HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 31.07.2009 21:38

Cześć, ja z mikrotroczkiem, bo padam psychofizycznie na dziób.
Ścianuś - no i gdzie te gołębie, się pytam? Tylko jeden odnotowałam, mizernotę taką...oj, coś kręcisz z tOM ochotOM...
Emciu - czy ja się dowiem wreszcie, czy ptak wyszedł grzecznie drzwiami, czy może został przez Ciebie wyprowadzony, czy co...? Jasne, że na Placu Zamkowym jest krowa. Wszystkie latte na Starówce sOM z mleka prosto od krowy, nie wiedziałaś...?????!!!!! Banan do zygmuntówki WOGLE nie pasuje, luuuudzieeeee!!! Ale wymyśliłaś!!!!!!No, przecież banan WOGLE nie jest warszawski!
A co do Och-Teatru to ja się trochę boję tego off-u...no, ale dobra. Najwyżej będę Soffa. I już. A Gaba Kulka nie jest taka straszna jak jOM malujOM.

U naSZ w dziupli nowa atrakcja - elektroniczny ciśnieniomierz. Sowa Starsza ma prikaz od lekarza robić regularne pomiary. No, to kupiłam i radocha. W sklepie mierzyłam trzy razy. Jak przyszłam do domu, to też, bo musiałam prezentację zrobić. Potem mierzyłam wszystkim po kolei. Teraz sowie też zmierzyłam przed wejściem do HalYnki, a zaraz sowie zmierzę po wyjściu. Druhnom też mogę zmierzyć.

Pa, idę się starzeć. Na Harry-ego to koniecznie z ciśnieniomierzem. Aaaa, jeszcze DruhnOM polecam film "Bajki babci Grace", jutro chyba leci w TV.

Dzień dobry wszystkim i już mnie nie ma, bo śpię.

P.S. W Kinie Ochota ruch się zrobił jakiego dawno nie było. Wkleić?

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 31.07.2009 23:13

Część tego co chciałam dziś napisać, a co zawsze mnie wzrusza, zamieściłam na gościnnym „Marginesie” mając nadzieję, że zagląda tam trochę młodzieży a gościnna założycielka tematu wybaczy ten wtręt w relację z „…Nocy…” a tu zostawiam Wam


„Mała dziewczynka z AK”

Ta nasza miłość jest najdziwniejsza,
Bo przyszła do nas z grzechotem salw,
Bo nie wołana, a przyszła pierwsza,
Gdy ulicami szedł wielki bal.
Szła z nami wszędzie przez dni gorące
Gdy trotuary spływały krwią,
Przez dni szalone, gwieździste noce,
Była piosenką, uśmiechem, łzą.

Moja mała dziewczynko z AK
Przyznasz chyba, że to wielka była gra,
Takie różne były końce naszych dróg
I nie wierzę, bym cię znów ujrzeć mógł.
Choć na dworze była jesień, u mnie wiosna,
I bez trwogi, że dookoła płonął świat,
Tak na wskroś Cię przecież wtedy chciałem poznać,
Moja mała dziewczynko z AK.

Nadzieją tchnęła jak umiała,
Kryła się z nami we wnękach bram,
W ciasnych ulicach, w mrocznych kanałach
Bo już się wielka kończyła gra.
Kiedy się wszystko dla nas skończyło,
Kiedy ostatni zamilkł Pe-em,
Na barykadzie została miłość
Razem z twym sercem i żalem mym.

Moja mała dziewczynko z AK,
Przyznasz chyba że to wielka była gra,
I tak różne były końce naszych dróg,
Przecież ujrzeć Ciebie już nie będę mógł.
Dziś na dworze szara jesień, u mnie jesień
I ta trwoga, choć dookoła spłonął świat,
Już mi Ciebie nic nie wróci, nie przyniesie,
Moja mała dziewczynko z AK.
Warszawa, 1944

http://www.youtube.com/watch?v=nCXvn9U2eAs
(film o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim)

http://www.youtube.com/watch?v=LQRYa-Tt ... re=related
(„Gdzie są kwiaty z tamtych lat”)
Ten utwór bardzo lubię (w każdym wykonaniu)

I z filmu „Kolumbowie” (będzie teraz w TV)
http://www.youtube.com/watch?v=ZIcwzegW ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xfQFyvtL ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=Skv2AdEP ... re=related
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana So, 01.08.2009 01:59

Teremi, dziekujeMY pieknie za garsc wzruszen!

PS Wpadlam tylko na chwile, przypadkiem (hi hi) z "mizernota taka" @ Sowus, phi!

La Biennale di Venezia, czili 66th Venice International Film Festival

The Jury of Venezia 66 will be chaired by Ang Lee (YAAAAY!!! Azja gorOM!!!)
and composed of:
Sandrine Bonnaire
Liliana Cavani
Joe Dante
Anurag Kashyap
Luciano Ligabue

Milej soboty zycze i lece na robote! Taaaa.... Ktos musi pracowac, zeby troki mogl pisac INNY KTOS, ech.... Glaski mile widziane, czek!
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner So, 01.08.2009 11:47

Pozdrawiam HP :D :D

Teremi ,dzieki za wzruszenia ! Czasami warto sobie odswiezyc historie http://1944.wp.pl/index2.php#
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. N, 02.08.2009 23:30

Halo, halo, jest tu kot, tfu, kto?

To moze zaczne od pogody. Taka mamy pogode dzisiaj, ze marzenie i balanga! Cieplo, powiewa wiatr, chce sie wychodzic. Ja wlasnie wrocilam.

W ramach odniesien to dziekuje za przypomnienie rocznicowe. Powiem DruhnOM, ze Powstanie Warszawskie to jedno z niewielu wydarzen w historii Polski ktore moje dzieci kojarza. Zrobilam pogadanke przy sniadniu, wszystko sowie przypomnieli co sie przez lata nazbieralo, wyjace syreny fabryczne i minute ciszy sprzed trzech lat, Muzeum Powstania z ubieglego roku, no i to, ze kanaly, ze harcerze. Piosenek juz sluchac nie chcieli, nie ich rodzaj muzyli mowia, no niech im bedzie.
PS Scianu, "Sypka Warszawa" Ani-Mani za mna chodzi, ale teledysku wolalabym nie widziec...Teledysk mnie wkurzyl na maksa!!! BUM! Troche metafochy i szacunku dla widza, mozna sowie bylo oszczedzic tych latajacych farfocli! Ament. Szut up Emcia!
PS#9 Ang Lee! Ja tez YEY! Hihi, tylko ta jego azjatyckosc cos mi sie ostatnio wydaje watpliwa, AUUUUU! Co drugi film o tematyce hamerykanskiej wychodzi mi z kalkulacji. Niech pan Fizyk sam sprawdzi!

Aaaaa, cisnieniomierz mowisz Sowus....Szkoda, ze nie mialam gdy poszlismy na film "Transformers, revenge of the fallen". No bo mnie Druhny zniechecily do Harrego, hihi... Luuudzie, jakie teraz filmy dla nastolatkow robia, to niech sie "Czterej Pancerni" schowaja w czolgu! Wyszlam w szoku. Full blood transformery zdecydowanie podwyzszaja cisnienie!
PS Ptak uratowany. Na jak dlugo to zobaczymy. Chodzi o to, ze para ptakow uparla sie, ze zrobi sowie siedlisko ( i pewnie tez pisklaka, ale w to juz nie wnikam, prywatna sprawa, ne?) na naszym drzewie, zupelny brak instynktu z mojego punktu widzenia....Przeciez my tu mamy prawdziwego kota! Zeby jeszcze byly dyskrete, ale gdzie! Swiergola od samego switu na cale podworko! O okazyjnym wlatywaniu do kuchni wspominalam...Ja za taki ryzykancki sposob na zycie nie biore odpowiedzialnosci!

Jeszcze mam pare atrakcji ale wpadne z nimi pozniej.

Pytanie. Czy Maszmunek wrocil z Wloch? Hobbitu juz wyzlopaly drozdze do ostatniuskiej kropelkuni.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 02.08.2009 23:58

Wrócił, wrócił.
A Druhny to normalnie wełnę miały!
Nie wspomnę o KJ, kolejny teatr, o Madonna!
Aaaa wierszenki czytać czy skrolować? Ałaaaaa!
Bronia przy tych łódkach był dopisek "łódka może się kojarzyć z Shirley, ale nie musi" widocznie zjadło w mmsie i została sama Shirley.
Małej dziękuję za relacje na bieżąco i dlatego w-czapę daruję.
Sowuś, pasty było oj było.
No i spadam.
Koza Vostra
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 03.08.2009 04:26

Maszmuniu, hihi, skrolowac wierszenki?! Ty lepiej nie igraj z WODO! Dopisac sie to co innego....No i jak sie czujesz w pierwszym dniu na robocie, hihi...AUUUUU!

UWAGA! Tera bedzie zalegly Marymont czili Mariensztat z SowusiO i Emcia. Prosze skrolowac bez krepacji! To nie wierszenka.

Sowusia mowi, ze to pewnie szkola wyzsza, ale nie sprawadzalysmy na bank.
Obrazek

....sciany....
Obrazek

...zaulki....
Obrazek

....i schodki w gore....
Obrazek

....chodniki w dol....
Obrazek

Albercia suszy buciki.
Obrazek

Pies Fiorka caly i zdrowy....uffff....
Obrazek

Hihi, Sowus a jakie to kwiatki? Nie zmarnuj szansy na rehabilitacje, Niezapominajko Ty moja, hihi.
Obrazek

SzezlogU Dr Frojd niejedno ma imie...
Obrazek

Jeden trzepak dla Hobbitu drugi dla Kuzynek zeby nie bylo burdelu na podworku.
Obrazek

Swieta Albercia potronka wszystkich kur.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na calym Mariensztacie ani zywego ducha, buuuuu...., tylko MY!
Obrazek

Dobranoc. Niech sie DruhnOM przysni Mariensztat. MaszmunU moze sie ewentualnie snic Liguria, hihi.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 03.08.2009 17:39

Żegnać Druhen

Dostawać kilka dni mejlowanie takie w pracy i całkowite niezrozumienie aocochodzi. Proszenie uprzejmość do Druhny mogOM pomożenie oraz Albercia tłOMaczka z UN gdyż niekapować i wkurczenkolowanie.

Dzięki in przewidywania

Pozostać Wasza

Sowa
---------------------
From: Mr. Benny Higgins [mailto:benny-hg03@msn.com]
Sent: Wednesday, July 29, 2009 3:28 AM
Subject: Od: Pan Benny Higgins



Od: Pan Benny Higgins,
# Prywatne Tel: +4470457 93548.

Do widzenia!
How are you today i Twojej rodziny? Wierzę, ze tego listu spotkali się w swoim najlepszym nastroju dzisiaj, my name is Mr Benny Higgins, mogę wspolpracowac z NatWest Bank Executive Manager NatWest Bankowosc detaliczna-Londyn. Mam postanowila starac się o poufne wspolpracy z Panstwem w realizacji transakcji opisanych tutaj, zarowno w ramach naszych wzajemnych korzysci i mamy nadzieję, ze będzie to scisle tajne ze względu na charakter transakcji, W trakcie naszego banku rok audytu, odkrylem jeden roscilo / opuszczonych funduszu sumę ? 23.800,000 PLN (dwadziescia trzy miliony sto tysięcy Osiem funty brytyjskie) na koncie nalezącym do jednego z naszych zagranicznych klientow (Late Pan Donald Arthur Peterson) jeden amerykanskich, ktorzy niestety stracili swoje zycie ze swoją zoną, w katastrofie lotniczej United Airlines Flight 93, ktory rozbil się w poludniowo-zachodniej Pensylwanii w 11 wrzesnia 2001.

Po poszedl do swojego pliku w naszym banku. I odkryl, ze nie okresla zadnych najblizszych krewnych lub beneficjenta funduszu. I szczerze szukac zgody na zaprezentowac Panstwu jak najblizszych krewnych / Czy beneficjent do zmarlego tak, ze wplywy z tego konta wyceniono na (? 23,8 mln PLN funty brytyjskie) moze zostac wyplacona do Ciebie, ktore będą dzielic się na tych procentow ratio; 60% dla mnie i 40% dla Ciebie. Wszyscy, ze wymagane jest Twoje szczere wspolpracy, zaufania i poufnosci wszelkich staran, aby umozliwic nam prowadzenie tej transakcji pomyslnie. I masz pewnosc, ze transakcja ta zostanie wykonana zgodnie z prawem umowy, ktora będzie chronic Ciebie z naruszenia przepisow prawa, zarowno w swoim kraju i tutaj, w Londynie, gdy fundusz jest przekazywane na konto bankowe. Po rozpatrzeniu i akceptacji tej oferty, nalezy natychmiast i wyslac do mnie następujące informacje:

-Swoje imię i nazwisko,
Twoja Full-Contact Adres
Twoja-Mobile bezposredni numer telefonu.

Informacje te pozwolą mi przeslac swoje dane do naszej bazy danych banku w celu odzwierciedlenia w banku system sieci, ktore są wymienione najblizszych krewnych / będzie beneficjentem tego funduszu, a następnie będę Cię komunikacji z bankiem za przekazywanie informacji o funduszu, nalezy pamiętac, ze mamy kilka dni w celu przeprowadzenia transakcji, Twoja rodzaju szybkiego reagowania poprzez moj prywatny e-mail: benny.higginss@hotmail.com będą cenione.

Thanking you in przewidywania.
Pozdrowienia,

Pan Benny Higgins
Executive Manager
Bankowosc detaliczna-, NatWest Bank Plc.
+4470457 93548.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 03.08.2009 20:48

i jak się okazało, Reksio też był kobietą - skopiowałam a nie link, no bo co będziecie szukać

"Reksio był suczką"
W Bielsku-Białej stanął pomnik Reksia. Serial o przygodach sympatycznego pieska powstawał od 1967 do 1988 r. właśnie w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych.
Oprócz kilkuset bielszczan na uroczystościach odsłonięcia pomnika pojawiła się m.in. żona nieżyjącego już reżysera i scenarzysty Lechosława Marszałka. Pani Helena tłumaczyła, że mąż wymyślił Reksia patrząc na ich własnego pieska.

- To była suczka, terier ostrowłosy. Nazywała się Trola i miała ogromną słabość do czekolady. Z pomnika cieszył się też - Marian Wantoła, który pracował jako animator w bielskim studiu. - To ja ożywiałem Reksia, który cieszył potem serca milionów Polaków. Okazuje się , że Reksio nadal jest popularny. Pod pomnik przyszło dziś mnóstwo dzieci.

- Reksio to najlepsza bajka, szkoda że tak rzadko puszczają ją w telewizji, na szczęście moja siostra zbiera odcinki Reksia na płytach - mówił 8-letni Kuba.

Pomnik Reksia został odlany z brązu. Jego wysokość to 90 cm, a waży 120 kg.
(TOK FM a skopiowałam ze strony: gazeta.pl)


Sowa jestem pełna podziwu dla tej informacji i dla ooby, która coś z tego zrozumiała
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 03.08.2009 22:00

Albercia, tlumaczka UN WSZYSTKO zrozumiala! O!

Do widzenia!(panie Benek, pan nie bedzie taki w goracej wodzie kapany. Do widzenia jak stad do...kontynentu ktorego Kangurzyca jeszcze nie odkryla!)

How are you today i Twojej rodziny? Wierzę, ze tego listu spotkali się w swoim najlepszym nastroju dzisiaj,(cholera jasna! Ktora Kuzynka pisala list do Benka w swoim imieniu Alberci?!)

my name is Mr Benny Higgins, mogę wspolpracowac z NatWest Bank Executive Manager NatWest Bankowosc detaliczna-Londyn. (panie Benek, bardzo mi milo, nazywam sie Albercia. Z domu Albercia. Mam takie pytanie. Ale czy pan chce wspolpracowac z NatWest Bank Executive Manager NatWest Bankowosc detaliczna-Londyn? Niech sie pan dobrze zastanowi, zrobi liste za i przeciw, pan kuma panie Benek? Czas decyzji jest na panu.)

Mam postanowila starac się o poufne wspolpracy z Panstwem w realizacji transakcji opisanych tutaj, (panie Benek, niby dorosly z pana facet a trzyma sie pan spodnicy szanownej mamusi tutaj. A tutaj i tam to jest roznica panie Benek.)

zarowno w ramach naszych wzajemnych korzysci i mamy nadzieję, ze będzie to scisle tajne ze względu na charakter transakcji, (panie Benek, scisle tajne to jest CIA. Czy pan chce moze postanowic kariere w CIA czy w NatWest Bankowosc detaliczna-Londyn?)

W trakcie naszego banku rok audytu, odkrylem jeden roscilo / opuszczonych funduszu sumę ? 23.800,000 PLN (dwadziescia trzy miliony sto tysięcy Osiem funty brytyjskie)(panie Benek, pan tu nie rosci tylko przeliczy jeszcze raz te zlotowki na funty, oki?)

na koncie nalezącym do jednego z naszych zagranicznych klientow (Late Pan Donald Arthur Peterson) jeden amerykanskich, ktorzy niestety stracili swoje zycie ze swoją zoną, w katastrofie lotniczej United Airlines Flight 93, ktory rozbil się w poludniowo-zachodniej Pensylwanii w 11 wrzesnia 2001.(hmmm, panie Benek, nie znam sprawy ale wynika mi z tego, ze pana zagraniczni klienci sa obslugiwani w pozniejszym terminie)

Po poszedl do swojego pliku w naszym banku. I odkryl, ze nie okresla zadnych najblizszych krewnych lub beneficjenta funduszu. (panie Benek, pan mial nosa w tym chodzenie po pliku, ze tak powiem gps-owo, nie mylic z SowO!)

I szczerze szukac zgody na zaprezentowac Panstwu jak najblizszych krewnych / Czy beneficjent do zmarlego tak, ze wplywy z tego konta wyceniono na (? 23,8 mln PLN funty brytyjskie) moze zostac wyplacona do Ciebie, ktore będą dzielic się na tych procentow ratio; 60% dla mnie i 40% dla Ciebie. (panie Benek, pan dokladnie wyliczy te kwote!)

Wszyscy, ze wymagane jest Twoje szczere wspolpracy, zaufania i poufnosci wszelkich staran, aby umozliwic nam prowadzenie tej transakcji pomyslnie. (panie Benek, pan nie robi powtorek , przeciez widac, ze pan ma dosyc mamusi, no!)

I masz pewnosc, ze transakcja ta zostanie wykonana zgodnie z prawem umowy, ktora będzie chronic Ciebie z naruszenia przepisow prawa, zarowno w swoim kraju i tutaj, w Londynie, (panie Benek, pan mi tu teraz wyliczy ile sie bedzie siedziec w kryminale, jak sie do tego chlopcy z komendy wmieszaja)

gdy fundusz jest przekazywane na konto bankowe. Po rozpatrzeniu i akceptacji tej oferty, nalezy natychmiast i wyslac do mnie następujące informacje:(pan mnie tu nie pogania panie Benek! Ja ma dosyc biegania w zyciu!)

-Swoje imię i nazwisko,(panie Benek, do pana tu mowia! Niech sie pan tu czytelnie podpisze)

Twoja Full-Contact Adres(panie Benek, czy panu chodzi o TEN aders? Trzeba bylo od razu tak gadac, a pan mi tu z poznym panem Donaldem wyskakuje.)

Twoja-Mobile bezposredni numer telefonu.(przepraszam, ale nie mam Mobila)

Informacje te pozwolą mi przeslac swoje dane do naszej bazy danych banku w celu odzwierciedlenia w banku system sieci, ktore są wymienione najblizszych krewnych / będzie beneficjentem tego funduszu, a następnie będę Cię komunikacji z bankiem za przekazywanie informacji o funduszu, nalezy pamiętac, ze mamy kilka dni w celu przeprowadzenia transakcji, Twoja rodzaju szybkiego reagowania poprzez moj prywatny e-mail: benny.higginss@hotmail.com będą cenione.(panie Benek, kilka dni?! Co mi pan tu..., phi, to ma byc rodzaj szybkiego reagowania? Szybkie transakcje to sie podpisuje od reki. O! Ciach, mach, kleks.)

Thanking you in przewidywania.
Pozdrowienia,(panie Benek, a pan chce czytanie z kart czy z reki?)

Pan Benny Higgins
Executive Manager
Bankowosc detaliczna-, NatWest Bank Plc.(bierzeMY pana Benka do wierszenek? Pan Benek nie jest krewnym pana Fizyka, zdecydowanie!)


Teremi, ja sie WOGOLE nie zdziwilam informacja, ze Reksio to byla Reksia. Wlasciwie to bylo oczywiste od samego poczatku jak sie Reksiowi dobrze przyjrzec, hihi....PA.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Wt, 04.08.2009 12:16

Albercia, tlumaczka UN WSZYSTKO zrozumiala! O! /A co miala nie zrozumiec? Tlumaczenia wyssala z mlekiem Matki-Kury (mlekiem organicznym, prosto od koreanskiej krowy, czek)/

Do widzenia! (panie Benek, pan nie bedzie taki w goracej wodzie kapany. Do widzenia jak stad do...kontynentu ktorego Kangurzyca jeszcze nie odkryla!) /Kangurzyco, jak Ci tu wytlumaczyc dyskretnie, bez jechania walcem, ze Mazury to JESZCZE nie kontynent?/

How are you today i Twojej rodziny? Wierzę, ze tego listu spotkali się w swoim najlepszym nastroju dzisiaj, (cholera jasna! Ktora Kuzynka pisala list do Benka w swoim imieniu Alberci?!) /spotkali sie „u cioci na imieninach”? Hi hi....Emciu, to Albercia do Ciebie mowi per Ciociu?/

my name is Mr Benny Higgins, mogę wspolpracowac z NatWest Bank Executive Manager NatWest Bankowosc detaliczna-Londyn. (panie Benek, bardzo mi milo, nazywam sie Albercia. Z domu Albercia. Mam takie pytanie. Ale czy pan chce wspolpracowac z NatWest Bank Executive Manager NatWest Bankowosc detaliczna-Londyn? Niech sie pan dobrze zastanowi, zrobi liste za i przeciw, pan kuma panie Benek? Czas decyzji jest na panu.) /niech sie Pan dobrze zastanowi, Ciocia Emcia, wierszenkowosc detaliczna-oddzial CA, dobrze radzi! Pan moc wspolpracowac z korporacjOM? Pan sie moc pozniej wstydzic! Pan moc nawet miec moc wyrzutow sumienia! Pan moc nawet w wiezieniu pozniej wyladowac, ze juz o szezlongu Dr Frojd, poradnikowosc detaliczna-odzial HalYnka, nie wspomne. Pan moc nawet dostac wyrok na 150 lat i co Pan z tym pozniej zrobic? Nie lepiej tak otworzyc jakis maly kino-teatr? Pieniadze na kulture wylozyc? (Kangurzyco, co mi tu z kóltórOM wyjezdzasz? Ty myslisz, ze ja mam zacmienie oczodolow i nie wiem jak odwracac kota ogonem?! No wez! Troche wiary, nadziei i milosci we mnie, dobra? Swieta Trojca to MY, a nie NAM!)

Mam postanowila starac się o poufne wspolpracy z Panstwem w realizacji transakcji opisanych tutaj, (panie Benek, niby dorosly z pana facet a trzyma sie pan spodnicy szanownej mamusi tutaj. A tutaj i tam to jest roznica panie Benek.) /tutaj, to trzeba byc sobOM, no!!!! A Druhny widzialy, co Placunio napisala na Marginesie? TU cytuje „wiadomo, że każdy chciał być ŚCIANĄ”!!! Taaaaaa, lepszej laurki to bym sie w zyciu, ale to W ZYCIU, nie mogla doczekac. Widzialy galy, jaki kiedys-gdzies rabarbarowy nick braly/

zarowno w ramach naszych wzajemnych korzysci i mamy nadzieję, ze będzie to scisle tajne ze względu na charakter transakcji, (panie Benek, scisle tajne to jest CIA. Czy pan chce moze postanowic kariere w CIA czy w NatWest Bankowosc detaliczna-Londyn?) /Emciu, toz nawet mala Albercia wie, ze CIA ma swoje macki w kazdej bankowosci! No trochU zrozumienia dla szarego klYkacza!/

W trakcie naszego banku rok audytu, odkrylem jeden roscilo / opuszczonych funduszu sumę ? 23.800,000 PLN (dwadziescia trzy miliony sto tysięcy Osiem funty brytyjskie)(panie Benek, pan tu nie rosci tylko przeliczy jeszcze raz te zlotowki na funty, oki?) /hi hi, jak to dobrze, ze mi to nic nie mowi, to nawet chrapki na babke, tfu, zygmuntowke nie mam. Podpisano: Pan Fizyk/

na koncie nalezącym do jednego z naszych zagranicznych klientow (Late Pan Donald Arthur Peterson) jeden amerykanskich, ktorzy niestety stracili swoje zycie ze swoją zoną, w katastrofie lotniczej United Airlines Flight 93, ktory rozbil się w poludniowo-zachodniej Pensylwanii w 11 wrzesnia 2001.(hmmm, panie Benek, nie znam sprawy ale wynika mi z tego, ze pana zagraniczni klienci sa obslugiwani w pozniejszym terminie) /hmmmm, panie Benek, tym jednym zdaniem, wlecial pan do klomby. Rece precz od United 93!!!/

Po poszedl do swojego pliku w naszym banku. I odkryl, ze nie okresla zadnych najblizszych krewnych lub beneficjenta funduszu. (panie Benek, pan mial nosa w tym chodzenie po pliku, ze tak powiem gps-owo, nie mylic z SowO!) /no to przeznaczyc to wszystko na glodne/chore dzieci, budowe szkol, doplyw wody, zalozyc Fundacje, luuuuuuuudzieeeeeee! Trzymajcie mnie!!!!!!!/

I szczerze szukac zgody na zaprezentowac Panstwu jak najblizszych krewnych / Czy beneficjent do zmarlego tak, ze wplywy z tego konta wyceniono na (? 23,8 mln PLN funty brytyjskie) moze zostac wyplacona do Ciebie, ktore będą dzielic się na tych procentow ratio; 60% dla mnie i 40% dla Ciebie. (panie Benek, pan dokladnie wyliczy te kwote!) /no debil, dorbaldie, debil! W zyciu nie robil interesow z FeministkOM i nie wie, gUpek, nie wie, ze w takim wypadku to jest ZAWSZE 99% - 1%, na korzysc Feministki, czek!/

Wszyscy, ze wymagane jest Twoje szczere wspolpracy, zaufania i poufnosci wszelkich staran, aby umozliwic nam prowadzenie tej transakcji pomyslnie. (panie Benek, pan nie robi powtorek , przeciez widac, ze pan ma dosyc mamusi, no!) /szczere wspolpracy, zaufania i poufnosci, dobre! Sowus, na cholerkunie Ty to wkleilas na Forumowie? Zycia forumowego nie znasz czy jak?/

I masz pewnosc, ze transakcja ta zostanie wykonana zgodnie z prawem umowy, ktora będzie chronic Ciebie z naruszenia przepisow prawa, zarowno w swoim kraju i tutaj, w Londynie, (panie Benek, pan mi tu teraz wyliczy ile sie bedzie siedziec w kryminale, jak sie do tego chlopcy z komendy wmieszaja) /no to zalezy od tego, ile Pan Benek im odpali z tego 1% .../

gdy fundusz jest przekazywane na konto bankowe. Po rozpatrzeniu i akceptacji tej oferty, nalezy natychmiast i wyslac do mnie następujące informacje:(pan mnie tu nie pogania panie Benek! Ja ma dosyc biegania w zyciu!) /ale sensownie Ciotka biega czy nie?/

-Swoje imię i nazwisko,(panie Benek, do pana tu mowia! Niech sie pan tu czytelnie podpisze) /a jesli Pan Benek to TYLKO nick, to czy IP mu wystaje? Auuuuc!/

Twoja Full-Contact Adres (panie Benek, czy panu chodzi o TEN aders? Trzeba bylo od razu tak gadac, a pan mi tu z poznym panem Donaldem wyskakuje.) /nawet AdresA, kuzynka Alberci, byla KobietOM w burce!/

Twoja-Mobile bezposredni numer telefonu.(przepraszam, ale nie mam Mobila) /Pan Benek widac ma akcent brytyjski, hi hi, po tropach do celu. PS Emciu, Druhna, tfu, Ciotka, nie ma Mobila? A Sel Fona Druhna ma? Mobile, made in Azja gorOM!/

Informacje te pozwolą mi przeslac swoje dane do naszej bazy danych banku w celu odzwierciedlenia w banku system sieci, ktore są wymienione najblizszych krewnych / będzie beneficjentem tego funduszu, a następnie będę Cię komunikacji z bankiem za przekazywanie informacji o funduszu, nalezy pamiętac, ze mamy kilka dni w celu przeprowadzenia transakcji, Twoja rodzaju szybkiego reagowania poprzez moj prywatny e-mail: benny.higginss@hotmail.com będą cenione.(panie Benek, kilka dni?! Co mi pan tu..., phi, to ma byc rodzaj szybkiego reagowania? Szybkie transakcje to sie podpisuje od reki. O! Ciach, mach, kleks.) /no tak jak wierszenki! Ciach, mach! Sowus, Ty mnie nawet nie wnerwiaj z braniem ulropiku na czytanie/pisanie wierszenek, dobra? Krew nie woda!/

Thanking you in przewidywania.
Pozdrowienia,(panie Benek, a pan chce czytanie z kart czy z reki?) /a moze tak zrobic hipnoze-schize na szezlongu, to Pan Benek i ten 1% odda na Fundacje OC-H-awaje, oddzial OC-H-awirU nad BugU?/

Pan Benny Higgins
Executive Manager
Bankowosc detaliczna-, NatWest Bank Plc.(bierzeMY pana Benka do wierszenek? Pan Benek nie jest krewnym pana Fizyka, zdecydowanie!) /jasne, ze juz wzielysMY Pana Benka, co widac, slychac i czuc!/

Teremi, ja sie WOGOLE nie zdziwilam informacja, ze Reksio to byla Reksia. Wlasciwie to bylo oczywiste od samego poczatku jak sie Reksiowi dobrze przyjrzec, hihi....PA. /jak zobaczylam ten odcinek, w ktorym Reksio plakal-A razem z kuraMY, to bylam pewna, ze w Reksi (rodz.zenski) plynie feministyczna krew! PS Chlopaki, tfu, bojsy nie placzOM, czek! BiorO 60%, taki lajf!/
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 04.08.2009 18:52

O, jak dobrze widziec z rana Druhne Sciane w formie wierszenkowej! I do tego w nawiasiku ktory nie jest mamalygowy ale ma bait, czyli gryz, czili pan Benek zostal postawiony w kacie na ryzu! I dobrze mu tak boysowi jednemu! Hihi, rozwazam mozliwosc zostania ciotka Alberci, ale TYLKO z ograniczona odpowiedzialnoscia!

Ale ja nie o tym chcialam. Czy Druhny juz slyszaly o najnowszym filmie z Meryl S.? Ale sie bedzie dzialo! Niech sie "Mamma Mia" zakryje nogami! Tera bedzie Mamma Foodie, czili Julia! "Julie &Julia", czili Meryl w kuchni. Maszmunku, rezyserowala ta sama kobita, Nora Ephron, co "You've got mail", ...nasz halynkowy prawie ulubiony film z Tomkiem H.! BUM!
Filmu jeszcze nie widzialam, bo jeszcze nie ma go w kinach. Glosno juz o nim jednak w mojej krainie foodie, hihi. Wczoraj pan Michael Pollan, autor lokalnej biblii
"In Defense of Food: An Eater's Manifesto", rozwazal w audycji wplyw Julii Child na zycie rodzin hamerykanskich. Mowie DruhnOM, slow food staje sie wiecej niz trendy...A nawet zaryzykuje stwierdzenie, ze pojecie "foodie" schodzi z wyzyn palestry do samego plebsu. Od Bialego domu, przez film z Meryl, do kazdej kuchni i grilla! Hobbitu ostrzo noze! BedO gryzc ile sie da!
Ostatnio edytowano Śr, 05.08.2009 21:38 przez M.C., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 04.08.2009 21:17

"Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il nakazał uwolnienie dwóch amerykańskich dziennikarek - poinformowała wieczorem czasu polskiego północnokoreańska agencja KCNA. Ze strony Kima miał to być "specjalny akt łaski". "

Sukces Clintona - Kim Dzong Il okazał "akt łaski" dziennikarkom

Ufff...jedno WIELKIE uffff...
Ostatnio edytowano Śr, 05.08.2009 21:38 przez M.C., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Wt, 04.08.2009 23:27

Okno Alberci.
Obrazek
Fot. T.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Śr, 05.08.2009 17:17

Albercia za kratami? a cóż ona takiego przeskrobała - dobrze, że choć kwiatki są
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 05.08.2009 21:36

Albercia siedzi za kratkami za robienie rozpierduch w okolicy. BUM! Podpisano, Pan Fizyk.

Konkurs numer dwa.
Ile sow jest na zdjeciu nizej. Kangurzyco na Ciebie szczegolnie liczyMY!
Obrazek
PS#9. Sowus, mam nadzieje, ze nie pomylilam zdjec, hihi...Aaaaa...Albercia tez chce zeby wkleic jej zdjecie bo juz ma dosyc postarzania w kredensowym fotoszpie. Poszla za kraty, ty...!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Cz, 06.08.2009 11:46

A jak Kangurzyca obciąga tfu... się ociąga, to można próbować swoich sił w konkursie?
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Cz, 06.08.2009 13:11

Dzien dobry.
Emcia, od razu, bez zagajenia strzelam: 4!
Konkurs numer 2? A to byl numer jeden?! Kurcze, chyba naprawde musze sobie sprawic patrzalki.
Donosze, ze dostalam dzisiaj pocztowke z wakacji od Maszmuna. Tralalala i dziekuje! I tym razem wszystko sie zgadza. Bo raz napisala mi w golabku, ze byla w Barcelonie, a za dwa dni buch! pocztowka z Przemysla. No wiec dzisiaj dostalam kartke z Ferrary, a ta we Wloszech, czyli Maszmun nie cygani. Na niej, na tej kartce, a nie na tym Maszmunie, kultura, czyli fragment fresku Francesco del Cossa Mese di Marzo, ktory znajduje sie w Palazzo Schifanoia w Ferrarze. (Maszmun, jak cos cyganie, to niech prawda przez Ciebie przemowi.) A niedawno, z tydzien temu to bylo, taki traf, nie napisze: znak, bo Grejs bedzie szydzic, ze zglebialam biografie wybitnego Polaka, ktory studiowal w Ferrarze. A byl to... Latwizna, nie?
A teraz, juz za chwileczke oddalam sie na kanape, z winkiem i ksiazka, bo natuptalam sie dzisiaj, ze jeju. Sciskam w pasie i dozo.

Obrazek
Francesco del Cossa Mese di Marzo (na kartce od Maszmuna dolna czesc dziela)

Ps. Po winku, jak wiadomo, wyostrzaja mi sie zmysly. Tak ze sorry, ale cofam swoja pochopna odpowiedz. Ostateczna brzmi: 5!
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Pt, 07.08.2009 10:32

Sprawy zalegle. Druhny to WOGLE nie zauwazyly, ze trochU mnie mniej, ne? Taaaaa.....W tym marazmie, to nawet nie smiem prosic o garsc glaskow, ech.......

No to garsc cytatow z ostatniej chwili:
Scianu....troche nam sie wierszenki rozrosly ostatnio, moze dac pass i nie igrac ze Swietym Ogniem @ Emcia.
Aaaa wierszenki czytać czy skrolować? Ałaaaaa! @ Maszmun.
Maszmuniu, hihi, skrolowac wierszenki?! @ Emcia

Druhny sie same prosily. Voila.

Based on a true story.
Remake filmu “Julie & Julia”, polskie tlumaczenie: “Albercia i HobbitU przed KolumnOM Zygmunta Foodie, kuzyna Pana Fizyka”. PS Czek, jest zaproszenie na jeden z 12-stu najwazniejszych festiwali filmowych na swiecie: Pusan Film Festival, South Korea, taaaa.......

Przepis na zygmuntówkę /Sowus, czy mozna odgrzewac zygmuntowke w mikrofali?/

Składniki na 20 porcji (w tym 3 dla Kangurzycy) /ufff, 17 dla HobbitU/

Korpus migdałowy (nie mam pojęcia, co to jest) /Sowus, jak to nie wiesz? Corpus delicti. HobbitU mowiO, ze one jeszcze niczego nie mialy w gebie!/

6 dag mąki /ale jakiej maki? Ryzowej z Azja GorOM?/

1,5 dag masło /maslO, rodzaj nijaki maslA, znaczi si margaryna, dno i czek!/

20 dag cukru /az strach pytac czy cukier z ryzu, hi hi/

12 dag białka (4 szt.) /zanotowac w organizerze: 1 jajko = 3 dag bialka. No co? Moze mi sie kiedys-gdzies przydac, ne?/

16 dag płatków migdałowych /Albercia pyta czy zamiast platkow migdalowych moga byc platki ryyyyyyzoooooooweeeeee/

Bita śmietana /kto zbil Zdenka Smetane?/

1 litr śmietany kremówki (36%) /loooooomatkoboskoforumosko!!! Caly litr? Toz szkoda litra na deser! Oooo pardON....gUpia Alberciu, nie pij wiecej litra winka z Kangusia i nie myl swiatyni ze stodolOM/

10 dag cukru /zaczyna mnie mGlic i zamGlywac od tej zygmuntowki/

Mus czekoladowy /mus czekoladowy z piankOM z punktu A do punktu B?/

20 dag cukru /Dag? Juz rozumiem, ze za cukier odpowiedzialne sOM Kulturalne z Depresji. DAG!/

200 ml wody /nie igraj z Ogniem, Alberciu!/

10 dag żółtek (6-7szt) /juz notuje: 10 depresjii z zoltymi tulYpanami dzielone przez 6 albo 7 (no co sie dziwisz? Jajko jajku nie rowne, ekhm ekhm)....rowna sie Nobel dla Pana Fizyka, czek. PS dodatek: zabukowac bilety do Szwecji na 10 grudnia – odbior nagrody/

50 dag czekolady /jak z orzechaMY laskowyMY, to Druhny wybaczOM, ale nawet okruszka nie zostalo do zygmuntowki. HobbitU wszystkie sreberka wylizaly. „Poliz mnie I am Polish”, czek/

Beza /Alberciu, na cholerkunie znowu przymierzasz suknie slubnOM?/

1 kg cukru /Kangusiu, wedlug mnie, to maMY juz ok. 1.5 kg cukru w tym przepisie (koczelady nie licze, bo juz dawno zezarlam bylam), podziel to sowie przez 20 porcji i potem wetnij te swoje trzy porcje. PS hi hi.....Druhny same widzOM, ze Kangurzyca nie potrafi dobrze policzyc SOW na zdjeciu, to Druhny myslOM, ze sowie poradzi z tym cukrem? Auuuuuuc!/

200 ml wody /no tak, zaslodzic HobbitU tym cukrem, to potem przylezOM do HalYnki jak do wodopoju ... zdecydowanie i kategorycznie nie mylic wodopoju ze swiatyniOM sekty, BUM!/

30 dag białek (10szt) /jedno bialko = 3 dagi, wszystko sie zgadza. Ale same Druhny dobrze wiedzOM, ze skoro zoltko zoltku nie rowne, to moim (nie)skromnym, PC-owskim zdaniem, bialka tez majOM rozne kolory teczy, ze o gabarytach nie wspomne, czek!/

Konfitura żurawinowa /Emciu, Druhna chce konfitury kimchi, tfuuu, zurawinowe w zamian za przesylke, ktorej celnicy NIE przechwycili?! Yuuuupiiiiieeee! PS CzapkOM do ziemi! PS # 9 Druhna to trochU igrala z celnikami, ne? Rabarbar miedzy kartkami?/

1 słoiczek /sloiczek, hi hi....taki maciusi czy trochU wiekszy? Wkleic DruhnOM sloiczek?/

Przyrządzanie: /oj terA sie bedzie dzialo. HobbitU wchodzOM do akcji. Kryc sie!/


1. Cukier łączymy z mąką, dodajemy białka i płatki migdałowe. /oki. Wychodze z kuchni. TerA wszystko w bandziochach HobbitU/

Rozpuszczamy masło i dodajemy je do przygotowanej masy. /rozpuszczone maslo na drugOM nozkie, tfu, bandzioch! Tak zwana popitka/

Masę migdałową rozkładamy cienko na pergaminie i opiekamy na złoty kolor w temp. 200-210 stopni C przez ok. 5 min. /C-dur czy C-moll? Bronia, jestes tam?/

Gorącym ciastem wykładamy foremki o średnicy ok. 7 cm. /Emciu, przeliczyc Ci to na inches? Pan Fizyk, stary autystyk, ma wszystko w jednej kieszonce, phi!/

Pozostawiamy do wystygnięcia.(wiec tak, wszystko latwo i prosto, i pergamin nawet mam w szufladzie, ale Sowus problem z foremkami. Nie mam foremek. SOS, co robic?) /zeby zrobic foremki, jako art prodzekt, nalezy odlupac trochU metalu ze starej wiktorianskiej rynny, made in CA....auuuuuuucccccc! No co sie dziwisz? Bylo szkalowac na wierszenki? Ja Ci, Emciu, dam PASS!!!/

2. Ubijamy śmietanę z cukrem na sztywno.(pikus. Smietane na sztywno to ja ubijam z zamknietymi oczodolami! Wkleic?) /to Druhna zdjecia tez robi z zamknietymi oczodolami? No to pogratulowac! Te na 574 stronie unikatowe, smialo moge powiec, ze nawet chlYpowe! Moje stare ale jare sciezki, czek!/

3. Gotujemy cukier z wodą do temperatury 121 stopni. /Emciu, C-dur, a nie F-moll, czek!/

Otrzymanym syropem zalewamy żółtka i mieszamy aż do wystygnięcia. /zoltek nie podgrzewac! KlYkacze do notesikow!/

Rozpuszczamy czekoladę i łączymy ją z żółtkami. /i w ten sposob witaMY Salmonelle, Kuzynke Alberci/

Do powstałej masy dodajemy 40 dag ubitej wcześniej śmietany. (Sowus, hihi, czy Druhna pamieta odezwe Druhny Sciany? Tej o oryginalnych tekstach? Przeciez w tym przepisie jest literowka jak ten BYK! Mianowicie o jakie stopnie chodzi?) /toz mowie, ze robimy ten remake w tonacji dur, a nie w moll. TrochU zrozumienia dla sztuki! Action! Cut!/

4. Gorący syrop cukrowy (temp.121stopni), przyrządzony jak wcześniej, powoli wlewamy do ubitych białek mieszając. /czy Druhny tez juz sie zmeczyly, czy jeszcze nie? PS A moze zglodnialy? Mam na zbyciu trochU cukru.../

Po wystudzeniu z otrzymanej masy szprycujemy bezowe krążki o średnicy ok. 6 cm, które następnie kształtujemy w formę korony. /umarl z wymGlenia cukrem HobbitU, niech zyje Krolowa Albercia!/

Suszymy w piecu o temp. 100 stopni przez ok. 45 min.(DOBRE!!! KORONY SZPRYCUJE NA POCZEKANIU. KUCHARKA ALBERCIA!) /Alberciu, wyjdz z piekarnika! Z cukru byl krol, z piernika paz, Alberciaaaaa z marceeeepanaaaa!/

Gotowy korpus wypełniamy w 2/3 musem czekoladowym. /Sowus, czy Ty jestes pewna, ze to jest przepis Foodie, a nie cytat z kryminalu Teremi albo Kangurzycy? PS MaszmunU, pozdrowienia dla zdartej plyty/kasety z filmem „9 i ½ tygodnia”. No co sie dziwisz? Lubie Archiwum!/

Nakładamy 2 łyżeczki żurawiny i szprycujemy bitą śmietaną. /szprycujeMY sie? Druhny w to wchodzOM?/

Wierzch przykrywamy bezową koroną. (korpus to mi sie kojarzy z tym superowym muzeum, ktore odwiedzila Malgorzata z Kulturalnych. Hihi, czili na koncu nastepuje koronacja zygmuntowki. Zygmuntowka tez byla krolowO! Aaaaaa....z zurawinami tez pewien problem, choc nie calkiem klops, tu sa troszku inne...No tak..., zurawina, zurawinie nie rowna...) /klopsy z zurawiny to bedOM w kolejnej wierszence, BUM! Emciu, PASS, nie igraj ze SwietOM WodOM, dobrze Ci radze. Puenta!/



Milego weekendu, Druhny!
Week-end, jakie ladne slowo, ne?
U & U
Wasz Ulubiony Luz, Dystans i Poczucie Humoru. Trzy w jeDNYM.
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 07.08.2009 13:41

MarysiuB tak, wszystko się zgadza. Ferrara. Piękne miasto. I prawie BEZ TURYSTÓW!
Więcej soon.
Ściskam Druhny i lecę
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne