HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 16.12.2009 19:26

Dzien dobry wsjem!

Dla milosnikow Orhana Pamuka i moze tez Wladimira Nabokova. Znalazlam przez przypadek szukajac czegos zupelnie innego i zasluchalam sie na chwile. Tylko po angielsku niestety.

Orhan Pamuk czyta "My Russian Education" Nabokowa i mowi o pisaniu WOGOLE.

(...) I think this is a treat we authors do. If the subject is so grave, so important, that you don't put it in the middle of the plate, but put it by the side. You began talking about other things as if they are the important things, you make a composition, you don't talk about the gravest thing from the beginning but begin turning around it. I think this is at the heart of the desire to write a fiction. We have some secret wound, and the Nabokovian is obvious here, then we want to talk about wounds, but we associate them with the whole culture, with the texture, with some memories. Then we can talk about them in good conscious because as we talk about little, trivial things we are actually talking about our father. This is such a strong center that to this center you can attach a lot of things ...they begin to give sensations, associations the father has. (...) Orhan Pamuk.

W wolnym czili luznym tlumaczeniu Alberci bez slownika to bedzie "pisarze tworzac fikcyjne opowiesci, ktorych tematem sa trudne przezycia nie laduja tych przezyc prosto na talerz ale dyskretnie ustawiaja z je boku. To kryje sie wlasnie za pragnieniem zeby tworzyc fikcje. Mamy jakies ukryte rany, chcemy o nich powiedziec, ale laczymy je z cala kultura, z faktura, z jakimis wspomnieniami. Wtedy mozemy o nich opowiedziec z czystym sumieniem, bo mowimy o malych trywialnych rzeczach, ale w rzeczywistosci mowimy o naszym ojcu" Orhan Pamuk.

Opowiadanie Nabokowa "My Russian Education" pochodzi ze zbioru "Speak Memory" (1967). Ciekawostka jest to, ze Nabokow napisal je pierwsze po angielsku a pozniej przetlumaczyl na rosyjski. Czy ktoras Druhna moze wie jaki to ma polski tytul? Bardz bym chciala wiedziec.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 16.12.2009 22:57

Zostawiam bez komentarzy. (Zdaje sie, ze "Rewers" nie przeszedl, choc byl typowany. Moglam cos pokrecic. A nie mowilam, zeby stawiac na "Tatarak"?!)

Nominacje do Golden Globes 2010

Albercia ma zdecydowanie chrapke na Georgiusia...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 16.12.2009 23:09

BEST ORIGINAL SCORE – MOTION PICTURE
MICHAEL GIACCHINO
UP
MARVIN HAMLISCH
THE INFORMANT!
JAMES HORNER
AVATAR
ABEL KORZENIOWSKI
A SINGLE MAN

KAREN O, CARTER BURWELL
WHERE THE WILD THINGS ARE
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Śr, 16.12.2009 23:15

W "Single Man" to porocz muzyki jest jeszcze Colin Firth, szkrzyp, szkrzyp, a nawet SKRZYP, ide zdecydowanie ide....zeby sie z niego nie zrobil Dr House, hihihi...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Śr, 16.12.2009 23:32

Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Cz, 17.12.2009 17:04

Tak to chyba to. dziekuje Maszmunku. Hihi...moze nawet lepiej, ze nie jest dostepne w tej chwili...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez nie ma mnie Pt, 18.12.2009 13:54

Lord, help me be the person my dog thinks I am.
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pt, 18.12.2009 18:04

Hihi...wiesz mala a to jest kuszace..., tylko ze ja sie nie moge w tym allegro polapac, wiec moze to jest zank zeby sie trzymac z daleka?

No nic...nie bede pisac o tym co mi dzisiaj obnizylo PH. Druhny zajrzO na pierwsze strony hamerykanskich gazet-nie ma to jak wiesci z Kraju Raju i swicie...Zamiast tego wklejam migawki z wczorajszego przedstawienia swiatecznego w szkole. Klasy czwarte i trzecie. Pojdzmy wszyscy do Betlejem te sprawy...I pieknie bylo jak co roku...Hihi...najbardziej ruchliwa owieczka na scenie to moj J. Owieczki glosno beeeeeczaly i mialy wlasna opinie o kompetencji pasterzy, hihi..., ale prawdziwego czadu dali tym razem trzej krolowie ktorzy ra-po-wa-li wreczajc dary Jezuskowi- czili chillin with babe Jesus...o yeah!

Tu jeszcze czekamy...
Obrazek

...a tu juz narodzony z nieba Pan.
Obrazek

A pani J. po wszystkich probach do przedstawienia stracila glos, hihihi...
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pt, 18.12.2009 20:00

ale się świątecznie juz zrobiło - dzięki Emciu
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Bromba Pt, 18.12.2009 23:18

Pięknie, pięknie, ale Emciu, czy Józef i Maria dotarli do Betlejem...? Hi hi!

Zdjęć obecnego śniegu i mrozu nie mam, ale zaszłam zostawić piosenkę. Futerko oczywiście sztuczne!

FUTERKO

Późnej refleksji przyszła pora,
że skoro rzekło się adieu,
trzeba wyruszyć było wczoraj
lub wcześniej o godzinę, dwie.
Niby niewinnie tak i biało,
srebrzyście jak u nieba bram,
tylko że pociąg mi zawiało
i marznie wszystko mi, co mam:
futerko, a pod nim
sweterek już chłodny,
drży z zimna, bidulka,
wrażliwa koszulka.
I tylko – wstyd przyznać –
ostoją bielizna,
bastionem mi ona,
niezwyciężona!

Lecz mróz natrętny – przyjdzie ulec,
gdy nie ma jak po łapach dać.
Gdy jak Królowej Śniegu czule
skrzypi swą peronową baśń.
Lecz choćby zima najpiękniejsza
gładziła saniom boleść dróg,
to opóźnienie wciąż się zwiększa
i marznie – że wymienię znów:
futerko, a pod nim
sweterek już chłodny,
drży z zimna, bidulka,
wrażliwa koszulka.
I tylko – wstyd przyznać –
ostoją bielizna,
bastionem mi ona,
nic jej nie pokona.

Ale że pociąg nie nadjeżdża,
więc dalej trwa opowieść śnieżna,
bo chociaż zima jak ze snu,
to marzną mi koniuszki słów.
Fute… a po…
swete… już chło…
drży z zi… bi…
brrr…

BASIA STĘPNIAK-WILK
http://inocynt.ankohlik.wrzuta.pl/audio ... ka_futerko

I obrazek nie na temat:
Obrazek

Trzymajcie się ciepło, za małe pół roku będzie lato!
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 19.12.2009 20:03

Bronia, no jak to nie na temat?! Przeciez po takich powtorkach przed klasowkami to mi nic innego nie pozostaje jak sowie jednego walnac!

A ja zupelnie na temat chcialam zaproponowac, i pochwalic sie rownoczesnie...hihi, swiezy i organiczny projekt! Projekt numer 346, Sowus liczysz? Bo ja nie hihi.... Kultowy a jak! Nazywa sie "jak nie zdazysz z pierniczkami", hihihi....auc! Podpatrzony na Poznaniu u Ity. Itus dziekuje! Serio! Do projektu potrzebujeMY:
1. Pomarancze. Prosze uwazac na Hobbitu zeby nie nadgryzly!
2. Gozdziki. Druhny oczywiscie majO gozdziki pod rekO? Bo jak nie to ciotka Julka wpadnie z upominkiem!
3. Szpikulec to przebijania skorki. Gozdziki znacznie latwiej wchodza gdy wczesniej sie zrobi dziurki.
4. Hamerykanskie koledy w tle zeby maskowaly ogolny bajzel, rowniez ten pod lodowkO, czek Kangurzyco.
5. Dwie male raczki do wbijania gozdzikow. Pan Fizyk prozszony do pomiaru raczek i odliczania gozdzikow. Lapska Hobbitu odpadajO. Dlonie Alberci ewentualnie mogo byc.
6. 10 minut wolnego czasu.

I voila.

Obrazek

No upajamy sie zapachem. Mozna nawet wdychac.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi So, 19.12.2009 21:41

mam goździki, mam pomarańcze, mam szpikulec do dziurek, mam małe łapki (rączki daleko) kocie - czy tez się nadają? jak tak, to jutro robię bukiet zapachowy
zawsze wole taką wersję niż pieczenie pierniczków.
Ostatnio, właściwie dla zapachu, gotuję kompot z jabłek
u mnie dziś -15 nawet nie poszłam na jarmark świąteczny; przed dwoma laty jak poszłam w taki mróz, to "załapałam się" na zapalenie płuc - okopałam się pod piecem cieplutkim, drewno się pali, ognień błyska a z popielnika nawet iskiereczka mruga
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 20.12.2009 09:50

Bronia, jak zaliczę te wszystkie przedmioty, to lato będzie już dzisiaj, hihi!!! Dzięki, za ten świąteczny, polski akcent, BUM!

Emciu, dawaj więcej zdjęć z przedstawienia, cudo!!! Druhna miała tam rezerwację? O matko, ale się działo, a szkoła wielka jak opera, no, w końcu Hameryka, co ne? Ałaaaaaa
A mnie wczoraj zatkało kakało, bo ja tuż wcześniej to samo zrobiłam z dwiema, wielgachnymi pomarańczami, hihi. Jedna u Miśka, druga u mnie. Ale nie pachnOM, cholery. Coś źle musiałam zrobić, kurna...

Lecę po choinkę, Druhny.
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa N, 20.12.2009 20:03

Melduję wykonanie zadania, czili choinka odpalona! Hobbitu przegryzły kabel w starych lampkach i trzeba było wyskoczyć po nowe. Te to zeżrO wsjo!

bombka Maszmunowa
Obrazek

bombka Andorciowa
Obrazek

zabaweczki od Kangurzycy
Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 21.12.2009 09:41

Maga z jednodniowym opóźnieniem wszystkie dobrego urodzinowego - bez prezentu, ale przecież za chwilę Mikolaj :lol:
(mam nadzieję, ze tu zerkniesz do HP)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. Pn, 21.12.2009 15:50

Maga, wszystkiego dobrego! Dla lagodnego przejscia miedzy jedna uroczystoscia (urodziny) a druga (swieta), proponuje, kontunuujac powtorkowy temat Broni: Podreczny Zestaw Przedswiateczny.

Obrazek

Sowus, piekna choinka! A jak pachnie! No przeciez, ze pachnie, nawet na zdjeciu-WYOBRAZNIA. Luuudzie...Hihi, tak samo z pomarancza nadziana godzikami. Sa zapachy i ZAPACHY.

Teremi, juz niedlugo kompot z suszu. Wczoraj kupilam skladniki. Ten to pachnie na calego!

HELP! Nie moge nigdzie znalez maku. W wigilie bez kutii, zwlaszcza na suficie, sie nie bawie!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez Małgosia Sz Pn, 21.12.2009 16:09

Pomarańcze są, goździki są, choinka jest, jemioła jest, ale bałagan też ciągle jest i ozdoby świąteczne ciągle jeszcze w szufladzie.
Poza tym coś się dzieje z moim domowym laptopem, chyba wirus jakiś, cały czas się wyłącza i nie mam cierpliwości do wklejania zdjęć. A T. ma nowy aparat i szaleje!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Re: HYDE PARK

Postprzez Ita. Pn, 21.12.2009 19:08

Pomarańcze są, goździki są, choinka jest i ... male, kocie lapki tez ...

Emciu, projekt zrealizowalam w/g Twojej instukcji.
Efekt zamierzam wieczorem przyniesc na "...Margines...",
ale pierniczki tez tam beda pachnialy (chyba ?)...

Zycze wszystkim Druhnom udanych przygotowan do Swiat !

Sw. Mikolaj juz wystartowal ...

http://www.jacquielawson.com/preview.as ... pv=3150446
Avatar użytkownika
Ita.
 
Posty: 839
Dołączył(a): Śr, 05.07.2006 10:49
Lokalizacja: Poznan

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 21.12.2009 20:16

Emcia ja dopiero wszystko suszę na kompot :lol:
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez GrejSowa Pn, 21.12.2009 22:20

A Misiek zjadł cały susz na kompot! Zostało kilka śliwek i w całej dziupli pachnie od nich wędzonkO!

Maga, sto lat!!! Niech Ci gwiazdka pomyślności nigdy nieeeeeeee zagaśnieeeeeeeeeeeee!!!!! W prezencie Druhna idzie na wycieczkę po świątecznie oświetlonej Starówce jako pierwsza, może być? Druhny, nie pchać się!

Emciu, toż pewno, że choinka pachnie, i to jak szalona! A jak przy niej brzmią kolędy!! Wczoraj słuchaliśmy kolęd w wykonaniu duetu Grażyna Brodzińska i Bogusław Morka. Strasznie jestem wybredna jeśli chodzi o różne wykonania kolęd. Nie znoszę tych wszystkich popowych wyć, zawodzeń i ozdobników, fuj! Kolęda's rights!!! Kolęda ma być zaśpiewana z melodiO, prosto i czysto. Nie dla mnie improwizacje na temat kolęd. Niech kolęda będzie kolędO. BUM!!!

Maszmunu, a mój laptuś działa elegancko i zaraz wkleję milion zdjęć, hihi, bo Misiek szalał dzisiaj z komórkO (starO) po Starówce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne