Aneks do CV

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Aneks do CV

Postprzez maciejlysakowski Cz, 18.02.2010 16:57

Droga Pani Krystyno,
zaskoczony bylem mocno faktem odkrycia przez kogos z Forum braku w Pani CV informacji o nagraniu teleizyjnym „Bialej bluzki”.
Przeszukalem swoje kasety VHS z nagraniami Pani roznych spektakli i filmow, i znalazlem u siebie te wersje telewizyjna.

Nagranie telewizyjne "Bialej bluzki" zostalo z cala pewnoscia zrealizowane w 1989 roku.

Na tej samej kasecie mam takze nagrana wersje telewizyjna spektaklu „Wieczernik”. Nagrania dokonano podczas ostatniego z czternastu sepektakli „Wieczernika” 28 kwietnia 1985 roku.

W napisach koncowych zamieszczono dosc niezwykly tekst:
„Autor oraz realizatorzy spektaklu wyrazaja niniejszym zgode na swobodne kopiowanie i rozpowszechnianie tego nagrania”

Natomiast w roku 1990 Instytut Wydawniczy Pax wydal dramat Ernesta Brylla ze zdjeciami ze spektaklu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W Pani CV brak tez jakiejkolwiek wzmianki o sluchowisku radiowym „Trybunał” z 1980r.

Trybunał
Emisja w Teatrze Polskiego Radia
w Programie 2 odbyla sie 19 czerwca 2009r. o godz. 22:15

Autor:
Ireneusz Iredyński

Reżyseria:
Danuta Jagła
Realizacja:
Wojciech Truszczyński

Obsada:
Krystyna Janda
Marek Walczewski

Ireneusz Iredyński - "Trybunał" w reżyserii Danuty Jagły z udziałem Krystyny Jandy i zmarłego niedawno Marka Walczewskiego. Nagranie z 1980 roku. Słuchowisko to przypominamy z okazji 70 - tej rocznicy urodzin nieżyjącego już równiez autora - Ireneusza Iredynskiego. Jest to historia wielkiej miłości, przedstawiona w sposób zaskakujący słuchacza. Utwór ma bowiem formę przesłuchania prokuratorskiego. Dopiero w finale wyjaśnia się, kim jest kobieta przesłuchująca bohatera.


W roku 1993 Magazyn "FILM" przyznal Pani Zlota Kaczka 1992 za glowna role kobieca w filmie „Zwolnieni z zycia”.

Obrazek

Obrazek

I na koniec jeszcze kilka wydawnictw fonograficznych.

Francuska firma fonograficzne General Music France, wydala we Francji w 1981r. plyte gramofonowa ze sciezka dzwiekowa do filmu „Czlowiek z zelaza” z wykonywana przez Pania „Ballada o Janku Wisniewskim”.
Na okladce plyty zamieszczono motyw z plakatu filmowego rozpowszechnianego we Francji i we Wloszech.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W 2007 roku „Rzeczpospolita” wydala na CD koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej –
Kobiety mojego zycia,z roku 1993. W Pani wykonaiu utwor „Na zakrecie”.


Obrazek

Obrazek

W 2009 roku firma A.A.MTJ, w cyklu Kolekcja bardow, wydala album z 3CD:
38 x Bertolt Brecht. W Pani wykonaniu –„Surabaya Johnny, czyli lekcja piosenki". Z koncertu poswieconego Aleksandrowi Bardiniemu na PPA we Wroclawiu w roku 1996.

Obrazek

I to na razie tyle, co udalo mi sie odkryc w celu uzupelnienia Pani CV na stronie.
Z najserdeczniejszymi pozdrowienia
Maciek

Ps.
Czy ma Pani u siebie te francuska plyte z muzyka do „Czlowieka z zelaza”?
Avatar użytkownika
maciejlysakowski
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr, 23.11.2005 15:56
Lokalizacja: Kolonia/Niemcy

Powrót do Korespondencja



cron