Kaziuki

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Kaziuki

Postprzez vilniuk N, 06.03.2011 19:36

A w Wilnie tradycyjny jarmark Kaziukowy, oczywiscie na jednym zdjeciu nie da pokazac ani calej atmosfery swieta, ani wszytkiego co sie tam sprzedaje. Na tym zdjeciu widac fragmencik i i ze ludzi naprawde nie brakuje.
Obrazek
ktos z Wilna ..... moj awatar to pociag ktory mnie wiozl do Polski za ktora tesknie zawsze.
Avatar użytkownika
vilniuk
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn, 27.12.2010 20:16

Re: Kaziuki

Postprzez Fado N, 06.03.2011 21:06

Ojej! Ile ludzi! To musi być naprawdę ciekawe wydarzenie, skoro przyciągnęło takie tłumy. ;-)
U nas pod Kętrzynem (Mazury) też mamy taki jarmark, a raczej jego drobną miniaturkę (istny okruszek, patrząc na Pańskie zdjęcie), nazywa się on "Kaziuki-Wilniuki". Nazwa zawsze wydawała mi się jedynie zabawna, ale nie wnikałam w to jakoś szczególnie, i dopiero teraz, dzięki Panu, zrozumiałam jej znaczenie (wcześniej nie zauważyłam nawet, że to coś związanego z Wilnem). Także dziękuję Panu za możliwość poszerzenia wiedzy. :-)
"Musiałam go rozpuścić!"
Avatar użytkownika
Fado
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pt, 13.08.2010 15:38

Re: Kaziuki

Postprzez vilniuk Pn, 07.03.2011 20:27

No wlasnie , w Wilnie Kaziukowy jarmark od chyba wiekow, dokladnie niewiem ale ile zyje jest, dopiero jak padl komunizm unas to swieto stalo sie bardziej rozlegle i trwa kilka dni, na wielu ulicach miasta, w tym roku podali ze ma 4 km dlugosci ,,czyli tyle zajmuja te rozne stoiska, mini knajpy bo wioza swoje piwo, jakies mieso, ryby, obowiazkowe obarzanki, serduszka,itd,,
A inna ciekawostaka, ok kilku lat jestem mocno powiazany z Ketrzynem i akurat chcialem tam byc, nie udalo sie, oczywiscie bylem w inne czasy, ladne male miasteczko, jak i cale Mazury,,,
pozdrawiam Mazury z Wilna :)
ktos z Wilna ..... moj awatar to pociag ktory mnie wiozl do Polski za ktora tesknie zawsze.
Avatar użytkownika
vilniuk
 
Posty: 62
Dołączył(a): Pn, 27.12.2010 20:16

Re: Kaziuki

Postprzez Szczęściara Wt, 22.03.2011 11:28

Polecam Ci Przekrój nr 9 tam "Przekrój znad Wilii"- i o Kaziukach dużo,co zwiedzać warto itp
sympatycznie, a... moje korzenie "moczyły się " w Dniestrze :)
Szczęściara
 
Posty: 103
Dołączył(a): Śr, 26.01.2011 15:20

Re: Kaziuki

Postprzez Szczęściara Wt, 22.03.2011 11:31

[quote="vilniuk"]No wlasnie , w Wilnie Kaziukowy jarmark od chyba wiekow, dokladnie niewiem [quote]
podają: "/.../ Dzień Świętego Kazimierza od 400 lat zwiastuje nadejście wiosny. Od tego czasu organizowane są też tradycyjne kiermasze./.../ "
Zeszłoroczny Kaziuk /mimo kryzysu/ przeszedł do historii jako największy z dotychczasowych!!
Wiedziałeś;)?
Szczęściara
 
Posty: 103
Dołączył(a): Śr, 26.01.2011 15:20

Re: Kaziuki

Postprzez alagor N, 27.03.2011 15:01

Słyszałeś, że w Mrągowie, niedaleko Kętrzyna , też Mazury :D , od kilkunastu lat, jest festiwal kultury kresowej.Przyjeżdżają zespoły z Litwy. Koncert galowy pokazuje nasza telewizja.Z moich obserwacji wynika, że Kaziuki na Mazurach, z roku na rok, są coraz bardziej uboższe
alagor
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn, 14.03.2011 20:02





Powrót do Wasza twórczość