Kilka słów o Annie

Tutaj publikujcie swoje opowiadania, scenariusze, felietony, rysunki itp

Kilka słów o Annie

Postprzez Jureczek So, 06.03.2010 22:41

Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Warszawa , ul. Grójecka 75

Pismo Ochotnik nr 60 - Marzec 03/2010
– Sylwetka miesiąca

Kilka słów o Annie


Urodzona w Łodzi w 1982 roku Anna , obecnie związana z Ochotą, zdobyła już wiele nagród.
Wpierw w 2005 roku – Primus Inter Pares ( drugie miejsce na Uniwersytecie Warszawskim).
potem w 2007 roku – I nagrodę za najlepszą publikację z genetyki roślin opublikowaną w 2006 roku oraz I nagrodę w Konkursie IV Międzynarodowego Kongresu Młodych Medyków.
Anna była także stypendystką fundacji wspierających mlodych naukowców: Fundacji Goldmana Sachsa (2003), Fundacji Kościuszkowskiej (2007/2008), Fundacji Fulbrighta (2007/2008). Również rok 2009 okazal się dla Anny ważny.

* * *


W listopadzie 2009 r. w Teatrze Collegium Nobilium przy ulicy Miodowej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród pięciu laureatkom konkursu „L’Oreal Polska dla Kobiet i Nauki” przy wsparciu Polskiego Komitetu do spraw UNESCO.
To prestiżowy konkurs organizowany w wielu krajach. Dwie laureatki Nagrody Nobla w 2009 roku, były laureatkami edycji francuskiej tego konkursu.
W Polsce konkurs organizowany jest od roku 2001.
W 2009 roku w Polsce nagrodzono trzy młode kobiety przygotowujące prace doktorskie oraz dwie młode kobiety przygotowujące prace habilitacyjne. Nagrodą jest stypendium roczne umożliwiające dokończenie wyróżnionej przez Jury pracy naukowej.
Zgłoszone do konkursu prace muszą dotyczyć biologii i medycyny. Przewodnicząca Jury złożonego z dziesięciu wybitnych profesorów w swych wypowiedziach podkreślała wysoki poziom zgłoszonych do konkursu kilkudziesięciu prac.
Jedną z laureatek "L'Oreal Polska dla Kobiet i Nauki " 2009 była właśnie Anna , która
podczas studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (obie uczelnie znajdują się w naszej dzielnicy) mieszkała na Ochocie w okolicy placu Narutowicza.
Jej praca doktorska pt. „Zaburzenia mitochondrialne w procesie nowotworzenia” pisana na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Bartnik zdobyła uznanie Jury.
Anna określiła w niej gen, którego występowanie w organizmie kobiety powoduje pięciokrotnie wyższe ryzyko zachorowania na raka piersi i macicy. Poddanie kobiet, u których występuje ten gen częstym badaniom onkologicznym umożliwi wczesne wykrycie choroby nowotworowej.
Na uroczystości wręczenia nagród była Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Polskiego Oddziału UNESCO, poseł do Parlamentu Europejskiego, Prezes Polskiego Oddziału L’Oreal.
Nasza ochocka laureatka w wystąpieniu dziękowała swoim rodzicom, dzięki których wsparciu finansowemu może zajmować się pracą naukową. Podziękowała swojej promotor oraz kolegom lekarzom ze szpitala przy Banacha (gdzie pracuje),którzy okazali jej życzliwe wsparcie, a przekazywane przez nich doświadczenia okazały się bardzo pomocne przy pisaniu pracy.
Podczas uroczystości wyświetlano kótkie filmy o pięciu laureatkach nagrody L'Oreal. Pokazywały je w pracy i w życiu codziennym.
Tak więc zobaczyliśmy Annę zarówno w szpitalu ,ale również, jak wchodzi do prowadzonego przez Krystynę Jandę Teatru Polonia.
Trzeba bowiem wiedzieć,że Anna jest wielką miłośniczką twórczości Krystyny Jandy i aktywną internautką Forum Krystyny Jandy .
Po otwarciu na Ochocie Och-Teatru Anna ma kolejne ulubione miejsce, w którym często bywa..
Jak mi powiedziała - kiedyś z przyjemnością chodziła do Kina Ochota. Później martwiła się, że budynek ten niszczeje. Dlatego wydzierżawienie budynku przez Fundację Krystyny Jandy przyjęła z dużą radością.. Ocalał jej ulubiony budynek i stało się to dzięki jej ulubionej aktorce !

Jerzy Słomczyński


Anna . , ur. 1982

2005- studia doktoranckie, Studium Medycyny Molekularnej, Uniwersytet Medyczny w Warszawie,
Instytut Genetyki i Biotechnologii , Uniwersytet Warszawski, Warszawa

2005- Magisterium, Zaklad Genetyki, Uniwersytet Warszawski ("Heat shock bystander effect") z wyróżnieniem

2004- Licencjat, Zaklad Genetyki , Uniwersytet Warszawski, ("Zaburzenia mitochondrialne w procesie nowotworzenia") z wyróżnieniem

2002-2009 - I Wydzial Lekarski z Oddzialem Stomatologicznym, Akademia Medyczna w Warszawie

2002-2005- Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno Przyrodniczych, Uniwersytet Warszawski

2001-2002 - Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski




























.
Ostatnio edytowano N, 07.03.2010 12:20 przez Jureczek, łącznie edytowano 1 raz
Jureczek
 
Posty: 2522
Dołączył(a): N, 20.05.2007 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka słów o Annie Małgorzacie Czarneckiej

Postprzez sonja So, 06.03.2010 22:58

oczywista amc zaakceptowała artykuł, Jureczku?
Avatar użytkownika
sonja
 
Posty: 17740
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 23:50
Lokalizacja: z szarości ...

Re: Kilka słów o Annie Małgorzacie Czarneckiej

Postprzez amc N, 07.03.2010 11:55

takie troszkę nie do końca kompletne te dane ale co za różnica
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka słów o Annie Małgorzacie Czarneckiej

Postprzez amc N, 07.03.2010 11:58

I bądź uprzejmy usunąć z tematu moje pełnie nazwisko
dziękuję

a właściwie z całości treści.
Jak musisz to tu pisać to proszę przerób na inicjłay
nie życzę sobie żeby mnie ktoś po nazwisku googlował na forum KJ
piszesz o pracy
a forum KJ to dla mnie miejsce prywatne
i nie życzę sobie żeby było do znalezienia dla moich współpracowników/pacjentów/studentów itd.
Ostatnio edytowano N, 07.03.2010 16:54 przez amc, łącznie edytowano 1 raz
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka słów o Annie Małgorzacie Czarneckiej

Postprzez Andriej Lepper N, 07.03.2010 16:42

A kciał chłopina dobrze.
Vance Havner: Tęsknię za niebem.
To właśnie nadzieja, że umrę - trzymała mnie przy życiu do tej pory.
Avatar użytkownika
Andriej Lepper
 
Posty: 9157
Dołączył(a): So, 25.10.2008 03:40

Re: Kilka słów o Annie

Postprzez ZENOBJA N, 07.03.2010 18:56

sie wizerunek z wizerunkiem rozminęly
Jureczek zle trajektorie chiba wyliczyl :(
Tyle dróg budują a nie ma gdzie pójść. Jan H.
Avatar użytkownika
ZENOBJA
 
Posty: 3493
Dołączył(a): Cz, 15.10.2009 21:46

Re: Kilka słów o Annie

Postprzez kibic Pn, 08.03.2010 12:07

ten Jureczek to sobie pozwala
Avatar użytkownika
kibic
 
Posty: 14495
Dołączył(a): Śr, 16.03.2005 16:28

Re: Kilka słów o Annie Małgorzacie Czarneckiej

Postprzez zofia.zdanowska Pn, 08.03.2010 13:56

amc napisał(a):I bądź uprzejmy usunąć z tematu moje pełnie nazwisko
dziękuję

a właściwie z całości treści.
Jak musisz to tu pisać to proszę przerób na inicjłay
nie życzę sobie żeby mnie ktoś po nazwisku googlował na forum KJ
piszesz o pracy
a forum KJ to dla mnie miejsce prywatne
i nie życzę sobie żeby było do znalezienia dla moich współpracowników/pacjentów/studentów itd.


Doktorka i tak wszyscy już wiedzą. Słyszałam plotki pod zabiegowym, że Twoim marzeniem jest opisanie składu limfy KJ.

PS.
Nie ma takiego słowa googlować. Tytułu Mistrza Mowy Polskiej nie będzie. Wstyd.
Avatar użytkownika
zofia.zdanowska
 
Posty: 336
Dołączył(a): N, 19.10.2008 01:45

Re: Kilka słów o Annie

Postprzez kibic Pn, 08.03.2010 14:06

przestan Zocha sluchac plotek i wejdz na plotek
Avatar użytkownika
kibic
 
Posty: 14495
Dołączył(a): Śr, 16.03.2005 16:28

Re: Kilka słów o Annie Małgorzacie Czarneckiej

Postprzez amc Pn, 08.03.2010 19:07

Andriej Lepper napisał(a):A kciał chłopina dobrze.



nie mówię że źle chciał
tylko wiem jak teraz ludzie poszukują innych ludzi przez google.com
i nie chciałabym być do znalezienia na Forum.
chcę podonie jak inni pozostać emblematem
i chyba nic w tym dziwnego
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka słów o Annie Małgorzacie Czarneckiej

Postprzez Andriej Lepper Pn, 08.03.2010 19:45

Jasne, że tak. Twoje świnte prawo jak i każdego.
Ale Ty dziołcha kiedyś sama dawałaś namiary na siebie do jakiego
facebooka czy inszego portalu gdzie siem opisałaś dokładnie raczej.
To chiba w liście do KJ dałaś takiego linka czy cóś.
Co nie znaczy, że popieram Jureczka jeśli wywala Ci publicznie
zawartość szafy bez uzgodnienia tego z Tobom.

Aha. A sołtys godo, że niedawno to były namiary na Ciebie
z okazji tej piknej co nagrode dostałaś. I wtenczas nie przeszkadzało
Ci to. Nawet siem cieszyłaś chiba i dziękowałaś czy cóś w podobie.
Vance Havner: Tęsknię za niebem.
To właśnie nadzieja, że umrę - trzymała mnie przy życiu do tej pory.
Avatar użytkownika
Andriej Lepper
 
Posty: 9157
Dołączył(a): So, 25.10.2008 03:40

Re: Kilka słów o Annie

Postprzez amc Pn, 08.03.2010 19:56

Na szczęście tamten temat zniknął.
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa




New Product Info

Postprzez FrankJScott Cz, 11.04.2024 16:32

Please try Google before asking about High Rated Product Guide 1eb51e8
FrankJScott
 
Posty: 10067
Dołączył(a): Wt, 17.08.2021 23:30
Lokalizacja: 파워볼사이트 추천


Powrót do Wasza twórczość