty styl i brak zbednych fajerwerkow/(za wplecenie w opowiesc coenowskiego humoru, ktory tym razem nie poszedl w groteske, bo bez tego to bylby jeden dluuuugi i nuuuudny western...Hihi...niech sie pan Aaron Sorkin uczy od Miszczow!)

127 Hours - Screenplay by Danny Boyle and Simon Beaufoy
The Social Network - Screenplay by Aaron Sorkin
Toy Story 3 - Screenplay by Michael Arndt. Story by John Lasseter, Andrew Stanton and Lee Unkrich
####True Grit - Written for the screen by Joel Coen and Ethan Coen
***Winter’s Bone - Adapted for the screen by Debra Granik and Anne Rosellini

WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY) /za to, ze sa jeszcze dobre scenariusze z ktorych mozna zrobic dobry film. Wciaz pozytywnie dziwie sie, ze ten film odnosi takie sukcesy. Niech zyje HOPE, kuzynka Alberci, ktora kocha dobre kino. Wiecej takich filmow zycze sobie, Druhnom oraz Panstwu w 2011/(AMENT. To jest film ktory wchodzi na moja osobista polke z filmami ogladnymi w chwilach calkowitej desperacji.)

Another Year - Written by Mike Leigh
The Fighter - Screenplay by Scott Silver and Paul Tamasy and Eric Johnson. Story by Keith Dorrington, Paul Tamasy and Eric Johnson
Inception - Written by Christopher Nolan
The Kids Are All Right - Written by Lisa Cholodenko and Stuart Blumberg
***####The King’s Speech - Screenplay by David Seidler

/***Sciana/(####Emcia)
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 25.02.2011 10:00

Emciu - Albercia powinna już wyjść od szwaczki i skoczyć do fryzjera, bo ta fryzura z rysunku J. nie jest raczej oskarowa

tragiczne są te wieści z NZ

Gocha dzięki Twoim dzieciakom za relacje - fajnie piszą opowieści z podróży (dobrze sie to czyta)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne