HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 11.04.2010 20:56

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fot. kom. Misiek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 14.04.2010 17:07

Juz sroda, swiat pedzi, ciagle cos nowego wskakuje na pierwsze strony gazet, a moi tutejsi znajomi mowia jak im przykro z powodu tego co zdarzylo sie w sobote nad Smolenskiem. "Even tho you live here it must be a time of loss for you too." mowia i pisza w mailach. To jest dla mnie bardzo smutny tydzien. I tak bardzo bym chciala zeby polscy politycy zachowali sie madrze a Polacy godnie. Do kogo mam skierowac swoja prosbe???


PS Sowus dzieki za zdjecia z pierwszej chwili. Wtedy gdy do Kraju-Raju dochodzily pierwsze wiesci o katastrofie my snulismy sie nad brzegami oceanu na polnocy Ca. Zdjecia kiedys pozniej...

Trzymajcie sie.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Śr, 14.04.2010 21:40

Do kogo mam skierowac swoja prosbe???

Emciu, najbezpieczniej chyba będzie skierować ją do Pana Boga...

Przysłuchuję się tej żenującej dyskusji, jaką prowadzi kwiat foruma, patrzę na sposób prowadzenia tej dyskusji i nie chce mi się nawet dzioba otworzyć, a co dopiero prosić o cokolwiek. Ten ton, to słownictwo, w obliczu takiej tragedii, w czasie trwania żałoby narodowej, przed pochówkiem, publicznie, bez szacunku, wyczucia, taktu... Specjaliści i fachowcy od wszystkiego. Ale wolność słowa i prawo do własnego zdania usprawiedliwi każdą wypowiedź, wszystkie chwyty dozwolone. Wybieram ciszę i nadzieję, jaką dają obrazy przekazywane przez stacje telewizyjne, te tłumy ludzi wzdłuż tras przejazdu konduktów żałobnych, te niekończące się kolejki do Pałacu Prezydenckiego, skrucha i pokora ludzi mediów, polityków, mejle od zagranicznych klientów z wyrazami współczucia, a na forumie kilka ważnych dla mnie osób, które mnie tu trzymają, oprócz właścicielki, rzecz jasna.

A świat pędzi. I patrzy. Jutro czwartek.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Agniś Śr, 14.04.2010 22:02

Dziękuję .
Agniś
 
Posty: 5773
Dołączył(a): Cz, 21.04.2005 09:15
Lokalizacja: Wrocek

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Cz, 15.04.2010 03:50

Grejsowa, jesli wybierasz cisze, to absolutnie nie czytaj i nie przysluchuj sie tej zenujacej dyskusji, w ktorej rowniez uczestnicze. Mna od kilku dni targaja emocje na najwyzszych obrotach i to prawie zupelnie bez obrazow przekazywanych przez stacje telewizyjne. I moze dobrze, bo zal najszczerszy, na pewno nie nakrecany przez skruszonych i pokornych ludzi mediow (sorry, ale nie wiem, o kim mowa). Zdjecia ogladalam glownie na forum KJ, za wszystkie bardzo dziekuje.
Szczerze mam dosc tego tonu pouczania i strofowania w takich chwilach. Tu pisza ludzie dorosli, niech moze kazdy odpowiada za siebie i niech kazdemu bedzie wstyd glownie za siebie.
O tragedii dowiedzialam sie od Starego, akurat czytal po poludniu w Internecie The Australian. W glownych wiadomosciach o 18.00 (10 rano czasu polskiego) juz o tym mowiono. W trakcie zadzwonili znajomi, ktorzy sa wlasnie na wakacjach w Polsce. Ale mysmy juz wiedzieli. Glos mi drzal, nie moglam normalnie mowic...
Oprocz Starego nie mam za bardzo z kim o tym, co sie stalo i dzieje, rozmawiac. A moze czasami tez nie daje sobie rady z tymi wszystkimi emocjami. W niedziele pracowalam. NIKT mi tutaj, tak sam z siebie, nie powiedzial, ze mu przykro. Dopiero, jak zaczynalam Slyszalas o tragedii w Polsce...? Tylko od pani Ani, rodaczki, uslyszalam, ze cos w tym wszystkim musi byc... I w polskich delikatesach jedna klientka mowila, ze diabel krazy nad Katyniem.
OK, zblizam sie do nietaktownego konca. Tak, protestuje, razem z panem Wajda i mama Starego, emerytka i dzialkowiczka, ktora na pewno wie, kto to byl Józef Piłsudski. Przezywa i modli sie. Zawsze mialam Ja za osobe taktowna. Z mojego punktu widzenia nietaktowna byla ta decyzja podjeta na kolanie. Tu zgadzam sie z nietaktownym biskupem T. Pieronkiem. To ona doprowadzila do tych niezwykle przykrych protestow. Tego nie powinno byc. Tak, swiat patrzy. Ale nie tylko w ciszy i na kolanach.
Zawsze pisalam, ze forum KJ jest dla mnie waznym miejscem kontaktu z rodakami. W takich chwilach szczegolnie to czuje. Ale juz wiecej nie bede, nie chce zaklocac niczyjej ciszy, przepraszam za siebie, za swoje nietaktowne zachowanie. Moze lepiej byloby dla mnie, gdyby mnie tu nic nie trzymalo. Nie ma mnie. Niezly nick.
Ps. I gdzie ta jednosc polskiego spoleczenstwa, gdzie zwyczajna ludzka solidarnosc?! Wystarczylo, ze napisali, ze rodziny dostana jakies pieniadze. Od razu a za co? a biedni nie byli... To jest dla mnie dopiero zenujace i nietaktowne! Itd, itp. Itd, itp... The end.
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez nie ma mnie Cz, 15.04.2010 07:14

....
GrejSowa napisał(a):Przysłuchuję się tej żenującej dyskusji, jaką prowadzi kwiat foruma, patrzę na sposób prowadzenia tej dyskusji i nie chce mi się nawet dzioba otworzyć, a co dopiero prosić o cokolwiek. Ten ton, to słownictwo, w obliczu takiej tragedii, w czasie trwania żałoby narodowej, przed pochówkiem, publicznie, bez szacunku, wyczucia, taktu... Specjaliści i fachowcy od wszystkiego. Ale wolność słowa i prawo do własnego zdania usprawiedliwi każdą wypowiedź, wszystkie chwyty dozwolone. Wybieram ciszę (...).


Sowa,
D Z I Ę K U J Ę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...........................
Ostatnio edytowano Cz, 15.04.2010 09:38 przez nie ma mnie, łącznie edytowano 1 raz
Lord, help me be the person my dog thinks I am.
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Re: HYDE PARK

Postprzez modrzew Cz, 15.04.2010 08:21

"Wystarczylo, ze napisali, ze rodziny dostana jakies pieniadze. Od razu a za co? a biedni nie byli... To jest dla mnie dopiero zenujace i nietaktowne! Itd, itp. Itd, itp... The end."

Nietaktem jest apel PiS-u o pomoc dla rodziny Putry.Nie można liczyć na to,że zwykły Kowalski powstrzyma się od złośliwych komentarzy kiedy zarabia ok.1000zł.mies. albo kiedy stracił jedynego żywiciela rodziny w wypadku i państwo się na niego wypięło.Padły nawet słowa ,że ze zwykłej renty nie zdołają wyżyć...mają inne żołądki?Ojciec mojej przyjaciółki zmarł w wypadku w Czechach ,wcześniej leżał w czeskim szpitalu,pracodawca był nieuczciwy ,nie ubezpieczył Go.Nie dość,że rodzina nie dostała ŻADNEGO ODSZKODOWANIA TO JESZCZE MUSIAŁA POKRYĆ KOSZTY LECZENIA.PAŃSTWO IM NIE POMOGŁO,POM,AGALI SĄSIEDZI,RODZINA.Nie krzyw się ,proszę na zachowanie "plebsu".

"Joannie Krupskiej, wdowie po Januszu Krupskim, kierowniku Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, który zginął w katastrofie, przyjaciele przynoszą od niedzieli jedzenie. Krupscy mają siedmioro dzieci, z czego najmłodsze liczy dziesięć lat. Zawsze ciężko im było związać koniec z końcem. - Trudno sobie wyobrazić, jak Joanna ma teraz żyć - mówi Teresa Kapela, przyjaciółka. Pracodawca męża wystąpił już do Kancelarii Premiera z wnioskiem o przyznanie Krupskim rent specjalnych. - Z renty po mężu nie zdołają wyżyć - mówi gazecie Kapela.

Trudna jest sytuacja rodziny Krzysztofa Putry, wicemarszałka Sejmu, który pozostawił ośmioro dzieci i niepracującą żonę. - Podzielili się obowiązkami, by sprostać życiu. On pracował na dom, wybierał dzieciom szkoły, spłacał kredyty, ona to spinała i o wszystko dbała. Krzysztof był dumny z rodziny. Uważał, że jaka rodzina, takie państwo - wspomina poseł Jarosław Zieliński, kolega z okręgu. Teraz nie wiadomo, co z kredytem na remont domu, który wzięli Putrowie.

- Mamy dramatyczne sytuacje. Trzy rodziny naszych zmarłych posłów zostały pozbawione pieniędzy na życie. Banki zablokowały konta, bo żony nie mają pełnomocnictw do kont osobistych - opowiada Barbara Bartuś, posłanka PiS, która zaangażowała się w pomoc. Już w poniedziałek posłowie postanowili, że składki klubowe pójdą do rodzin. Trzy najbardziej potrzebujące dostały po 10 tys. zł. O tym więcej w czwartkowej publikacji "Rzeczpospolitej".
modrzew
 
Posty: 198
Dołączył(a): Cz, 04.12.2008 09:59
Lokalizacja: cieszyn

Re: HYDE PARK

Postprzez tonia Cz, 15.04.2010 09:01

MarysiuB!
-dziekuje-
mysle podobnie,
decyzja byla niestosowna,nieprzemyslana,
narobila sporo zla,ktore mozna bylo przewidziec,
chyba,ze sie nie chcialo...
tonia
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pt, 30.01.2009 20:53

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Cz, 15.04.2010 10:10

Wspolczuje Rodzinom ofiar . Kazda Rodzina to indywidualny"problem" przepraszam za to okreslenie . Modrzew masz racje ,teraz dopiero wynikna dla RODZIN OFIAR SYTUACJE Z KTORYMI BEDA MUSIALY SIE ZMIERZYC . Tragedia nie do opisania ,
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Cz, 15.04.2010 10:24

Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Cz, 15.04.2010 19:01

Kangurzyco, wstałam dzisiaj lewą nogą, więc będzie odpowiedź. Pamiętasz to? Z powodu mojego prawego pióra trzeba było trochę dziuplę przereorganizować i ja teraz codziennie wstaję lewą nogą.

Kangurzyco, niewątpliwie jesteś kwiatem foruma, zaraz za Alberciom, ale nie w tym znaczeniu, jakiego użyłam. Jak to się stało, że nagle tego nie wiesz? No, wiesz...? Po tylu latach... Wyraźnie zaznaczyłam, że chodzi mi o ton wypowiedzi i słownictwo, które czynią tę dyskusję żenującą. Udział w niej kogoś takiego jak Ty mogę najwyżej nazwać stratą czasu, ale każdy sam swoim czasem zarządza. Nie będzie żadnych cytatów na poparcie żenady, bo nie chcę zaśmiecać HP. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek Twojej wypowiedzi na forum, której ton i słownictwo nie byłoby na tzw. poziomie, choć nie zawsze podzielałam i podzielam Twoje zdanie. Mam nadzieję, że mimo to wciąż nadajemy na tych samych falach. Nawet mnie nie strasz tym końcem. Wiesz przecież, że ja na rekonwalescencji.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez ania1323 Cz, 15.04.2010 20:06

GrejSowa napisał(a):Kangurzyco, niewątpliwie jesteś kwiatem foruma, zaraz za Alberciom, ale nie w tym znaczeniu, jakiego użyłam. Jak to się stało, że nagle tego nie wiesz? No, wiesz...? Po tylu latach... Wyraźnie zaznaczyłam, że chodzi mi o ton wypowiedzi i słownictwo, które czynią tę dyskusję żenującą. Udział w niej kogoś takiego jak Ty mogę najwyżej nazwać stratą czasu, ale każdy sam swoim czasem zarządza.


Zwiędły kwiat, bądź bezlistny badyl, skoro już tak florystyczne metafory przyjęłaś, zaraz po Kwiecie Kangurzycy, przedtem Alberci, potem ..(nie wiem, bo nie dopisałaś, ale zakładam, że gdzieś po drodze jesteś i Ty), dziękuje za uznanie i jednocześnie zapewnia, że jego czas stracony na tym forum nie jest. Podkreślam, na tym forum, forum Krystyny Jandy, które "niechcący" rozprzestrzeniło się również na inne wątki.

Pomyślnej rekonwalescencji i dużo zdrowia Sowo.
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Cz, 15.04.2010 20:51

Aniu, kiedyś założyłam taki temat, w którym wpisywaliśmy różne ogłoszenia. Pomimo reanimacji przepadł. Gdyby wciąż był, to mogłabyś tam znaleźć np. takie moje ogłoszenie: "PORZĄDKI, PORADY NA KAŻDY TEMAT, KOREPETYCJE Z ŻYCIA I SAWŁAR WIWRU, ROZPIERDUCHY. SZYBKO, TANIO, SOLIDNIE. SOWA." Także pudło z tym kwiatem i błędne założenie. Uśmiałam się. A Albercia to już WOGLE. A Kangurzyca to się na bank aż winkiem oblała.

Nie wiem, czy Twój udzial w tej żenującej dyskusji (a nie w ogóle na forumie, Aniu) to czas stracony, bo Cię nie znam. Kangurzycę natomiast znam ponad 5 lat. Stąd Twoje "dziękuję za uznanie" jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe.

A za życzenia bardzo dziekuję.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 17.04.2010 14:46

"ŻYCIE"

Od jesieni do jesieni
życie w biegu się nie leni
i od lata znów do lata
jak kurzawa z wichrem zmiata.

Rdzą przeżarci i kłopotem
pytamy się: a co potem?
Pod krzyżami upadamy
i co potem się pytamy?

I co potem, i co potem -
gnani smutnym samolotem,
wśród ciemności i przepaści -
ideałów entuzjaści.

(Kazimierz Przerwa-Tetmajer)

(jeżeli gdzieś był już ten wiersz - trudno)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Magnolia So, 17.04.2010 17:05

Teremi

Dziś te słowa:

I co potem, i co potem -
gnani smutnym samolotem,
wśród ciemności i przepaści -
ideałów entuzjaści.
(Kazimierz Przerwa-Tetmajer)


zacytował Daniel Olbrychski.. w TV...
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 17.04.2010 19:12

tak i dlatego pomyślałam, że będą to TU właściwe słowa
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz So, 17.04.2010 20:47

Dzisiaj...
Obrazek
Fot. T.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez gocha Wt, 20.04.2010 17:16

A mnie, druhny, uziemilo w Warszawie. Na razie do piatku, a potem to sie zobaczy. Dobrze jest, kompa mam i moge pracowac (co tez robie, niestety), wiec urlopu mi nie ubywa. Z dzieciami sobie siedze i bede synka z synowa wyprawiac w wielka podroz osobiscie. Kumpele z Londynu (tez u corki na urlopie) mi uziemilo w sasiednim bloku, wiec mam z kim isc na spacer w poludnie. Podczytuje sobie i podsluchuje od czasu do czasu z dystansem, a co sobie mysle, to nie powiem. Na jaki kataklizm teraz kolej?
Avatar użytkownika
gocha
 
Posty: 474
Dołączył(a): Pn, 18.07.2005 20:40
Lokalizacja: arlington hts, IL

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 20.04.2010 20:34

Gocha nie ma tego złego ... itd
proponuję alternatywne (do samolotu) środki transportu - niezawodne, ekologiczne, wygodne, klimatyzacja naturalna

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Wt, 27.04.2010 08:38

Czy to oznaczy, że wszyscy rozjechali/rozlatali się po świecie, że tak tu cicho o zmierzchu, o poranku, o północy?
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne