HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez Eve Pn, 12.03.2012 21:03

Dzieki Sowa!
Wczoraj przegapilam,bo..na koncercie jazzowym bylam.
Nasze polskie chlopaki, czyli Marcin Wasilewski Trio na Depresje przyjechaly!
Achhh..co to byl za koncert! Az sznurowki sie rozwiazywaly! Pianiscie!
Przykladem tego, co czlek za klawiszami ze stopami wyprawia moze byc fragment wystepu sprzed lat na Warszawskiej Starowce http://www.youtube.com/watch?v=CU0UowrWePM
(prosze koniecznie doogladac do konca!)
'Nordic art is dangerous,it compresses all its power inside'
Avatar użytkownika
Eve
 
Posty: 1273
Dołączył(a): Wt, 21.06.2005 09:56
Lokalizacja: z daleka

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 18.03.2012 19:37

Dzięki, Eve! To co on wyprawia z nogami podczas gry, to mi przypomina małego Miśka w ławce szkolnej, hi hi...też się same sznurówki rozwiązywały. Baa, nawet doniczki same spadały z parapetu :D To były czasy...Tak mi się jakoś przypomniało jak zobaczyłam jego teczkę opartą o nogę fortepianu. Czyż nie tak stawiało się w szkole "klipę"?

A ja na dzisiejszy wieczór polecam Druhnom, już za chwileczkę, już za momencik, o 19.40 na kanale TVP Historia "Naprawdę jaka jesteś...Stefania Grodzieńska". Opisu brak, ale to nazwisko jest chyba wystarczającą zachętą do obejrzenia.

A o 20.45 na kanale PLANETE dokumentalny film Ewy Borzęckiej "Pekin. Złota 83" o jednej z warszawskich kamienic, o jej historii i mieszkańcach, czyli to, co Sowy lubiom najbardziej. Muzyka, uwaga - Janusz Grzywacz.
http://www.planeteplus.pl/dokument-pekin-zlota-83_37809

Obrazek
ul. Złota 83, fot. Maciej Podulka

W dziupli wiosna na całego, termometr szaleje. O dziwo, jednak, wczoraj na Szczęśliwicach wciąż jeszcze sporo lodowej kry i jesiennych liści na drzewach. Zaspały chyba z tym spadaniem. Poza tym błogo i leniwie. Nawet zdjęć nie chciało mi się robić. Wygrzewałam swoje stare pióra na ławce.

Pa!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 23.03.2012 18:47

Dzien dobry, piatkowy, wiosenny.

Sowus, to moze te pekinska kamienice zaliczymy kiedys w dalszej szczytowej przyszlosci, co? Pogadamy z mieszkancami, hihi..., sprowokujemy przypadkowych przechodniow do niespodziewanych reakcji? Rozmarzylam sie.

A odnosnie duzych rozmiarow, nie mylic z Albercia (!), to czy Dryhny kiedys slyszaly o filmie "Napoleon" z 1927 roku? Nie? Juz wyjasniam. Wyrezyserowal go Abel Gance. W role Naopleona wcielil sie Albert Dieudonne (tu Albercia usmiecha sie glupawo jakby chciala wyznac jakis daaawny sekret...hihi...Albercia tez byla Napoleonem?). Film byl niemy ale bardzo ambitny jak na owczesne czasy i mozliwosci. Trwal ponad 5 godzin. Byly w nim raptowne zblizenia, filmowanie z reki, nakladajace sie obrazy..., no i najslynniejsze koncowe sceny bitwy, ktore wymagaly potrojnego ekranu do wyswietlenia, bo krecone byly przez trzy kamery z roznych perspektyw. Film byl re-we-la-cja, ale wyswietlano go bardzo krotko, bo byl cholernie wymagajacy w ekspoatacji. Oprocz poteznego ekranu wymagal tez orkiestry symfonicznej do wykonania muzyki, oraz proscenium dla pomieszczenia tejze orkiestry. Wiadomo ARTYSCI niechetnie ida na kompromisy jakosciowe, "You cannot cut art", itp. (moje). Teraz jednak, Festiwal Niemych Filmow w SF idzie na calosc, i "Napoleon" bedzie wyswietlany w swej obszernej swietnosci . Tylko cztery pokazy jednak, a pozniej muzycy sie rozjada, a odnowiony film powedruje na zakurzona polke...
PS Ja sie na ten napoleonski maraton nie wybieram! Zeby nie bylo. Piec godzin w kinie, nawet z przerwa na obiad to nie ja, ale projekt "Napoleon" popieram! BUM!

Obrazek

Polyvision w akcji bitewnej.
Obrazek
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 23.03.2012 19:28

Emciu taki film sobie darować? co tam 5 godzin - pomyśl - przed laty nie było coli, popcornu a ludzie oglądali a dziś masz takie wygody i nie idziesz? :lol:
pozdrawiam wszystkich wiosennie
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 24.03.2012 19:29

Emciu, kamienica pekińska wpisana do organizera. Ale z mieszkańcami to sowie raczej nie pogadamy. No, właśnie o tym jest ten film. Ostatnich mieszkańców wysiedlono w 2003 roku ze względu na zagrożenie budowlane. Od tamtego czasu kamienica stoi pusta i czeka na inwestora. Była nawet wystawiana na sprzedaż na zagranicznych targach. Niestety, wciąż niszczeje... Film bardzo polecam. Prawie dwie godziny jak na film dokumentalny, to naprawdę dużo, ale w ogóle się tego nie czuje oglądając. Emciu, ale sprowokować przechodniów do niespodziewanych reakcji zawsze można, phi!

Przerwę to ja rozumiem w teatrze, ale w kinie? Nawet na pięciogodzinnym filmie. Jak to, Druhna by wyszła w środku bitwy, jak gdyby nigdy nic, na schabowego z kapustkom? Zgadzam się z Teremi. Bierz suchy prowiant, pampersy i wal na film! Szczekamy na relacje. Na deser mogą być napoleonki!

A ja dzisiaj ruszyłam w miasto sprawdzić, czy wiosna aby na pewno przyszła. Jest. Wszędzie jej pełno. Teatr na wodzie to chyba jedyny teatr, w którym można zobaczyć pełną po brzegi widownię nawet, jak nic nie grają, a i tak zawsze jest na co popatrzeć. Kaczki drepczą przeszczęśliwe, pawie gwiazdorzą na całego, pąki pekają, wiewiórki pławią się w orzechowym luksusie, a ptaki na drzewach odgrywają sceny jak z Hitchcocka. Na Placu Zamkowym przyśniły mi się Gwiezdne Wojny. Oszaleć można.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 24.03.2012 19:49

Sowa a na tym ostatnim zdjęciu, to Marzanna do utopienia? :lol:
no kocham taka wiosnę i o taką wiosnę walczyłam całą zimę
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez An-dora So, 24.03.2012 22:01

Sowus, no kurde, jak ja Cie lubie!...
Ogolnie to za caloksztalt, a szczegolnie to za te napoleonki :)

Swoja droga - te Gwiezdne Wojny to mi tez z Marzanna sie skojarzyly, jak nic, Teremi!!
Eee, Emciu, 5 godzin, serio? No to ja bym chyba tez podziekowala... Ale w razie, gdybys jednak - no to ja tez bylabym ciekawa...

Tu moje slady wiosny, sprzed domu, wczoraj:

Obrazek

Obrazek

wiosenne U&U dla wszystkich!
Avatar użytkownika
An-dora
 
Posty: 318
Dołączył(a): Pn, 18.09.2006 15:57

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz So, 24.03.2012 23:23

Wiosna... TAK! Już kawę na balkonie pijemy i bratki T. posadził! A za chwilę Wielkanoc... matko jak ten czas pędzi!

Jutro przy Muzeum Etnograficznym kiermasz świąteczny!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez rozella Pn, 26.03.2012 09:22

Zdecydowanie przyroda budzi się do życia :D moja magnolia też ma pączki, ale jeszcze się waha, są mocno zamknięte. Dzisiaj było w nocy -2.
rozella
 
Posty: 382
Dołączył(a): Pn, 04.06.2007 09:13
Lokalizacja: Poznań

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 26.03.2012 16:27

Druhny na obczyźnie niech nie buczą, też będą mogły obejrzeć dzisiejszy teatr TV na żywo w internecie.
Początek transmisji o godz. 20.25 czasu sowiego.

http://www.szkolazon.tvp.pl/

Dobrego odbioru!

Obrazek
fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Eve Pn, 26.03.2012 18:10

Thanx Sowa!
Ale, ze serio??
Bo czasem pojawia sie komunikat, ze ''material nie jest do ogladniecia poza terytorium Polski''
No nic, trza godzinke z hakiem poczekac! I zebami zgrzytac!
'Nordic art is dangerous,it compresses all its power inside'
Avatar użytkownika
Eve
 
Posty: 1273
Dołączył(a): Wt, 21.06.2005 09:56
Lokalizacja: z daleka

Re: HYDE PARK

Postprzez krakowianka jedna Wt, 27.03.2012 12:45

Civetta... Monte Civetta...

Obrazek

Sorry za jakość...
Avatar użytkownika
krakowianka jedna
 
Posty: 2376
Dołączył(a): N, 27.02.2005 22:44

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 27.03.2012 17:21

Dzien dobry, wtorkowy, zachmurzony. Ja odnosnie "Szkoly Zon". No...jakby to powiedziec...hihi...odczuwam wyrazna dyskryminacje emigracji. Bo mnie na ten porzyklad czas sowi wypada w czasie roboczym. PHI. Szukam szperam, ale nagrania tego spektakly nie zrobiono. No trudno, obejrze sowie rozmowy z odtworcami rol glownych, nie to samo co obejrzenie "obowiazkowej lektury teatralnej kulturalnego czlowieka" @pan AS, ale lepsze to niz nic.

Dziekuje za wrazenia wiosenne z roznych zakatkow swiata. Dolaczam swoje.
W Rabarbarowie bonanza tulipanow. Te rozowe to "Don Quichotte", a te nakrapiane to "Meissner Porzellan". Ladne, ne?
Obrazek

Wiosno trwaj!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 01.04.2012 10:19

Dzień dobry, palmowy!

Eve, i co, udało się obejrzeć?

Emciu, jak to nagrania tego spektaklu nie zrobiono? Druhna chce w-czapę?
Tulipany prze-cu-dne! Czy mogłaby również Druhna wkleić ich zapach? Dziękuję.
A do nas wróciła zima, brrr...

Bronia, mam dla Ciebie nius, że spadniesz z butów: jutro, w jednym z najpopularniejszych talk-show'ów w Hameryce, a mianowicie THE VIEW (wśród prowadzących m.in. Whoopi Goldberg i Barbara Walters), emitowanych na kanale abc, gościem będzie nie kto inny, jak sama klauzurowa benedyktynka - Dolores Hart! Zatkało kakało?

Pozdrawiam wsje Druhny oraz wszystkich tu zaglądających! Precz z zimą!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 01.04.2012 11:11

Przy okazji wklejam jedyny, króciutki wywiad z Dolores Hart na czerwonym dywanie, podczas niedawnej gali Oskarowej, na jaki trafiłam. Komentarze na dole mówią same za siebie: najciekawsza postać wśród gwiazd, najlepiej ubrana, hihi, no w każdym razie najoryginalniej, a najmniej było o niej w mediach. Do tego znana dziennikarka robi z nią wywiad bez mikrofonu. No, luuudzieee...

http://www.youtube.com/user/thompsononhollywood

Póki co filmu "God is the bigger Elvis" nie ma w kwietniowych premierach HBO. Pozostaje czekać.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita N, 01.04.2012 11:21

Dawno tu nic nie pisalam, ale dzisiaj, w Niedziele Palmowa, przyszlam wraz ze zdjeciami palm … wileńskich:

z Wilna
Obrazek
Obrazek
http://www.wilniuki.lt/index.php/pl/tur ... nocna.html

z Poznania
Obrazek
Obrazek
http://www.lepszypoznan.pl/2012/04/01/k ... etnia.html

i z….Elblaga
Obrazek
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=56421



Zycze wszystkim Druhnom i sympatykom HP
spokojnego Wielkiego Tygodnia
i udanych przygotowan do Swiat Wielkanocy!
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 01.04.2012 12:54

Dziekuje :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 01.04.2012 13:31

Ale się pięknie i allelujowo zrobiło w Halynce!!!

No, to z tej radości podzielę się z Druhnami ważną informacją, dotyczącą przyszłości forum, bo nie mogę już dłużej wytrzymać. Mam ją z pewnego źródła, o czym nie muszę chyba mówić. Otóż w celu uporządkowania sytuacji na forum, przestrzegania regulaminu i przeciwdziałania trollingowi, prawdopodobnie jeszcze w kwietniu zostanie uruchomione nowe forum, nad którym prace trwają od końca zeszłego roku. To ma być jakieś super hiper narzędzie na miarę 21-go wieku wg najnowszych światowych trendów. Na nowe forum zostaną przeniesione tematy archiwalne i bieżące. Te drugie jednak dopiero po wnikliwej selekcji. Ponadto zostanie przywrócone archiwum forum od początku jego istnienia. Nie zostaną przeniesione konta, co oznacza, że aby stać się jego uczestnikiem trzeba będzie się ponownie zarejestrować. Proces rejestracji będzie o wiele bardziej skomplikowany i będzie wymagał podania większej ilości danych, w tym m.in. pesel (Ew. numer paszportu). Dane będą musiały być prawdziwe, ponieważ będą weryfikowane, stąd rejestracja nie będzie możliwa „od ręki”, lecz może potrwać nawet do kilku dni, a w szczególnych przypadkach nawet tygodni. Po pozytywnej weryfikacji danych otrzyma się link, który trzeba będzie aktywować. Bez logowania się na forum nie będzie możliwe jego przeglądanie. Jedna osoba będzie mogła mieć maksymalnie jedno konto. Nie będzie możliwości podszycia się pod kogolwiek w celu założenia kolejnego konta, ponieważ system będzie nas rozpoznawał po odciskach palców zostawianych na klawiaturze komputera. W przypadku użycia rękawiczek system nas będzie „wywalał”. Dodatkowo, system będzie automatycznie uruchamiał kamerę, jeśli w taką będzie wyposażony nasz komputer. W przypadku użycia kominiarki system również będzie nas „wywalał”. Funkcja dopisywania się w korespondencji zostanie przywrócona. Ponadto odpowiedzi KJ mają być w kolorze niebieskim. Forumowicze, czyli osoby pozytywnie zweryfikowane przez administrację, będą miały pewien zakres uprawnień administratora oraz dyżury moderatorskie. Nie będzie funkcji „niewidzialny na forum”. Wszyscy będą widzieli wszystkich. Więcej nie mogę powiedzieć, bo nie będzie niespodzianki. Po długich latach nudy, jest szansa, że znowu się będzie działo.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 01.04.2012 13:40

no no Sowus...... :D :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez Piotr Sila N, 01.04.2012 13:52

GrejSowa napisał(a):Ale się pięknie i allelujowo zrobiło w Halynce!!!

No, to z tej radości podzielę się z Druhnami ważną informacją, dotyczącą przyszłości forum, bo nie mogę już dłużej wytrzymać. Mam ją z pewnego źródła, o czym nie muszę chyba mówić. Otóż w celu uporządkowania sytuacji na forum, przestrzegania regulaminu i przeciwdziałania trollingowi, prawdopodobnie jeszcze w kwietniu zostanie uruchomione nowe forum, nad którym prace trwają od końca zeszłego roku. To ma być jakieś super hiper narzędzie na miarę 21-go wieku wg najnowszych światowych trendów. Na nowe forum zostaną przeniesione tematy archiwalne i bieżące. Te drugie jednak dopiero po wnikliwej selekcji. Ponadto zostanie przywrócone archiwum forum od początku jego istnienia. Nie zostaną przeniesione konta, co oznacza, że aby stać się jego uczestnikiem trzeba będzie się ponownie zarejestrować. Proces rejestracji będzie o wiele bardziej skomplikowany i będzie wymagał podania większej ilości danych, w tym m.in. pesel (Ew. numer paszportu). Dane będą musiały być prawdziwe, ponieważ będą weryfikowane, stąd rejestracja nie będzie możliwa „od ręki”, lecz może potrwać nawet do kilku dni, a w szczególnych przypadkach nawet tygodni. Po pozytywnej weryfikacji danych otrzyma się link, który trzeba będzie aktywować. Bez logowania się na forum nie będzie możliwe jego przeglądanie. Jedna osoba będzie mogła mieć maksymalnie jedno konto. Nie będzie możliwości podszycia się pod kogolwiek w celu założenia kolejnego konta, ponieważ system będzie nas rozpoznawał po odciskach palców zostawianych na klawiaturze komputera. W przypadku użycia rękawiczek system nas będzie „wywalał”. Dodatkowo, system będzie automatycznie uruchamiał kamerę, jeśli w taką będzie wyposażony nasz komputer. W przypadku użycia kominiarki system również będzie nas „wywalał”. Funkcja dopisywania się w korespondencji zostanie przywrócona. Ponadto odpowiedzi KJ mają być w kolorze niebieskim. Forumowicze, czyli osoby pozytywnie zweryfikowane przez administrację, będą miały pewien zakres uprawnień administratora oraz dyżury moderatorskie. Nie będzie funkcji „niewidzialny na forum”. Wszyscy będą widzieli wszystkich. Więcej nie mogę powiedzieć, bo nie będzie niespodzianki. Po długich latach nudy, jest szansa, że znowu się będzie działo.


A ja nie mam jakoś pomysłu primaaprilisowego. Brawo.
Avatar użytkownika
Piotr Sila
 
Posty: 2837
Dołączył(a): Pt, 08.12.2006 14:20
Lokalizacja: Dublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron