HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 26.12.2011 17:36

Poszłam wszystka do stajenki. Druhny uruchomio wyobraźnię, bo nie da się wszystkiego pokazać, opowiedzieć, oddać... tyyyleee się działo!

Z ruchomej szopki u Kapucynów przy ul. Miodowej, specjalnie dla Halynki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 26.12.2011 18:45

No nareszcie jest szopka! Dzieki Sowus. I to jaka. O Jezusku! Co za kolaz! Od razu mowie, ze mnie sie podoba. Szczegolnie to polaczenie zlobka u gory i warszawskich kamieniczek oraz gmachow w dolnej prawej. Ta czesc z szumiaca woda i rybkami tez niczego sobie. Zaryzykuje nawet metafore, Kapucyni zmajstrowali szopkowierszenke. O! Podteksty, cytaty, no CUDO!

U&U i dobrego!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 26.12.2011 19:18

Dzięki, Emciu! Mnie też się bardzo podoba! Fotki robione w pośpiechu, bo kolejka baaardzooo długa wzdłuż Miodowej, a w niej mnóstwo zniecierpliwionych dzieci (kilkuletnia Madzia: mamusiuuu, ja już się nie mogę doczekać!!!), więc trzeba było w miarę sprawnie ogarniać całość. Myślałam o zrobieniu krótkiego filmiku, żeby chociaż ten ruch uchwycić, ale nie było jak. Za mało czasu, za duży tłum.

Na stronie kapucyni.pl znalazłam jednak filmik prezentujący szopkę w roku ubiegłym.
Zatem bonusik:

http://www.kapucyni.pl/index.php/info/3 ... a-miodowej
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 28.12.2011 19:13

Oj piękna ta szopka!

Ja bez szopki ale z zimą!
Obrazek
Fot. T.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pt, 30.12.2011 15:08

Rok bez wierszenki to rok stracony. PRAWDA OCZYWIZDA.

Wśród drzew schylonych o północy (WICHURA!!! Drzewa chyla sie z pokora przed Nowym Rokiem pelnym dziewiatek!) /Na kolana Wichury, Burze i Kleski. Wprowadzam Nadziejowy Sztandar. Alberta pyta "Czy teraz to CZWORKA i BLUE sa niemodne?" Phi! Prawda Oczywista - moze byc DZIEWIATKA i GREEN, prosze bardzo/ {2012 przed nami! 7 lat w HP! Jak z bata strzelił, co ne?}

wśród jasnych widów złego mroku (Druhny JA Wam zycze tylko dobrych snow! Moga byc o Snieznej Sowie.) /Bardzo chetnie! Czy mozna sie wpisac na liste chetnych takich snow? PS Wczoraj mi sie snila szubienica. Ktos nad nia mowil po arabsku/ {a mi się śniło tango z Zamachowskiem. Dlaczego tango to nawet wiem. Ale dlaczego Zamachowski? Może dlatego że wystąpi w Polonii w Pilchu! Kto przyjeżdża do Polonii na Pilcha w reżyserii Magdy Umer? Szykować organizer na grupy polonijne? Oj to się będzie działo... 2011 był pod tym względem ROKIEM ABSOLUTNIE WYBITNYM! hihihihi…}

coś się przemienia w naszej mocy(ACHA! Z kazdym dniem przybywa mocy! Dobre wino i drozdze!) /Niech Moc bedzie z Wami, Drogie Winne Druhny/ {„szampan w lodówce się chłodzi!” czek!}

ktoś się porusza z naszym krokiem (nieeee, to tylko rytm tanca!) /Sowa! Piekny masz emblemat. Czy moge prosic Pania Grejs do TANGA?/ {no i proszę jest tango akurat w tej wierszence! I kto tu ma prorocze sny? A emblemat Sowy ciągle piękny!}

kiedy tak idziesz w szumnej szacie (HANBOK Maszmunie, Hanbok!) /szut ap, Sciana, szut ap, hi hi/ {acochodzi? Skleroza, kuzynka Alberci się kłania}

a wiatr ją targa i rozwiewa (SAM-BA!) /wers w klimacie Mashmuna, ekhm...ekhm/ {jak słowo daję, że w klimacie, ale mi się wierszenka wyciągnęła z lamusa, a przysięgam, że na chybił trafił wzięłam, ot z końca któregoś tam roku!}

nie bój się ty nie idziesz sama (Alberta chce wiedziec, czy mozna byc rownoczesnie razem i osobno...) /Alberta dostaje sylwestrowo w-czape. Razy dziewiec, zeby nie bylo!/ {Albercia mówi, że jej tego brakowało! Masochistka jedna no!}

chodzą wraz z tobą wszystkie drzewa (pierwsze ruszyly za Druhna Bronka brzozy) /normalnie rydwany brzoz, tak szly sowie we mgle, wichura je smagala.......zatrzymac sie tutaj, czy ciagnac te wizje?/ {Bronia, wierszenka w HP, hop hop wyskakuj z za krzaka!}

ziemia jak echo minionych dni grające w borze(Druhny slysza? To graja wszystkie wierszenki z ubieglego roku? Las sie ich nauczyl na pamiec!) /zaraz zrobiMY klasowke i zobaczym KTORY las zna wierszenki na pamiec. PS # 9: Emciu, a ile jest rodzajow lasow?/ {Jakby miały grać wierszenki z ubiegłego roku to jakieś ciche popiskiwanie byłoby… albo w ogóle CISZA}

a nasze cienie wśród martwych pni wieszają zorze(albo i tecze a la Druhna Duska!) /Druhno Greenw - widzisz te tecze w HP? CMOK rowniez od Sciany/ {oj dawne piękne czasy}

dziwnie się srebrzysz aniele mój w tęczowym piórze(aaaaa, to tylko wracaja Anielice niosa srebnych pasterzy do teczowych owiec) /Sowa, a nie mowilam, zeby nie polewac juz tym pasterzom? Teraz bidne Anielica musza niesc tych cholernych pijanych pasterzy/ {A tu to druhny chyba popalały coś hihihihi Kto pilnuje ziół?}

nade mną góry, wieżyce miast(juz za moment juz za chwile, tr la la) /zostaly mi 42 dni do urlopu, wcale sie nie chwale. Normalnie otwieram nowy rozdzial, PHI/ {Ściana! PHI! Dawaj ten nowy rozdział, bo nuuuuda!}

nade mną...(...sufit z kutia) /wkleic! Licze do dziewieciu/ {Emciu, koniecznie!}

błękitne szerokie okna(a ten blekit to podswietlony troche SLONCEM, hihi) /hi hi....zaraz wyjdzie MOON, przeciez to jest NOC SYLWESTROWA!/ {szaro, buro, normalnie DNO! Kto tęsknił za dnem? Ręka do góry!}

i jasne smugi od lamp(swieczek z choinkowego swiecznika Trzynastki!) /a Druhny znaja taka tradycje: kiedy gasi sie swiece, po kolacji wigilijnej, to trzeba zwrocic uwage na to CO dzieje sie z dymem, tzn czy "leci" w gore, czy "rozchodzi sie" w rozne strony? Reszty nie zdradzam..../ {nie znajOM!, dawaj resztę!}

i twoja postać, jasna postać(to Druhny tancza pod stolem tango notturno w basku swiec) /niech Druhny wyjda z tego andegrandu i tancza na rurze, hi hi/ {hi hi ja próbowałam – ale tylko w ramach prób w sali ćwiczeń, bardzo wyczerpujące zajęcie! Ręce precz od rury dorbaldie (tak to było???)}

taką cię znam taką cię znam(Alberta chce wiedziec ile lat swietlnych trzeba zeby kogos NAPRAWDE poznac?) /siostra blizniaczka Alberty chce wiedziec czy W OGOLE to mozna kogos NAPRAWDE poznac, phi! Tra la la la. Emciu, chcialas siostre blizniaczke Alberty, to masz. Poooooszlooo/ {właśnie sprawdziałam, czy ta wierszenka jest długa, o szlaK, chyba mi wełny zabraknie}

błękitne szerokie okna (aaaaa, bo to odbija sie w nich wielka woda!) /a co sie odbija w wielkiej wodzie? Pan Fizyk Brzoza chcialby wiedziec, phi!/ {trzeba mi wielkiej wody!}

i jasne smugi od lamp,(Hobbity znowu hustaja sie na choince, udaja ze sznur od swiatelek to liany w dzungli) /Hobbity, spac. Przywioze wam jedna liane z dzungi. Czek-urlop. SAM-BA/ {Hobbity zostały w Krynicy i śmigają z Jaworzyny, że ho ho a nawet ho!}

i twoja postać jasna postać (Teremi, czy ta Twoja krotka kreacja sylwestrowa ma cekiny jak na Cyganke przystalo?) /pitanie! Przeciez Teremi to ma cekiny we krwi! Jak na Cyganke przystalo/ {Teremi, prosimy o jakiś tradycyjny wiersz na Nowy Rok, zgodnie z kuzynką Tradycją}

taką cię znam taką cię znam (przypomnialo mi sie ze musze wyrobic nowy paszport, ufff) /z nowym imieniem i nazwiskiem? Hi, hi/ {ja też nie mam paszportu! Ale po co mi? Ja jeżdżę w kółko do Włoch. Uwaga, uwaga, już w lutym … NIESPODZIANKA}

Miła moja chylą się żółte mlecze (to Jez sowie skubie zolte mlecze, bo Ewa zjadla mu wszyskie jablka, hi hi) /dobre! A moze ta Ewa to dala temu Jezowi w-czape takim jednym zgnilym jablkiem z CA-lifornii?/ {duszone jabłuszko na śniadanie z kaszą jaglaną, dieta cud! ps o za ten wers to Ściana mnie pochwali:)}

w doliny napływa gór cień (no i znowu maMY CA-lifornie, phi) /poprosze o noworoczne zdjecie Oceanu w CA-lifornii/ {Emciu, wklejaj szary ocean!}

cichy odwieczerz("odwieczerz" tez byla KOBIETA! Za ladne slowo zeby go oddac facetowi, eh?) /i prosze bardzo, jak z Emci wyrosla Feministka-Lingwistka, hi hi/ {i jeszcze z jakim gustem! fju fju}

już późno już późno już późno (acha, konczy sie Stary Rok) /19:26, 19:26, 19:26 (razy trzy). Ta dziewiatka nas jeszcze wykonczy. Z czworka bylo troche latwiej, eh?/ {jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik!}

Miła moja trudno z miłości się podnieść(ale po co sie podnosic skoro juz jest podloga? Maszmun mowi, ze podloga jest CLASSIC!) /ekhm...ekhm....a moze wkleic jakies zdjecie? No co? Na cholerkunie byl ten statyw z samowyzwalaczem, hi hi?/ {a statyw jak popsuty tak popsuty. Są rzeczy PEWNE na tym na świecie}

a jeszcze ciężej od złych nowin(w roku 2007 nie bedzie zlych nowin! Podpisano Wasz Jasnowidz!) /kity to MY, a nie nam, dobra? 1 stycznia 2007 mam spotkanie w bojs klubie, a 2 stycznia - kolacje z bojsami. I jak tu swietowac Nowy Rok, no jak?/ {no to Druhny… kula i przepowiadać jaki będzie ten 2012 rok! ps no i się wydało z którego roku ta wierszenka!}

gdy patrzą na nas w ciemnym nowiu(....ach TO spojrzenie....) /zamglone czy wytatuowane?/ {gdzie są moje okulary?}

chłodniej chłodniej boisz się (na chlod wystarczy szalik, ogrzewana podloga, skarpety z nowozelandzkiej welny/a to w K-R juz nie ma owiec?/) /jak to "nie ma owiec"? Przeciez Anielice niosly pijanych pasterzy. Emciu! Skup sie na wierszence, co?/ {Owce są. Podpisano - Oscypek}

Nie ma się czego bać nie ma się czego bać (oczywiscie ze jest sie czego bac! Dlatego sa Halloweeny!) /ja tam sie boje newsow. Od 1 stycznia 2007 przestaje czytac informacje polityczne i nie bede o nich dyskutowac z moim O. PS # 9: Ale zaraz do niego zadzwonie, (no co?) w Starym Roku i powiem mu na deser co ja mysle o newsach z 2006/ {… trzy kropki…}

to tylko księżyc idzie srebrne chusty prać,(jezeli te chusty sa z jedwabiu to chyba lepiej dac je do organicznej pralni chemicznej) /w rekach! W rekach prac. Przypomnialy mi sie jedwabniki z Chin. Oczodoly mi sie spocily/ {jedwag... Milanówek ... krówki!}

to tylko cicha trawa, trawa wśród kamieni(....uhmmmm....jak mi dobrze w tym wersie. Biore go!) /a bierz sowie, w cholerkunie. Twoje zdrowie, Emciu/ {trawa… wodorosty… czytam Brodskiego teraz przed podróżą do ... no i nie ma niespodzianki, łatwe, co ne?}

i wiesz ludzie ludzie są dziećmi dużemi (hi hi, opowiedzialam kiedys mojemu P. na czym polegaja wierszenki i teksty. Hi hi, troche Go zatkalo a jak juz przemowil to powiedzial "to.....Wy.....sie....tak......bawicie....? PHI.) /a moj O. to powiedzial: "aha-czek, a ile razy mozna sie dopisac do tej samej wierszenki? Jest jakis limit?". Dobre, co?/ {nie ma limitu, Druhny się dopisują, pozdrowienia dla O.}

Błękitne szerokie okna (Sciana, czy przez zielone okna z ryzem w Kredensie widac blekit nieba?) /nieee....widac tylko zielona nadzieje do potegi dziewiatej/ {i jak? Jakie widoki na 2012?}

i jasne smugi od lamp(a moze to od kurzu? Alberta znowu zgubila sciereczke do kurzu...) /na kurz to najlepsza jest WICHURA, hi hi/ {acha. Czyli robię wieczorem w chałupie przeciąg i po robocie!}

i twoja postać jasna postać(jasne ze JASNA bo, bo, bo, bo.....pelna niegasnacej nadziei!) /Emciu! Przybij piatke, tfu, dziewiatke!/ {nadzieja... trudna sprawa z tą nadzieją}

taką cię znam taką cię znam(no pewnie ze taka, jutrzniowa, noworoczna, wszystkie cienie ukryte za ciemnymi okularami) /na cienie pod oczami to sa takie organiczne kremy. Jutrzniowe znaczy sie/ {W 2011/2012 to się kurcze już coś wstrzykuje pod oczy, nie ma lekko, człowiek się zestarzał! Ps żartowałam!}

Błękitne szerokie okna(otwarte! Czujecie ten wiatr?) /Druhno z CA, chyba mialas na mysli "czujecie ten mroz?"/ {u nas właśnie zaczął siąpić kapuśniaczek... I am dancing in the rain... tra la la}

i jasne smugi od lamp (nieeee, to latarnia morska na Bezludnej!) /nic sie nie boj, Emciu! W 2007 tez Cie walne w-czape, poszczekam/ {można sprawdzić czy się wypełniło!}

i twoja postać jasna postać (JEDYNA i PRAWDZIWA! Czek. Wyryte w metalu!) /niech zyje terapia na metalowej rurze/ {nie żyje! rurę przybieramy sreberkiem na sylwestra i szafa gra!}

taką cię znam taką cię znam.(a czego sie jeszcze nie zna to moze sie pozna, hi hi. I to jest PUENTA.) /Alberta pyta "a co to jest Puenta?"/ {Oj Alberciu!}

Spiew GTurnau + (Emcia oczywiscie tez spiewam!) + /Sciana, dopisuje sie, ja tu TYLKO sprzatam/ {Maszmun, ja się tylko poszwendałam /przez chwilę/ i tak mnie coś najszło. DOBREGO 2012 DRUHNY!}
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pt, 30.12.2011 23:29

Kurde, dopisać się do 5-letniej wierszenki, to jakby dotknąć muzealnego eksponata. No, nie wiem co na to Ministerstwo Kultury i Dziewictwa Halynkowego... Albo oberwiesz, Małgoś, albo będzie medal z kartofla. Tak czy owak będzie fajnie.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 31.12.2011 03:44

Czy to jawa czy seeeeen, czyyyyy to jawaaaaaa czy seeeeeeen? Co Ci przypomiiiiiina, co Ciiiiii przyyyyyypomina widok znajomy ten? Laaa laaa laaaaaaa la la la laaa laaa laaaaa la la la....

PS#9 Co Ty Sowus? Jaki eksponat? Przeciez "widac slychac i czuc", cos mi sie zdaje ze to nie moje....hihi, ze nawet pokryta patynO wierszenka jest swieza i mloda jako wiadomo kto. NO!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 31.12.2011 11:07

no faktycznie szok - ale jaki pozytywny i to na koniec roku i jeszcze to, KTO napisał tę wierszenkę, KTO dopisał aktualny tekst
niezależnie od ochrony zabytkowych wierszenek, to za ochronę medal się należy no i Twoja wola Maszmunku zostaje natychmiast spełniona

"Nowy Rok"

Idzie Nowy Rok
lasem, miastem, polem
za nim idzie czworo dzieci,
każde z pięknym parasolem.
Jeden parasol - zielona łąka,
a na drugim - kłos żyta.
Na trzecim - tylko liście kolorowe,
czwarty pięknie haftowany
srebrne gwiazdki błyszczą na nim.
Idzie Nowy Rok
lasem, miastem, polem.
Teraz nazwij wszystkie dzieci,
które niosą parasole.

(znalezione w internecie)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz So, 31.12.2011 11:40

Małgoś! No dokładnie! Miałam nawet napisać:
PS#4 - czekam na medal z kartofla
PS#9 - czekam na w-czapę
ale nie zdążyłam, bo wiadomo, papiery:)
Ale jednak gdzieś w głębi serca miałam nadzieję, że mi się upiecze, bo:
a) Druhny mają PH;
b) Druhny są wrażliwe i spocą im się oczodoły;
c) Druhny wiedzą, że chciałam dobrze.

No, a teraz życzę Druhnom pięknych wrażeń w Nowy Roku, kolorowych niczym parasole w Teremi wierszyku (Teremi dzięki!) i spadam szukać balonów. Na Powiślu balonów brak!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Marysia So, 31.12.2011 15:10

Życzę wszystkim tu zaglądającym: by ten Nowy Rok był dobry! Po prostu DOBRY!
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa So, 31.12.2011 20:21

Dobrego Nowego Roku, Druhny!!!

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita So, 31.12.2011 20:27

Przylaczam sie do poprzednikow i w ten ostatni dzien 2011 roku
zycze Druhnom DUZO DOBREGO na nowy, 2012 rok !
Avatar użytkownika
Ita
 
Posty: 1302
Dołączył(a): Pt, 24.02.2006 01:07
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner N, 01.01.2012 09:18

ode mnie rowniez wszystkiego dobrego w Nowym Roku :D
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 02.01.2012 23:50

Pssst, pssst, czy Druhny przeżyły fajerwerki i wyszły już spod stołu? Zawsze mnie przeraża to, że żaden pies w bloku ani szczeknie jak tylko równo o północy zaczyna się ta strzelanina. Pies naszych znajomych uciekł do łazienki, nakrył się ręcznikiem tak, że mu tylko ślepia w ciemności świeciły . Do tej pory są problemy z przywróceniem go do normalnego życia. I tak jest co rok. Ja się wprawdzie nigdzie nie schowałam, ale jak mi kilka razy przed samym oknem coś świsnęło, błysnęło i otarło się o parapet prawie na nim lądując, to przyznam, że byłam pewna, że będę bohaterką pierwszych stron dzisiejszych gazet - osmolona, z resztką nastroszonych i tlących się piór, w poszarpanej wieczornej toalecie, z której odfrunął do atmosfery cały brokat, z jednym ocalałym butem w ręce, konkretnie szpilką. Kangurzyca miałaby ubaw po pachy. Ale nic z tych rzeczy. Nowy Rok zaczął się dla mnie dobrze i szczęślywie, żadna wystrzałowa planetoida nie rąbnęła w dziuplę. Dzięki temu mogłam spokojnie kontynuować swoje rozmyślania, bo Sylwester upłynął mi w nastroju filozoficznym, jakby Druhny nie wiedziały. Skończył się stary rok, zaczął się nowy. No i z czego tu się kurna cieszyć? Mogłabym się cieszyć, że się kończy dzień, bo lubię spać. Mogłabym się cieszyć, że się kończy tydzień, bo lubię weekend. Nie muszę chyba mówić, jak się cieszę, kiedy kończy się miesiąc, bo jest wypłata i fajerwerki według mnie byłyby tu całkiem na miejscu. Ale rok to jest kurna tak dużo czasu, dni, tygodni, miesięcy… Taka nagła świadomość upłynięcia takiego kawału czasu dopiero może człowieka zdołować. A tak to na co dzień tego się tak nie czuje, co ne? Ale jak sobie nagle uświadomiłam, że właśnie rok minął, ROK, no to jest przeżycie. Postarzałam się o rok. I jeszcze mam to świętować? W życiu! Tak się wkurzyłam, że nawet nie powąchałam szampana. Pierwszy raz od nie pamiętam kiedy. Ja mogę sowie szampana łyknąć bez okazji, niczego nie świętując. Albo na przykład świętując, że mi właśnie pranie wyschło. Zdrowie Druhen! Za suche pranie i precz z żelazkiem!!!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Rfechner Wt, 03.01.2012 11:06

Sowus , Twoj dar pisania jest nie do podrobienia . Swietnie to wszystko ujelas ...... jestem za ..... i tak leca latka a my mamy swietowac?Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Rfechner
 
Posty: 5496
Dołączył(a): Pn, 07.03.2005 21:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Cz, 05.01.2012 22:46

Otóż to. A do tego cały następny dzień byłam nieprzytomna po tym całonocnym czuwaniu, poranny rozruch przeciągnął się do kolacji. Bez sensu i w imię czego, się pytam? W tym roku na Sylwestra będzie paciorek, siusiu, stopery do uszu i spać o 23 maks.

Matko, Druhny, jaki ja miałam dzisiaj sen!!! Do tej pory nie mogę się otrząsnąć, cały czas jestem w tym śnie. Śnił mi się koniec świata. Ale jaki! Nie żadne tam katastroficzne bzdety w hollywoodzkim stylu, tylko najprawdziwszy, boski, ostateczny koniec świata. Poprzedzał go medialny szum, wszystkie stacje o tym trąbiły z TVN 24 na czele. W ogóle się tym nie przejmowałam (dramatyzm pani Pochanke od dawna już na mnie nie działa) , bo przecież ile miało być ostatnio tych zapowiadanych końców świata? I nic. Pocieszałam i uspokajałam więc wszystkich dookoła, ale bezskutecznie. Jeden poinformowany lepiej od drugiego zawiadamiał mnie, że tym razem, to już na bank, że to będzie TO i nie ma odwrotu. Zbliża się wielki finał. Podziałało, wystraszyłam się. Dotarło do mnie, że nic już nie ma sensu, że to koniec. I że nawet nie mogę zapytać "Jak żyć?". Spojrzałam z przerażeniem w niebo i zobaczyłam na nim dziwny, olbrzymich rozmiarów prostokąt albo kwadrat, który okazał się być zarysem czegoś w rodzaju włazu (wyglądało to tak, jakby ktoś wyciął w niebie dziurę). Ten właz powoli się obniżał otwierając niebo. Biła z tego otwartego nieba oślepiająca jasność. Potem było spotkanie z kimś ważnym, o kim myślałam, że jest Bogiem. Czułam respekt, ale już się nie bałam. Powietrze wypełnione było spokojem, ciepłem i dobrocią. I teraz niech Druhny usiądą - Bóg była kobietą!!! Zatkało kakało? A potem, co mnie strasznie w snach wkurza, ni z gruchy ni z pietruchy, kiedy w tamtym śnie zaczęło się robić naprawdę ciekawie (rozmowa się rozkręcała), jak w serialu - nagle bum, cięcie i znalazłam się w jakimś obcym mieszkaniu, miałam zaopiekować się psem pod nieobecność właścicieli. Zaczęłam od sprawdzenia lodówki, w której nie było nic poza światłem. I tu zadzwonił budzik...

Jutro nie będzie dzwonił, bo po raz pierwszy Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy i zarazem mamy pierwszy w tym roku długi weekend.

Dobrego, Druhny!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez Ściana Pt, 06.01.2012 03:33

Skoro Maszmun tak pieknie wierszenkowo zakonczyl rok 2011 (Maszmuniu, czapkOM do ziemi), to najwyzszy czas rozpoczac sezon wierszenkowy 2012. Golden Globenka, voila.

THE 69TH ANNUAL GOLDEN GLOBE AWARDS NOMINATIONS

BEST MOTION PICTURE – DRAMA
/Zdecydowanie i kategorycznie odmawiam oddania glosu w tej kategorii (to tak jak z ta Polonia, ktorej wolno/nie wolno glosowac w wyborach, auuuuuc, hi hi). Moim nieskromnym zdaniem zaden z tych filmow nie powinnien dostac nominacji, nie mowiac juz o nagrodzie, tra la la/

THE DESCENDANTS

THE HELP

HUGO

THE IDES OF MARCH

MONEYBALL

WAR HORSE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – DRAMA
/Konkurecja swietna, unikatowe kreacje aktorskie. A ponoc trudno o dobre role kobiece?! Bzdura! Wygra Kobieta z Zelaza, Albercia trzyma zelazne kciuki!/

GLENN CLOSE - ALBERT NOBBS

VIOLA DAVIS - THE HELP

ROONEY MARA - THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO

***MERYL STREEP - THE IRON LADY

TILDA SWINTON - WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – DRAMA
/Na piec nominacji, tylko dwie powinny sie tutaj znalezc. Luuuuuuudziiieeeeeeee, ale mnie wkurza ta globenka w tym roku. Leos, jak zawsze zreszta, w swietnej formie/

GEORGE CLOONEY - THE DESCENDANTS

***LEONARDO DICAPRIO - J. EDGAR

MICHAEL FASSBENDER - SHAME

RYAN GOSLING - THE IDES OF MARCH

BRAD PITT - MONEYBALL


BEST MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/”The Artist” za nowatorski pomysl!/

50/50

***THE ARTIST

BRIDESMAIDS

MIDNIGHT IN PARIS

MY WEEK WITH MARILYN


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/Jodie i Kate powinny dostac zbiorowa nagrode. “Osiolkowi w zlobie dano, w jednym owies, w drugim siano”, hmmmm…..trudny wybor/

***JODIE FOSTER - CARNAGE

CHARLIZE THERON - YOUNG ADULT

KRISTEN WIIG - BRIDESMAIDS

MICHELLE WILLIAMS - MY WEEK WITH MARILYN

KATE WINSLET - CARNAGE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/Brendan Gleeson, czili jak zagrac tak, zeby byc. Czy Druhny tez tak maja, ze nie smiesza Was hamerykanskie komedie, za to brytyjskie/irlandzkie sa super?!/

JEAN DUJARDIN - THE ARTIST

***BRENDAN GLEESON - THE GUARD

JOSEPH GORDON-LEVITT - 50/50

RYAN GOSLING - CRAZY, STUPID, LOVE.

OWEN WILSON - MIDNIGHT IN PARIS


BEST ANIMATED FEATURE FILM
/Prosze bardzo, nawet z akcentem mozna zrobic swietna kariere w Hollywood, a w Kraju-Raju ciagle nie wierza, ze Pociag moze dojechac do Hollywood.
PS Tintin dobrze zrobiony, ale jak dla mnie, to powinnien byc po francusku. To tak, jakby Reksio nagle przemowil po finsku/


THE ADVENTURES OF TINTIN

ARTHUR CHRISTMAS

CARS 2

***PUSS IN BOOTS

RANGO


BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
/Apeluje, zeby wreszcie zmienic regulamin i wlaczyc BEST FOREIGN LANGUAGE FILMS do kategorii BEST MOTION PICTURE. Niech sie Hollywood uczy jak robic dobre kino, phi. „The Flowers of War” rewelacja!!! Wiadomo, Azja gora!/

***THE FLOWERS OF WAR - (CHINA)

IN THE LAND OF BLOOD AND HONEY - (USA)

THE KID WITH A BIKE - (BELGIUM)

A SEPARATION - (IRAN)

THE SKIN I LIVE IN - (SPAIN)


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
/Troszku sie miotam w tej kategorii. Mam przeczucie, ze wygra Octavia albo Berenice, ale na przekor stawiam na Janet McTeer/

BERENICE BEJO - THE ARTIST

JESSICA CHASTAIN - THE HELP

***JANET MCTEER - ALBERT NOBBS

OCTAVIA SPENCER - THE HELP

SHAILENE WOODLEY - THE DESCENDANTS


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
/Tylko dwa slowa: Christopher Plummer/

KENNETH BRANAGH - MY WEEK WITH MARILYN

ALBERT BROOKS - DRIVE

JONAH HILL - MONEYBALL

VIGGO MORTENSEN - A DANGEROUS METHOD

***CHRISTOPHER PLUMMER - BEGINNERS


BEST DIRECTOR – MOTION PICTURE
/Oczodolom nie wierze!!! Zorzyk w tej kategorii, to chyba jakas literowka?! Nawet naiwna Albercia zgrzyta zebami/

WOODY ALLEN - MIDNIGHT IN PARIS

GEORGE CLOONEY - THE IDES OF MARCH

***MICHEL HAZANAVICIUS - THE ARTIST

ALEXANDER PAYNE - THE DESCENDANTS

MARTIN SCORSESE - HUGO


BEST SCREENPLAY – MOTION PICTURE
/Stary dobry Woody Allen, ktory niestety w tym filmie popelnil kilka bledow. Owen Wilson?! Honestly!!!/

***WOODY ALLEN - MIDNIGHT IN PARIS

GEORGE CLOONEY, HESLOV, BEAU WILLIMON - THE IDES OF MARCH

MICHEL HAZANAVICIUS - THE ARTIST

ALEXANDER PAYNE, NAT FAXON, JIM RASH - THE DESCENDANTS

STEVEN ZAILLIAN, AARON SORKIN - MONEYBALL


BEST ORIGINAL SCORE – MOTION PICTURE
/Po znajomosci stawiamy na Abla. A propos polskich watkow, to czy Druhny uwazaja, ze “In darkness” Agnieszki Holland zalapie sie do oskarowych nominacji?/

LUDOVIC BOURCE - THE ARTIST

***ABEL KORZENIOWSKI - W.E.

TRENT REZNOR, ATTICUS ROSS - THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO

HOWARD SHORE - HUGO

JOHN WILLIAMS - WAR HORSE


BEST ORIGINAL SONG – MOTION PICTURE
/No przynajmniej w „The Help” to nie zgrzyta jedno - piosenka, hi hi. Ale i tak stawiam na “Lay your head down”/

“HELLO HELLO” — GNOMEO & JULIET
Music by: Elton John; Lyrics by: Bernie Taupin
http://www.youtube.com/watch?v=ivahAPdNF2Y

“THE KEEPER” — MACHINE GUN PREACHER
Music & Lyrics by: Chris Cornell
http://www.youtube.com/watch?v=5s4-rWbk6nk

*** “LAY YOUR HEAD DOWN” — ALBERT NOBBS
Music by: Brian Byrne; Lyrics by: Glenn Close
http://www.youtube.com/watch?v=RZEvA_dmHig

“THE LIVING PROOF” — THE HELP
Music by: Mary J. Blige, Thomas Newman, Harvey Mason, Jr., Damon Thomas; Lyrics by: Mary J. Blige, Harvey Mason, Jr., Damon Thomas
http://www.youtube.com/watch?v=XwI4zsNteU8

“MASTERPIECE” — W.E.
Music & Lyrics by: Madonna, Julie Frost, Jimmy Harry
http://www.youtube.com/watch?v=jJlbEayz ... re=related


BEST TELEVISION SERIES – DRAMA
/Game of Thrones, dorbaldie nie moge usiedziec szczekajac na sezon 2. A jakie sa Wasze wrazenia po pierwszym sezonie “Bez Tajemnic”? Czasami troszku zgrzytal scenariusz, mam na mysli dialogi, ale generalnie dobrze zrobiony i zagrany, ne? Szefowa w swietnej formie/

AMERICAN HORROR STORY

BOARDWALK EMPIRE

BOSS

***GAME OF THRONES

HOMELAND


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
/Stawiam na to, co udalo mi sie zobaczyc, moze Druhny z Hameryki sa bardziej rozeznane w tych filmach/

***CLAIRE DANES - HOMELAND

MIREILLE ENOS - THE KILLING

JULIANNA MARGULIES - THE GOOD WIFE

MADELEINE STOWE - REVENGE

CALLIE THORNE - NECESSARY ROUGHNESS


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
/Jestem rozdarta pomiedzy “The Borgias” i “Homeland”/

STEVE BUSCEMI - BOARDWALK EMPIRE

BRYAN CRANSTON - BREAKING BAD

KELSEY GRAMMER - BOSS

***JEREMY IRONS - THE BORGIAS

DAMIAN LEWIS - HOMELAND


BEST TELEVISION SERIES – COMEDY OR MUSICAL
/Nie znam sie na komediach, staram sie unikac jak ognia. Za to w ciemno, jak zawsze, wierze w decyzje i wybory HBO/

***ENLIGHTENED

EPISODES

GLEE

MODERN FAMILY

NEW GIRL


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES –COMEDY OR MUSICAL

***LAURA DERN - ENLIGHTENED

ZOOEY DESCHANEL - NEW GIRL

TINA FEY - 30 ROCK

LAURA LINNEY - THE BIG C

AMY POEHLER - PARKS AND RECREATION


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – COMEDY OR MUSICAL

ALEC BALDWIN - 30 ROCK

DAVID DUCHOVNY - CALIFORNICATION

JOHNNY GALECKI - THE BIG BANG THEORY

THOMAS JANE - HUNG

***MATT LEBLANC - EPISODES


BEST MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Bez dwoch zdan: “Mildred Pierce”/

CINEMA VERITE

DOWNTON ABBEY

THE HOUR

***MILDRED PIERCE

TOO BIG TO FAIL


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Dwa slowa: Kate Winslet/

ROMOLA GARAI - THE HOUR

DIANE LANE - CINEMA VERITE

ELIZABETH MCGOVERN - DOWNTON ABBEY

EMILY WATSON - APPROPRIATE ADULT

***KATE WINSLET - MILDRED PIERCE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Poradnik, czili jak zagrywac w filmie bez szarzowania. Aktorstwo na najwyzszym poziomie/

HUGH BONNEVILLE - DOWNTON ABBEY

IDRIS ELBA - LUTHER

WILLIAM HURT - TOO BIG TO FAIL

***BILL NIGHY - PAGE EIGHT

DOMINIC WEST - THE HOUR


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Jak widac jasno i klarownie w tej globence – 2011 to byl rok kobiet!!! I tak trzymac/

JESSICA LANGE - AMERICAN HORROR STORY

KELLY MACDONALD - BOARDWALK EMPIRE

MAGGIE SMITH - DOWNTON ABBEY

SOFIA VERGARA - MODERN FAMILY

***EVAN RACHEL WOOD - MILDRED PIERCE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Hobbitu oddaja glos na swojego kuzyna. Hobbitu tez marza o nagrodach w przyszlym roku, niech sie Pan Peter Jackson spieszy z tym filmem przed koncem swiata. PS Sowus, moim nieskromnym zdaniem, to w Twoim snie najwazniejsze jest to, ze w tej lodowce bylo swiatlo. Puenta/

***PETER DINKLAGE - GAME OF THRONES

PAUL GIAMATTI - TOO BIG TO FAIL

GUY PEARCE - MILDRED PIERCE

TIM ROBBINS - CINEMA VERITE

ERIC STONESTREET - MODERN FAMILY


/Sciana/ + Ktora Druhna chetna?
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba So, 07.01.2012 22:42

Skoro Maszmun tak pieknie wierszenkowo zakonczyl rok 2011 (Maszmuniu, czapkOM do ziemi), to najwyzszy czas rozpoczac sezon wierszenkowy 2012. Golden Globenka, voila. #Tu Brzoza, tu Brzoza, witajcie i przyjmijcie serdeczne życzenia wielu powodów do radości w Nowym Roku!#

THE 69TH ANNUAL GOLDEN GLOBE AWARDS NOMINATIONS

BEST MOTION PICTURE – DRAMA
/Zdecydowanie i kategorycznie odmawiam oddania glosu w tej kategorii (to tak jak z ta Polonia, ktorej wolno/nie wolno glosowac w wyborach, auuuuuc, hi hi). Moim nieskromnym zdaniem zaden z tych filmow nie powinnien dostac nominacji, nie mowiac juz o nagrodzie, tra la la/ #Oczywiście nie mogłam się oprzeć globence filmowej, ale tradycyjnie będę wzdychać, że tego wszystkiego nie da się obejrzeć! Widziałam tylko „Służące” – taki szum, a też się zgodzę, że nie ma o co. Jak dam radę, dopiszę polskie tytuły#

THE DESCENDANTS (Spadkobiercy)

THE HELP (Służące)

HUGO (Hugo i jego wynalazek - ?)

THE IDES OF MARCH (Idy marcowe)

MONEYBALL

WAR HORSE (Czas wojny)


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – DRAMA
/Konkurecja swietna, unikatowe kreacje aktorskie. A ponoc trudno o dobre role kobiece?! Bzdura! Wygra Kobieta z Zelaza, Albercia trzyma zelazne kciuki!/ #A pewnie, że Meryl – zwiastuny – rewelacja! A Tilda niedobra?#

GLENN CLOSE - ALBERT NOBBS

VIOLA DAVIS - THE HELP

ROONEY MARA - THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO (Dziewczyna z tatuażem)

*** ####MERYL STREEP - THE IRON LADY

TILDA SWINTON - WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – DRAMA
/Na piec nominacji, tylko dwie powinny sie tutaj znalezc. Luuuuuuudziiieeeeeeee, ale mnie wkurza ta globenka w tym roku. Leos, jak zawsze zreszta, w swietnej formie/ #znów się muszę zgodzić, im starszy, tym lepszy!#

GEORGE CLOONEY - THE DESCENDANTS

*** ####LEONARDO DICAPRIO - J. EDGAR

MICHAEL FASSBENDER - SHAME

RYAN GOSLING - THE IDES OF MARCH

BRAD PITT - MONEYBALL


BEST MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/”The Artist” za nowatorski pomysl!/ #O północy w Paryżu, bo ja też jestem na tak. Maszmunie, będzie fotograficzne Midnight in Venice? I co tu robią za przeproszeniem Druhen, Druhny, fuj fuj#

50/50

***THE ARTIST

BRIDESMAIDS (Druhny)

####MIDNIGHT IN PARIS

MY WEEK WITH MARILYN


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/Jodie i Kate powinny dostac zbiorowa nagrode. “Osiolkowi w zlobie dano, w jednym owies, w drugim siano”, hmmmm…..trudny wybor/ #nikt tak nie wymiotuje, jak Kate, hi hi #

***JODIE FOSTER - CARNAGE (Rzeź)

CHARLIZE THERON - YOUNG ADULT

KRISTEN WIIG - BRIDESMAIDS

MICHELLE WILLIAMS - MY WEEK WITH MARILYN

####KATE WINSLET - CARNAGE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/Brendan Gleeson, czili jak zagrac tak, zeby byc. Czy Druhny tez tak maja, ze nie smiesza Was hamerykanskie komedie, za to brytyjskie/irlandzkie sa super?!/ #eee, chyba różnie z tym bywa; tu nie oddaję głosu, bo tylko Wilsona widziałam, ale nawet Hobbitu by to lepiej zagrały chyba #

JEAN DUJARDIN - THE ARTIST

***BRENDAN GLEESON - THE GUARD

JOSEPH GORDON-LEVITT - 50/50

RYAN GOSLING - CRAZY, STUPID, LOVE.

OWEN WILSON - MIDNIGHT IN PARIS


BEST ANIMATED FEATURE FILM
/Prosze bardzo, nawet z akcentem mozna zrobic swietna kariere w Hollywood, a w Kraju-Raju ciagle nie wierza, ze Pociag moze dojechac do Hollywood.
PS Tintin dobrze zrobiony, ale jak dla mnie, to powinnien byc po francusku. To tak, jakby Reksio nagle przemowil po finsku/
#ja na kotku trochę ziewałam, wolę Tintina, nawet po fińsku, hi hi #

####THE ADVENTURES OF TINTIN

ARTHUR CHRISTMAS

CARS 2

***PUSS IN BOOTS

RANGO


BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
/Apeluje, zeby wreszcie zmienic regulamin i wlaczyc BEST FOREIGN LANGUAGE FILMS do kategorii BEST MOTION PICTURE. Niech sie Hollywood uczy jak robic dobre kino, phi. „The Flowers of War” rewelacja!!! Wiadomo, Azja gora!/ #ta Azja przede mną, a póki co jestem w fun clubie Rozstania. Tylko, Druhny co zamierzają obejrzeć, oglądajcie uważnie początek – wszystko tam się zgadza, scenariusz klasa!#

***THE FLOWERS OF WAR - (CHINA)

IN THE LAND OF BLOOD AND HONEY - (USA)

THE KID WITH A BIKE - (BELGIUM)

####A SEPARATION - (IRAN)

THE SKIN I LIVE IN - (SPAIN)


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
/Troszku sie miotam w tej kategorii. Mam przeczucie, ze wygra Octavia albo Berenice, ale na przekor stawiam na Janet McTeer/ #ence pence, niech żyje młodość, a potem się zobaczy#

BERENICE BEJO - THE ARTIST

JESSICA CHASTAIN - THE HELP

***JANET MCTEER - ALBERT NOBBS

OCTAVIA SPENCER - THE HELP

####SHAILENE WOODLEY - THE DESCENDANTS


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
/Tylko dwa slowa: Christopher Plummer/#za kurtkę, hi hi#

KENNETH BRANAGH - MY WEEK WITH MARILYN

##ALBERT BROOKS - DRIVE

JONAH HILL - MONEYBALL

VIGGO MORTENSEN - A DANGEROUS METHOD

***CHRISTOPHER PLUMMER - BEGINNERS


BEST DIRECTOR – MOTION PICTURE
/Oczodolom nie wierze!!! Zorzyk w tej kategorii, to chyba jakas literowka?! Nawet naiwna Albercia zgrzyta zebami/#nie wiem, nie wiem, selekcja negatywna#

WOODY ALLEN - MIDNIGHT IN PARIS

GEORGE CLOONEY - THE IDES OF MARCH

***MICHEL HAZANAVICIUS - THE ARTIST

##ALEXANDER PAYNE - THE DESCENDANTS

MARTIN SCORSESE - HUGO


BEST SCREENPLAY – MOTION PICTURE
/Stary dobry Woody Allen, ktory niestety w tym filmie popelnil kilka bledow. Owen Wilson?! Honestly!!!/ #ale pomysł niezgorszy, bum!#

*** ####WOODY ALLEN - MIDNIGHT IN PARIS

GEORGE CLOONEY, HESLOV, BEAU WILLIMON - THE IDES OF MARCH

MICHEL HAZANAVICIUS - THE ARTIST

ALEXANDER PAYNE, NAT FAXON, JIM RASH - THE DESCENDANTS

STEVEN ZAILLIAN, AARON SORKIN - MONEYBALL


BEST ORIGINAL SCORE – MOTION PICTURE
/Po znajomosci stawiamy na Abla. A propos polskich watkow, to czy Druhny uwazaja, ze “In darkness” Agnieszki Holland zalapie sie do oskarowych nominacji?/ #jak wyżej i jeszcze z sentymentu do „Dużego zwierzęcia” pana Stuhra. Za „W ciemności” bardzo trzymam kciuki, bo to naprawdę dobry, mocny film#

LUDOVIC BOURCE - THE ARTIST

*** ####ABEL KORZENIOWSKI - W.E.

TRENT REZNOR, ATTICUS ROSS - THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO

HOWARD SHORE - HUGO

JOHN WILLIAMS - WAR HORSE


BEST ORIGINAL SONG – MOTION PICTURE
/No przynajmniej w „The Help” to nie zgrzyta jedno - piosenka, hi hi. Ale i tak stawiam na “Lay your head down”/ #przesłuchałam wszystkie, no Shinead najciekawsza#

“HELLO HELLO” — GNOMEO & JULIET
Music by: Elton John; Lyrics by: Bernie Taupin
http://www.youtube.com/watch?v=ivahAPdNF2Y

“THE KEEPER” — MACHINE GUN PREACHER
Music & Lyrics by: Chris Cornell
http://www.youtube.com/watch?v=5s4-rWbk6nk

*** #### “LAY YOUR HEAD DOWN” — ALBERT NOBBS
Music by: Brian Byrne; Lyrics by: Glenn Close
http://www.youtube.com/watch?v=RZEvA_dmHig

“THE LIVING PROOF” — THE HELP
Music by: Mary J. Blige, Thomas Newman, Harvey Mason, Jr., Damon Thomas; Lyrics by: Mary J. Blige, Harvey Mason, Jr., Damon Thomas
http://www.youtube.com/watch?v=XwI4zsNteU8

“MASTERPIECE” — W.E.
Music & Lyrics by: Madonna, Julie Frost, Jimmy Harry
http://www.youtube.com/watch?v=jJlbEayz ... re=related


BEST TELEVISION SERIES – DRAMA
/Game of Thrones, dorbaldie nie moge usiedziec szczekajac na sezon 2. A jakie sa Wasze wrazenia po pierwszym sezonie “Bez Tajemnic”? Czasami troszku zgrzytal scenariusz, mam na mysli dialogi, ale generalnie dobrze zrobiony i zagrany, ne? Szefowa w swietnej formie/ #trochę nie lubię amerykańskiej paranoi, że wszyscy to szpiedzy, ale Homeland też wymiatał. „Bez tajemnic” obejrzałam caluśkie – dobre, dobre, tylko nie lubię się martwić o wszystkich bohaterów! A izraelską wersję Druhny widziały? Ja nie, ale ciekawość 10#

AMERICAN HORROR STORY

BOARDWALK EMPIRE

BOSS

***GAME OF THRONES

####HOMELAND


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
/Stawiam na to, co udalo mi sie zobaczyc, moze Druhny z Hameryki sa bardziej rozeznane w tych filmach/ #a pamiętacie, jak 15 lat temu grała Julię z Leo?#

*** ## CLAIRE DANES - HOMELAND

MIREILLE ENOS - THE KILLING

JULIANNA MARGULIES - THE GOOD WIFE

MADELEINE STOWE - REVENGE

CALLIE THORNE - NECESSARY ROUGHNESS


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
/Jestem rozdarta pomiedzy “The Borgias” i “Homeland”/ #ja się nie rozdzieram – te oczy!#

STEVE BUSCEMI - BOARDWALK EMPIRE

BRYAN CRANSTON - BREAKING BAD

KELSEY GRAMMER - BOSS

***JEREMY IRONS - THE BORGIAS

#### DAMIAN LEWIS - HOMELAND


BEST TELEVISION SERIES – COMEDY OR MUSICAL
/Nie znam sie na komediach, staram sie unikac jak ognia. Za to w ciemno, jak zawsze, wierze w decyzje i wybory HBO/ #ja widziałam tylko po jednym odcinku Glee i Modern family, ale uciekłam z krzykiem, Emciu, poleć coś!#

***ENLIGHTENED

EPISODES

GLEE

MODERN FAMILY

NEW GIRL


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES –COMEDY OR MUSICAL #jak wyżej, jak wyżej#

***LAURA DERN - ENLIGHTENED

ZOOEY DESCHANEL - NEW GIRL

TINA FEY - 30 ROCK

LAURA LINNEY - THE BIG C

AMY POEHLER - PARKS AND RECREATION


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – COMEDY OR MUSICAL #no niech, jakem swego czasu fanka na zabój “Z archiwum X” - za całkiem inną twarz#

ALEC BALDWIN - 30 ROCK

#### DAVID DUCHOVNY - CALIFORNICATION

JOHNNY GALECKI - THE BIG BANG THEORY

THOMAS JANE - HUNG

***MATT LEBLANC - EPISODES


BEST MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Bez dwoch zdan: “Mildred Pierce”/ #jedynie to widziałam, stanęłam na drugim odcinku i muszę trochę odczekać po tragedii, jaka się tam wydarzyła, ale mam nadzieję, że dalej może być już tylko lepiej#

CINEMA VERITE

DOWNTON ABBEY

THE HOUR

*** #### MILDRED PIERCE

TOO BIG TO FAIL


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Dwa slowa: Kate Winslet/ #Albercia ziewa na tę zgodność, a pan Fizyk prosi o placek z jabłkami#

ROMOLA GARAI - THE HOUR

DIANE LANE - CINEMA VERITE

ELIZABETH MCGOVERN - DOWNTON ABBEY

EMILY WATSON - APPROPRIATE ADULT

*** #### KATE WINSLET - MILDRED PIERCE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Poradnik, czili jak zagrywac w filmie bez szarzowania. Aktorstwo na najwyzszym poziomie/ #za to Luther trochę jakby ożywił nasz polski ryneczek#

HUGH BONNEVILLE - DOWNTON ABBEY

#### IDRIS ELBA - LUTHER

WILLIAM HURT - TOO BIG TO FAIL

***BILL NIGHY - PAGE EIGHT

DOMINIC WEST - THE HOUR


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Jak widac jasno i klarownie w tej globence – 2011 to byl rok kobiet!!! I tak trzymac/ #a nawet dziewcząt, ciekawe, kiedy Mildred w Kraju Raju będzie w telewizji…#

JESSICA LANGE - AMERICAN HORROR STORY

KELLY MACDONALD - BOARDWALK EMPIRE

MAGGIE SMITH - DOWNTON ABBEY

SOFIA VERGARA - MODERN FAMILY

*** #### EVAN RACHEL WOOD - MILDRED PIERCE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Hobbitu oddaja glos na swojego kuzyna. Hobbitu tez marza o nagrodach w przyszlym roku, niech sie Pan Peter Jackson spieszy z tym filmem przed koncem swiata. PS Sowus, moim nieskromnym zdaniem, to w Twoim snie najwazniejsze jest to, ze w tej lodowce bylo swiatlo. Puenta/ #nie wiem, nie wiem, nie strzelam na oślep; a ja sowie niedawno przeczytałam po raz pierwszy w całości Władcę pierścieni – ale zabawa!#

***PETER DINKLAGE - GAME OF THRONES

PAUL GIAMATTI - TOO BIG TO FAIL

GUY PEARCE - MILDRED PIERCE

TIM ROBBINS - CINEMA VERITE

ERIC STONESTREET - MODERN FAMILY


/Sciana/ + Ktora Druhna chetna? #kłaniam się, kłaniam, następna oskarenka?#
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz N, 08.01.2012 23:46

Globenkę przeczytałam (Bronia dzięki za podpowiedzi), raczej bez zrozumienia, bo prawie niczego nie widziałam niestety.
za to widzialam wczoraj W CIEMNOŚCI. FILM WYBITNY, WIĘCKIEWICZ GENIALNY. DUżYMI LITERAMI. Nie wiem czy dostanie nominację, bo to zależy od wielu pewnie rzeczy, ale na pewno zasługuje!
Dobrej nocy.
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Wt, 10.01.2012 19:45

Skoro Maszmun tak pieknie wierszenkowo zakonczyl rok 2011 (Maszmuniu, czapkOM do ziemi), to najwyzszy czas rozpoczac sezon wierszenkowy 2012. Golden Globenka, voila. #Tu Brzoza, tu Brzoza, witajcie i przyjmijcie serdeczne życzenia wielu powodów do radości w Nowym Roku!#(wielu pieknych przezyc w 2012 roku, w tym wierszenkowych. Na wstepie tej globenki chcialam wyjasnic, ze moja metoda polega na wklejaniu nawiasow niezaleznych, hihi. tzn. dopiero po wyznaczeniu wlasnych typow czytam co tam Druhny Sciana i Bronia nabazgraly przede mna, zeby sie nie sugerowac (prawie). Zmienilam tylko dwa typy pod wplywem Druhen, ale nie powiem ktore! )

THE 69TH ANNUAL GOLDEN GLOBE AWARDS NOMINATIONS

BEST MOTION PICTURE – DRAMA
/Zdecydowanie i kategorycznie odmawiam oddania glosu w tej kategorii (to tak jak z ta Polonia, ktorej wolno/nie wolno glosowac w wyborach, auuuuuc, hi hi). Moim nieskromnym zdaniem zaden z tych filmow nie powinnien dostac nominacji, nie mowiac juz o nagrodzie, tra la la/ #Oczywiście nie mogłam się oprzeć globence filmowej, ale tradycyjnie będę wzdychać, że tego wszystkiego nie da się obejrzeć! Widziałam tylko „Służące” – taki szum, a też się zgodzę, że nie ma o co. Jak dam radę, dopiszę polskie tytuły#(rozdzielam moj glos miedzy "Spadkobiercow" a "Czas Wojny" bo tylko tych dwoch nie widzialam i mam cichutka nadzieje, ze moze cos we mnie pozytywnie drgnie.

?? THE DESCENDANTS (Spadkobiercy)

THE HELP (Służące)

HUGO (Hugo i jego wynalazek - ?)

THE IDES OF MARCH (Idy marcowe)

MONEYBALL

??? WAR HORSE (Czas wojny)


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – DRAMA
/Konkurecja swietna, unikatowe kreacje aktorskie. A ponoc trudno o dobre role kobiece?! Bzdura! Wygra Kobieta z Zelaza, Albercia trzyma zelazne kciuki!/ #A pewnie, że Meryl – zwiastuny – rewelacja! A Tilda niedobra?# (obstawiam Tilde, bo jezeli ona to tak zagrala jak jest napisane, a wydaje mi sie ze mogla, to zasluguje na Zloty Globe)

GLENN CLOSE - ALBERT NOBBS

VIOLA DAVIS - THE HELP

ROONEY MARA - THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO (Dziewczyna z tatuażem)

*** ####MERYL STREEP - THE IRON LADY

????? TILDA SWINTON - WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – DRAMA
/Na piec nominacji, tylko dwie powinny sie tutaj znalezc. Luuuuuuudziiieeeeeeee, ale mnie wkurza ta globenka w tym roku. Leos, jak zawsze zreszta, w swietnej formie/ #znów się muszę zgodzić, im starszy, tym lepszy!# (mam straszna ochote zeby to byl Leo. Brad Pitt w “Moneyball” oprocz tego, ze robi rozpierduchy, to ciagle cos je, moze to Hobbitu w przebraniu?)

GEORGE CLOONEY - THE DESCENDANTS

*** #### ????? LEONARDO DICAPRIO - J. EDGAR

MICHAEL FASSBENDER - SHAME

RYAN GOSLING - THE IDES OF MARCH

BRAD PITT - MONEYBALL


BEST MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/”The Artist” za nowatorski pomysl!/ #O północy w Paryżu, bo ja też jestem na tak. Maszmunie, będzie fotograficzne Midnight in Venice? I co tu robią za przeproszeniem Druhen, Druhny, fuj fuj# (Globa dostanie "The Artist" za unikatowy dzwiek, hihi...Nie, tak na serio “The Artist”, ktorego widzialam w ubiegly weekend pozna noca w malym kinie, to czysta, zywa przyjemnosc. Wszystko w tym filmie gra. Moze to nie jest “Mowa Krola”, ale zdecydowanie unikatowy film w klasycznym stylu.)


50/50

*** ????? THE ARTIST

BRIDESMAIDS (Druhny)

####MIDNIGHT IN PARIS

MY WEEK WITH MARILYN


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/Jodie i Kate powinny dostac zbiorowa nagrode. “Osiolkowi w zlobie dano, w jednym owies, w drugim siano”, hmmmm…..trudny wybor/ #nikt tak nie wymiotuje, jak Kate, hi hi # (obstawiam Michelle bo na kilka chwil tchnela zycie w Legende. )

***JODIE FOSTER - CARNAGE (Rzeź)

CHARLIZE THERON - YOUNG ADULT

KRISTEN WIIG - BRIDESMAIDS

?????MICHELLE WILLIAMS - MY WEEK WITH MARILYN

####KATE WINSLET - CARNAGE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MOTION PICTURE – COMEDY OR MUSICAL
/Brendan Gleeson, czili jak zagrac tak, zeby byc. Czy Druhny tez tak maja, ze nie smiesza Was hamerykanskie komedie, za to brytyjskie/irlandzkie sa super?!/ #eee, chyba różnie z tym bywa; tu nie oddaję głosu, bo tylko Wilsona widziałam, ale nawet Hobbitu by to lepiej zagrały chyba # (nieeee, dlaczego "Date Night" byla super! ale to w ubieglym roku..."Win Win" byl swietny!!!, tylko ze nie jest nominowany, phi. Ja tam zostaje przy "Artyscie", zagral tak, ze pokazal malos i wielkosc Georga Valentina i to bez francuskiego akcentu, phi)

?????JEAN DUJARDIN - THE ARTIST

***BRENDAN GLEESON - THE GUARD

JOSEPH GORDON-LEVITT - 50/50

RYAN GOSLING - CRAZY, STUPID, LOVE.

OWEN WILSON - MIDNIGHT IN PARIS


BEST ANIMATED FEATURE FILM
/Prosze bardzo, nawet z akcentem mozna zrobic swietna kariere w Hollywood, a w Kraju-Raju ciagle nie wierza, ze Pociag moze dojechac do Hollywood.
PS Tintin dobrze zrobiony, ale jak dla mnie, to powinnien byc po francusku. To tak, jakby Reksio nagle przemowil po finsku/
#ja na kotku trochę ziewałam, wolę Tintina, nawet po fińsku, hi hi # (Rango Rango! Rango! Jak mysmy sie na tym filmie swietnie bawili! Rango to wogole taka sceniczna osobowosc z rozmachem, dorbaldie jaszczurka z ikra, a Tin Tin, to taki idealistyczny harcerzyk troche. Hihi...no nie moj typ.)

####THE ADVENTURES OF TINTIN

ARTHUR CHRISTMAS

CARS 2

***PUSS IN BOOTS

????? RANGO


BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
/Apeluje, zeby wreszcie zmienic regulamin i wlaczyc BEST FOREIGN LANGUAGE FILMS do kategorii BEST MOTION PICTURE. Niech sie Hollywood uczy jak robic dobre kino, phi. „The Flowers of War” rewelacja!!! Wiadomo, Azja gora!/ #Azja przede mną, a póki co jestem w fun clubie Rozstania. Tylko, Druhny co zamierzają obejrzeć, oglądajcie uważnie początek – wszystko tam się zgadza, scenariusz klasa!# (to moze cos o dzieciach? Moj J. wlasnie dostal nowy rower od Mikolaja. Dalszych podobienstw bark, ufff…)

***THE FLOWERS OF WAR - (CHINA)

IN THE LAND OF BLOOD AND HONEY - (USA)

????? THE KID WITH A BIKE - (BELGIUM)

####A SEPARATION - (IRAN)

THE SKIN I LIVE IN - (SPAIN)


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
/Troszku sie miotam w tej kategorii. Mam przeczucie, ze wygra Octavia albo Berenice, ale na przekor stawiam na Janet McTeer/ #ence pence, niech żyje młodość, a potem się zobaczy# (Jessica Chastain, bo to jedyna rola w "Sluzacych" zagrana z duza doza autentyzmu wg Alberci. Wszystkie inne to bialo-czarne szablony, phi. A poza tym ona swietnie zagrala matke w "The Tree of Life".)



BERENICE BEJO - THE ARTIST

????? JESSICA CHASTAIN - THE HELP

***JANET MCTEER - ALBERT NOBBS

OCTAVIA SPENCER - THE HELP

####SHAILENE WOODLEY - THE DESCENDANTS


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A MOTION PICTURE
/Tylko dwa slowa: Christopher Plummer/#za kurtkę, hi hi# (z pelnym przekonaniem Krzys Plummer.)

KENNETH BRANAGH - MY WEEK WITH MARILYN

##ALBERT BROOKS - DRIVE

JONAH HILL - MONEYBALL

VIGGO MORTENSEN - A DANGEROUS METHOD

***?????CHRISTOPHER PLUMMER - BEGINNERS


BEST DIRECTOR – MOTION PICTURE
/Oczodolom nie wierze!!! Zorzyk w tej kategorii, to chyba jakas literowka?! Nawet naiwna Albercia zgrzyta zebami/#nie wiem, nie wiem, selekcja negatywna# (obstawiam “The Artist”, ale mam zle przeczucia, hihi…)

WOODY ALLEN - MIDNIGHT IN PARIS

GEORGE CLOONEY - THE IDES OF MARCH

*** ????? MICHEL HAZANAVICIUS - THE ARTIST

##ALEXANDER PAYNE - THE DESCENDANTS

MARTIN SCORSESE - HUGO


BEST SCREENPLAY – MOTION PICTURE
/Stary dobry Woody Allen, ktory niestety w tym filmie popelnil kilka bledow. Owen Wilson?! Honestly!!!/ #ale pomysł niezgorszy, bum!# (zeby nie bylo nudno to obstawie Woody Allena. Hihi…, no co? Pomysl mial dobry! “It's a little unsatisfying because life's a little unsatisfying.” PS Bylam pewna, ze Druhny NIE zaglosuja na WA, no i zdziwko...Hihi...Scianu, wg mnie Owen Wilson zupelnie sie w tym filmie sprawdza...auuuc!)


*** ####?????WOODY ALLEN - MIDNIGHT IN PARIS

GEORGE CLOONEY, HESLOV, BEAU WILLIMON - THE IDES OF MARCH

MICHEL HAZANAVICIUS - THE ARTIST

ALEXANDER PAYNE, NAT FAXON, JIM RASH - THE DESCENDANTS

STEVEN ZAILLIAN, AARON SORKIN - MONEYBALL


BEST ORIGINAL SCORE – MOTION PICTURE
/Po znajomosci stawiamy na Abla. A propos polskich watkow, to czy Druhny uwazaja, ze “In darkness” Agnieszki Holland zalapie sie do oskarowych nominacji?/ #jak wyżej i jeszcze z sentymentu do „Dużego zwierzęcia” pana Stuhra. Za „W ciemności” bardzo trzymam kciuki, bo to naprawdę dobry, mocny film#(dwa razy TAK, Abel i Agnieszka. Choc przyznam, ze muzyka Ludovica Bource'a zupelnie jest w "Artyscie" bezzgrzytowa)

LUDOVIC BOURCE - THE ARTIST

*** #### ????? ABEL KORZENIOWSKI - W.E.

TRENT REZNOR, ATTICUS ROSS - THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO

HOWARD SHORE - HUGO

JOHN WILLIAMS - WAR HORSE


BEST ORIGINAL SONG – MOTION PICTURE
/No przynajmniej w „The Help” to nie zgrzyta jedno - piosenka, hi hi. Ale i tak stawiam na “Lay your head down”/ #przesłuchałam wszystkie, no Shinead najciekawsza# (stara, wypobowana Madonna)

“HELLO HELLO” — GNOMEO & JULIET
Music by: Elton John; Lyrics by: Bernie Taupin
http://www.youtube.com/watch?v=ivahAPdNF2Y

“THE KEEPER” — MACHINE GUN PREACHER
Music & Lyrics by: Chris Cornell
http://www.youtube.com/watch?v=5s4-rWbk6nk

*** #### “LAY YOUR HEAD DOWN” — ALBERT NOBBS
Music by: Brian Byrne; Lyrics by: Glenn Close
http://www.youtube.com/watch?v=RZEvA_dmHig

“THE LIVING PROOF” — THE HELP
Music by: Mary J. Blige, Thomas Newman, Harvey Mason, Jr., Damon Thomas; Lyrics by: Mary J. Blige, Harvey Mason, Jr., Damon Thomas
http://www.youtube.com/watch?v=XwI4zsNteU8

????? “MASTERPIECE” — W.E.
Music & Lyrics by: Madonna, Julie Frost, Jimmy Harry
http://www.youtube.com/watch?v=jJlbEayz ... re=related


BEST TELEVISION SERIES – DRAMA
/Game of Thrones, dorbaldie nie moge usiedziec szczekajac na sezon 2. A jakie sa Wasze wrazenia po pierwszym sezonie “Bez Tajemnic”? Czasami troszku zgrzytal scenariusz, mam na mysli dialogi, ale generalnie dobrze zrobiony i zagrany, ne? Szefowa w swietnej formie/ #trochę nie lubię amerykańskiej paranoi, że wszyscy to szpiedzy, ale Homeland też wymiatał. „Bez tajemnic” obejrzałam caluśkie – dobre, dobre, tylko nie lubię się martwić o wszystkich bohaterów! A izraelską wersję Druhny widziały? Ja nie, ale ciekawość 10# (stawiam na “historyczna autentycznosc”, gdzies tej historii sie trzeba uczyc, ne? PS "Bez Tajemnic" jeszcze nie widzialam, byle do wiosny!)


AMERICAN HORROR STORY

????? BOARDWALK EMPIRE

BOSS

***GAME OF THRONES

####HOMELAND


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
/Stawiam na to, co udalo mi sie zobaczyc, moze Druhny z Hameryki sa bardziej rozeznane w tych filmach/ #a pamiętacie, jak 15 lat temu grała Julię z Leo?# (Scianu, ja nie mam rozeznania, ja raczej trzymam sie kina, choc ostatnio tez puszczam hihi..., widzialam jednak Mireille Enos w rozmowie/wywiadzie i ladnie sie prezentowala, taka naturalna dosyc, zupelnie nie typ Alberci, to moze ona?)

*** ## CLAIRE DANES - HOMELAND

????? MIREILLE ENOS - THE KILLING

JULIANNA MARGULIES - THE GOOD WIFE

MADELEINE STOWE - REVENGE

CALLIE THORNE - NECESSARY ROUGHNESS


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – DRAMA
/Jestem rozdarta pomiedzy “The Borgias” i “Homeland”/ #ja się nie rozdzieram – te oczy!# (no to ja oddaje glos na Steva Buscemi, bo go pamietam z filmow braci Coen)

????? STEVE BUSCEMI - BOARDWALK EMPIRE

BRYAN CRANSTON - BREAKING BAD

KELSEY GRAMMER - BOSS

***JEREMY IRONS - THE BORGIAS

#### DAMIAN LEWIS - HOMELAND


BEST TELEVISION SERIES – COMEDY OR MUSICAL
/Nie znam sie na komediach, staram sie unikac jak ognia. Za to w ciemno, jak zawsze, wierze w decyzje i wybory HBO/ #ja widziałam tylko po jednym odcinku Glee i Modern family, ale uciekłam z krzykiem, Emciu, poleć coś!# (Bronia, z reka na sercu nie polecam "Glee")

***ENLIGHTENED

EPISODES

GLEE

MODERN FAMILY

NEW GIRL


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A TELEVISION SERIES –COMEDY OR MUSICAL #jak wyżej, jak wyżej#(oddaje bez wahania glos na park i rekreacje, zamiast siedziec przed telewizorem to polecam spacer z psem lub bez. BUM!)

***LAURA DERN - ENLIGHTENED

ZOOEY DESCHANEL - NEW GIRL

TINA FEY - 30 ROCK

LAURA LINNEY - THE BIG C

????? AMY POEHLER - PARKS AND RECREATION


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A TELEVISION SERIES – COMEDY OR MUSICAL #no niech, jakem swego czasu fanka na zabój “Z archiwum X” - za całkiem inną twarz#(ogladalismy kilka odcinkow w czasie Swiat, nie zadna rewelacja, ale na kogos trzeba glosowac, ne?)

????? ALEC BALDWIN - 30 ROCK

#### DAVID DUCHOVNY - CALIFORNICATION

JOHNNY GALECKI - THE BIG BANG THEORY

THOMAS JANE - HUNG

***MATT LEBLANC - EPISODES


BEST MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Bez dwoch zdan: “Mildred Pierce”/ #jedynie to widziałam, stanęłam na drugim odcinku i muszę trochę odczekać po tragedii, jaka się tam wydarzyła, ale mam nadzieję, że dalej może być już tylko lepiej# (stawiam na "Too Big to Fail", bo wlasnie slucham ksiazki, hihi....z ktorej bardzo malo rozumiem, ale to jest fantastycznie napisane, temat na czasie, taki wspolczesny czas prawie depresji. A "Downtown Abbey" to polecam przy insomii. Kurnaola, zeby tak wszystko przegadac...Zaznaczam, ze widzialam tylko jeden odcinek. Mala probka.)

CINEMA VERITE

DOWNTON ABBEY

THE HOUR

*** #### MILDRED PIERCE

????? TOO BIG TO FAIL


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Dwa slowa: Kate Winslet/ #Albercia ziewa na tę zgodność, a pan Fizyk prosi o placek z jabłkami# (tutaj wszystko jest oczywiste, jeden prawidlowy wybor)

ROMOLA GARAI - THE HOUR

DIANE LANE - CINEMA VERITE

ELIZABETH MCGOVERN - DOWNTON ABBEY

EMILY WATSON - APPROPRIATE ADULT

*** #### ????? KATE WINSLET - MILDRED PIERCE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Poradnik, czili jak zagrywac w filmie bez szarzowania. Aktorstwo na najwyzszym poziomie/ #za to Luther trochę jakby ożywił nasz polski ryneczek# (mam wielka slabosc do Billa Nighy. "Page Eight", czeka kolo odtwarzacza...)

HUGH BONNEVILLE - DOWNTON ABBEY

#### IDRIS ELBA - LUTHER

WILLIAM HURT - TOO BIG TO FAIL

*** ????? BILL NIGHY - PAGE EIGHT

DOMINIC WEST - THE HOUR


BEST PERFORMANCE BY AN ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Jak widac jasno i klarownie w tej globence – 2011 to byl rok kobiet!!! I tak trzymac/ #a nawet dziewcząt, ciekawe, kiedy Mildred w Kraju Raju będzie w telewizji…#(u nas juz jest w bibliotece ale trzeba troszku czekac, czuje jednak ze to bedzie to. Kobity w akcji!)

JESSICA LANGE - AMERICAN HORROR STORY

KELLY MACDONALD - BOARDWALK EMPIRE

MAGGIE SMITH - DOWNTON ABBEY

SOFIA VERGARA - MODERN FAMILY

*** ####????? EVAN RACHEL WOOD - MILDRED PIERCE


BEST PERFORMANCE BY AN ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A SERIES, MINI-SERIES OR MOTION PICTURE MADE FOR TELEVISION
/Hobbitu oddaja glos na swojego kuzyna. Hobbitu tez marza o nagrodach w przyszlym roku, niech sie Pan Peter Jackson spieszy z tym filmem przed koncem swiata. PS Sowus, moim nieskromnym zdaniem, to w Twoim snie najwazniejsze jest to, ze w tej lodowce bylo swiatlo. Puenta/ #nie wiem, nie wiem, nie strzelam na oślep; a ja sowie niedawno przeczytałam po raz pierwszy w całości Władcę pierścieni – ale zabawa!# (Paul Giamatti za "Win Win" BUM!)

***PETER DINKLAGE - GAME OF THRONES

????? PAUL GIAMATTI - TOO BIG TO FAIL

GUY PEARCE - MILDRED PIERCE

TIM ROBBINS - CINEMA VERITE

ERIC STONESTREET - MODERN FAMILY


/Sciana/ + Ktora Druhna chetna? #kłaniam się, kłaniam, następna oskarenka?# (Emcia, przepraszam, ze z lekkim poslizgiem. Nastepna oskarenka, czek)
Ostatnio edytowano Śr, 11.01.2012 18:15 przez M.C., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne