HYDE PARK

Re: HYDE PARK

Postprzez M.C. So, 02.05.2009 23:58

Dziekuje Teremi w imieniu emYgracji. Zdjecie Twoje?

A u nas, w Rabarbarowie, komunia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co sprawdzaja chlopcy...
Obrazek

A co dziewczynki...Albercia zdecydowanie chce isc do komunii. Pierwsze trzeba isc do spowiedzi LatarniowkO jedna!
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi N, 03.05.2009 16:07

Emcia ale kreacje! ... za moich komunijnych czasów... ech łza się w oku kręci (nad przemijaniem)
(zdjęcie kwiatow nie moje - koleżanki z jej ogródka)
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB N, 03.05.2009 23:09

Emcia, jakie piekne, wzruszajace zdjecia... Pamietam, jak niedawno, kilka lat temu, moje dzieci przezywaly ten dzien, a ja razem z nimi, o czym bylo w tasiemkach. Czas galopuje, nie? Jak sie domyslam, bohaterem dnia w wyglancowanych butach byl rowniez Twoj J. Zycze, by zachowal w swoim sercu dziecieca radosc i wiare. Serdecznie gratuluje, rowniez rodzicom i bratu.
Teremi, dziekuje za zyczenia dla emigracji. Milo mi, szczegolnie, ze zawsze pamietasz.
Przez ten caly rabarbar przegapilam pochod pierwszomajowy z Basia Kath na czele. Pozdrawiam i macham szturmowka! Ech, kiedys to sie spiewalo...
Piosenka serca nam uzbraja i naprzod prowadzi nas!
Piosenka o Pierwszym Maja, o swiecie ludowych mas!

W Wiktorii Labour Day swiecimy w drugi poniedzialek marca. Ale przez caly rok miedzynarodowy ruch robotniczy upamietnia stojacy w Melbourne, jedyny chyba na swiecie pomnik ku czci wlasciwego spedzania czasu. Na Eight Hour Monument trzy osemki symbolizujace rowny, sprawiedliwy podzial doby na labour, recreation i rest.
Obrazek
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez kmaciej Pn, 04.05.2009 00:30

Witajcie, udalo mi sie zalogowac to pisze. Emcia zycze zeby wczorajszy dzien zostawil duzo dobrych wspomnien . Mnie z wiekiem coraz bardziej wzruszaja takie uroczystosci. Jestem po "filmowych rekolekcjach malzenskich" do takiej kategorii zaliczylabym film "Fireproof". Nie jest to zadne arcydzielo, powiedzilabym ze bardzo dobry gdyby oceniac go w kategorii filmow amatorskich (kiepski aktorsko poprawnie zdjecia i montaz) . Niemniej wydaje sie byc wart obejrzenia i refleksji . Bez obawy mozna ogladac z dziecmi . Kangurzyco podoba mi sie ten pomnik , powiem nawet ze mnie lekko rozmarzyl .
W temacie rabarbaru donosze ze kupilam , upieklam placek pachnie i wyglada obiecujaco. Odnosze wrazenie ze za sprawa forum rabarbar bedzie mi sie kojarzyl z tatarakiem a ten z ulubionym szamponem do wlosow z mojej mlodosci (tatarakowo -chmielowym) dopiero pozniej opowiadaniem Iwaszkiewicza i filmem na ktory cierpliwie czekam zyjac swoim zyciem i swoimi sprawami . Pa ! Do nastepnego pomyslnego zalogowania .
kmaciej
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pn, 18.04.2005 02:13

Re: HYDE PARK

Postprzez MM Pn, 04.05.2009 02:10

1 maja przegapilam .
Ale 3 maja obchodzony byl uroczyscie na Florydzie .
W St Petersburg pod pomikiem T Kosciuszki zlozono kwiaty , byli gorale i ulani.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MM
 
Posty: 443
Dołączył(a): Wt, 05.02.2008 04:10
Lokalizacja: Tampa FL

Re: HYDE PARK

Postprzez Teatromaniak Pn, 04.05.2009 02:12

nawet nie wiedziałem, że w St Petersburgu jest pomnik Kościuszki...
"Kiedy nic się nie dzieje,
kiedy noce i dnie tylko nużą,
mieć ogromną nadzieję to przecież dużo."

Dorota Czupkiewicz
Teatromaniak
 
Posty: 1803
Dołączył(a): Cz, 09.10.2008 21:25
Lokalizacja: Polska

Re: HYDE PARK

Postprzez KAMIL Pn, 04.05.2009 02:15

mam nadzieje Teatro, ze nie mylisz tego Petersburga powyzej z tym rosyjskim.
Najważniejsze to bujać w obłokach. (ROMAN POLANSKI)
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Re: HYDE PARK

Postprzez Teatromaniak Pn, 04.05.2009 02:16

aż tak źle chyba ze mną nie jest...
"Kiedy nic się nie dzieje,
kiedy noce i dnie tylko nużą,
mieć ogromną nadzieję to przecież dużo."

Dorota Czupkiewicz
Teatromaniak
 
Posty: 1803
Dołączył(a): Cz, 09.10.2008 21:25
Lokalizacja: Polska

Re: HYDE PARK

Postprzez KAMIL Pn, 04.05.2009 02:18

no to dobrze
Najważniejsze to bujać w obłokach. (ROMAN POLANSKI)
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Re: HYDE PARK

Postprzez Teatromaniak Pn, 04.05.2009 02:20

w ogóle jak była mowa o Florydzie to co Ci przyszła do głowy Rosja?
"Kiedy nic się nie dzieje,
kiedy noce i dnie tylko nużą,
mieć ogromną nadzieję to przecież dużo."

Dorota Czupkiewicz
Teatromaniak
 
Posty: 1803
Dołączył(a): Cz, 09.10.2008 21:25
Lokalizacja: Polska

Re: HYDE PARK

Postprzez Teatromaniak Pn, 04.05.2009 02:21

może geografia nie jest moją zbyt mocną stroną (my father=specjalista), ale Rosja, a Floryda to raczej nie tak blisko :wink:
"Kiedy nic się nie dzieje,
kiedy noce i dnie tylko nużą,
mieć ogromną nadzieję to przecież dużo."

Dorota Czupkiewicz
Teatromaniak
 
Posty: 1803
Dołączył(a): Cz, 09.10.2008 21:25
Lokalizacja: Polska

Re: HYDE PARK

Postprzez KAMIL Pn, 04.05.2009 02:29

rozne rzeczy mi przychodza do glowy czasami.
Najważniejsze to bujać w obłokach. (ROMAN POLANSKI)
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Re: HYDE PARK

Postprzez Teatromaniak Pn, 04.05.2009 02:34

mi też

a propos wczoraj miałem Florydę w kinie
bardzoooooo zimną
ale główna aktorka stanowczo rozgrzała atmosferę...
"Kiedy nic się nie dzieje,
kiedy noce i dnie tylko nużą,
mieć ogromną nadzieję to przecież dużo."

Dorota Czupkiewicz
Teatromaniak
 
Posty: 1803
Dołączył(a): Cz, 09.10.2008 21:25
Lokalizacja: Polska

Re: HYDE PARK

Postprzez MM Pn, 04.05.2009 16:19

Dla rozwiazania problemu podpowiem ze St Petersburg na Florydzie zalozyli rosyjscy emigranci.

A pomnik Tadeusza Kosciuszki zastal postawiony 2002 - 2003 roku z inijatywy polakow dzialajacych w Domu Polskim w Clearwater . Czyli pomnik nowy , sama dlugo nie wiedzialam dokladnie miejsca postoju pomimo ze dawalam na tzw cegielke.

Panowie Kamil i Teartomaniak musicie byc bardzo mlodzi ze tacy czupurni jeszcze.

A flim o chlodnej Florydzie chyba nakrecany na Alasce . Dzisiaj 32C w cieniu .Obrazek



Tremi dzieki za zyczenia dla Poloni ,ja ignorantka nawet nie wiedzialam o takim dniu.
Marysiu B postanowilam przestrzegac podzialu dnia na 8 , zobaczymy jak mi to wyjdzie .
Avatar użytkownika
MM
 
Posty: 443
Dołączył(a): Wt, 05.02.2008 04:10
Lokalizacja: Tampa FL

Re: HYDE PARK

Postprzez teremi Pn, 04.05.2009 17:20

bez bicia przyznaję się, że w tym roku podpowiedziala mi o święcie Placunio, bo ja zapomniaam ale nie ma to jak sąsiedzkie wsparcie.

Kangurzyco generalnie, ale tylko generalnie ten podzial dnia to m8i sie podoba, ale teraz mam z przewaga lenistwa - nie wiem czy to to samo co rekreacja a na marginesie - prace magistrską pisalam na temat czasu wolnego. Repertuar 1.Majowy oczywiście pamiętam - oj mlodośc, mlodość

MM ja dzisja zakladamlam, że tem mam florydzka temperaturę i zmarzłam - marzył mi sie jakiś cieplejszy sweterek. Dzięki za zdjęcia i wieści z dalekiego świata.
Placka zazdroszczę - dziś tęsknym okiem patrzylam na rabarbar, ale mialam juz nadbagaż niestety
Avatar użytkownika
teremi
 
Posty: 3682
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:41
Lokalizacja: Elbl

Re: HYDE PARK

Postprzez Magnolia Pn, 04.05.2009 22:06

O matko co za morze!
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Wt, 05.05.2009 01:15

MM: "...nawet nie wiedzialam o takim dniu."

MM, Dzien Polonii i Polakow za Granica ustanowiony zostal niedawno, kilka lat temu.

"Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84 ... j_Polskiej

Dzien Polonii i Polakow za Granica zostal ustanowiony wczesniej, w 2002 roku.
Ostatnio edytowano Wt, 05.05.2009 01:57 przez MarysiaB, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez KAMIL Wt, 05.05.2009 01:20

dzien POlonii i POlakow

w sensie POlonii jako spolecznosci i Polakow jako jednostek? czy to nie troche maslo maslane?

w tym dniu Madryt obchodzi swoje Swieto.
Najważniejsze to bujać w obłokach. (ROMAN POLANSKI)
KAMIL
 
Posty: 8719
Dołączył(a): N, 27.02.2005 21:39

Re: HYDE PARK

Postprzez MarysiaB Wt, 05.05.2009 02:09

Odpowiedz mojego Starego, ktorego wlasnie mam pod bokiem:
"Jestem Polakiem, jestem z tego dumny, ale nie jestem Polonia." Reszta nie nadaje sie do cytowania.
Z czego wniosek, ze dla niego nie jest to maslo maslane. Dla mnie zreszta tez. Nie zyje tutaj w poczuciu bycia czescia Polonii, a Stary to juz w ogole, choc na pewno w zestawieniach liczbowych jestesmy "spolecznoscia".

Ps. Byl to glos dwuosobowej Polonii. :)
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Re: HYDE PARK

Postprzez MM Wt, 05.05.2009 04:38

Pewnie dlatego ze tez nie czujemy sie Polonia nie wiedzialam o tym ustanowieniu.

A z polskiego pochodzenia dumni ,pomimo ze moj P nigdy w K R nie mieszkal podkresla swoje pochodzenie, a ja wystarczy ze sie odezwe i wiadomo ze nie amerykanka . Moj "piekny" wschodnio europejski akcent .
Bierzemy udzial w niektorych uroczystosciach polskich takich jak np 3 Maj. Wystawiali " Straszny Dwor " w pobliskiej Sarasocie tez bylismy.
A do Polskiego Domu poszlam 2x
Pierwszy azeby poznac P, byl bal polskich inzynierow hi , hi,
drugi azeby miec polski paszport .

Jak jestem w polskim sklepie gdzie maja nadzwyczajnie dobry polski chleb (a musze do niego jechac 15 mil) to widze plakaty z nazwami zespolow ktore czasem tu zagladaja. Ostatnio widzialam LZY . Mnie ta nazwa juz nic nie mowi .

A podzial na 8 juz dzisiaj sie zawalil ,sklonilam sie do upodoban Teremi dlugo lenilam sie w ogrodzie. Moj Bosss ( tak ,tak przez duze B) grozi ze zwolni mnie z pracy jak bede spozniala sie 3 godz.
Rabarbar ! dzieki za przypomnienie , moj pierwszy drozdzowy placek byl z rabarbarem juz troche lat od tego czasu minelo .
Avatar użytkownika
MM
 
Posty: 443
Dołączył(a): Wt, 05.02.2008 04:10
Lokalizacja: Tampa FL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne